konkurs za nastavnike i profesore

I sta bi na kraju sa konkursima?
Da bi se napunila jedna koverta sa trazenim dokumentima potrebno je oko sto dinara i jos sezdeset da bi se uputila postom.
Odluka ministarstva prosvete o odlaganju konkursa dostavljena je skolama sredinom leta.
Ima mnogo skola koje su NAKON toga raspisale jedan konkurs, ponistile ga,zatim drugi, koji se upravo spremaju da poniste,oba puta se pozivajuci na dopis ministarstva.
Mozda se nadaju da ce kanditatima ponestati novca za prijavljivanje na konkurse.
I hoce, jer stvarno je skup taj hobi.
 
ok... za poslednjih mesec dana konkurisala sam u dvadesetak skola... naravno, odgovor isti...
...neke skole , stvarno jesu postupile po zakonu i zaposlile kandidata sa boljim kvalifikacijama, dok su neki odgovori bili da nisu zaposlili nikoga, tj. da je ostao radnik koji radi od prvog septembra (a ko je bas njega preporucio, ne zna se..) uostalom, po zakonu o skolstvu, ako je raspisan konkurs, mora se zaposliti nastavnik po konkursu, a oni su u obrazlozenju naveli da su zaposlili bez konkursa iako je konkurs bio!
... takodje je veoma zanimljiv i slucaj gde su zaposlili nastavnicu sa nizom strucnom spremom od moje... zasto ne znam, ali sam ih tuzila kao i prethodne, mada ne ocekujem neke rezultate....:rtfm:
... opet, u dve skole rade vec par godina nastavnici sa strucnom spremom sa kojom i ne bi smeli da rade, naravno nizom od moje, ali direktor ne zeli da ih promeni, kaze zbog ucenika, a pouzdano znam da ti isti ucenici sada u srednjoj skoli placaju privatne casove....
.... govorim o mestima za nastavnika engleskog jezika, koja se ne popunjavaju ako nekome fali norma, vec naprotiv... 'po preporuci', a... niko me ne moze ubediti da to nije jos nekako 'podmazano'...:think:
.. i tako sada sedim kod kuce, a neko neopravdano radi na potencijalno mom radnom mestu i prima potencijalno MOJU platu! :evil:
 
ok... za poslednjih mesec dana konkurisala sam u dvadesetak skola... naravno, odgovor isti...
...neke skole , stvarno jesu postupile po zakonu i zaposlile kandidata sa boljim kvalifikacijama, dok su neki odgovori bili da nisu zaposlili nikoga, tj. da je ostao radnik koji radi od prvog septembra (a ko je bas njega preporucio, ne zna se..) uostalom, po zakonu o skolstvu, ako je raspisan konkurs, mora se zaposliti nastavnik po konkursu, a oni su u obrazlozenju naveli da su zaposlili bez konkursa iako je konkurs bio!
... takodje je veoma zanimljiv i slucaj gde su zaposlili nastavnicu sa nizom strucnom spremom od moje... zasto ne znam, ali sam ih tuzila kao i prethodne, mada ne ocekujem neke rezultate....:rtfm:
... opet, u dve skole rade vec par godina nastavnici sa strucnom spremom sa kojom i ne bi smeli da rade, naravno nizom od moje, ali direktor ne zeli da ih promeni, kaze zbog ucenika, a pouzdano znam da ti isti ucenici sada u srednjoj skoli placaju privatne casove....
.... govorim o mestima za nastavnika engleskog jezika, koja se ne popunjavaju ako nekome fali norma, vec naprotiv... 'po preporuci', a... niko me ne moze ubediti da to nije jos nekako 'podmazano'...:think:
.. i tako sada sedim kod kuce, a neko neopravdano radi na potencijalno mom radnom mestu i prima potencijalno MOJU platu! :evil:


Tvoj slucaj je identican mom.Posalji mi u privatnoj poruci broj telefona, a pozivam i sve koji su istoj situaciji da urade isto,pa da organizovano odemo do ministarstva i izborimo se za svoja prava.
 
Poslednja izmena:
Ovo hm.. odnosi se na Celle.Zar moras da se pokakis bas na sve sto ja napisem.Zbog takvih kao ti ,koji se "raspituju",ja sam nezaposlena.

A, pa jel vidis ti sta pise pored mog korisnickog imena...:) Zasto si uvek "gorka" i cinicna? Nekad ti je dovoljna samo informacija da znas GDE da konkurises, zaista precenjujes moje moci...
Srecno u protestu!:super:

...neke skole , stvarno jesu postupile po zakonu i zaposlile kandidata sa boljim kvalifikacijama, dok su neki odgovori bili da nisu zaposlili nikoga, tj. da je ostao radnik koji radi od prvog septembra (a ko je bas njega preporucio, ne zna se..) uostalom, po zakonu o skolstvu, ako je raspisan konkurs, mora se zaposliti nastavnik po konkursu

A, a neko i jeste postovao zakon iako je ovo zemlja Srbija?! Devojke, nemojte pogresno da me shvatite,zao mi je sto nemate posao... Ali da li mislite da je stvarno sve do skole?! Ja stvarno znam bar 10 ljudi (a oko mene nisu samo prosvetari pa da kazem da je to mali broj ... Vise je slucajni uzorak), sa kojima sam pricala na ovu temu i koji su bez veze (u svakom pogledu) dobili posao u prosveti (svi u svojoj struci, sa potrebnim kvalifikacijama, sve regularno)...
 
Pored tvog korisnickog imena pise divide et impera,dakle to znas, a ne znas da izuzetak potvrduje pravilo.Ako je osoba poput tebe cula za samo deset takvih slucajeva, znaci da su retki.
Nije mi bila namera da budem cinicna,ali evo, sad ti otvoreno kazem da si se prikacila na temu o kojoj
malo znas i da su ti svi komentari rekla-kazala.
Gorcina je u dubini,a secer na povrsini.Zato, daj najlepse te molim, idi na teme o kojima si detaljnije upoznata,a pusti ljude iz prosvete da ovde iznose ISTINITE PODATKE.
 
Poslednja izmena:
Eto, a ti pa mislis da su tvoji podaci ISTINITI PODACI?! Pa sta mislis, koliko to prosecan covek (poput mene) treba da ima prosvetnih radnika u svom okruzenju...? Da li se prosvetari u okviru porodice mozda racunaju duplo ( u tom slucaju ih znam i vise)? Da ih ti ne bi nazvala izuzecima i pojedinacnim slucajevima... To sto se tvoje i moje misljenje ne podudaraju nije merilo mog poznavanja teme. Tvoji ISTINITI PODACI su tvoja istina, ono sto se tebi dogodilo, te su SVI prosvetari ili rodjaci direktora ili ljubavnice direktora ili su politicki istomisljenici sa direktorom ili su debelo platili da bi dobili posao... To tako zvuci (naravno, malo, ali samo malo, sam iskarikirala) u tvojoj interpretaciji, pa se prosto pitam sto se ti onda uopste sekiras zbog trenutne nemogucnosti zaposlenja u TAKVOJ jednoj struci...
 
Poslednja izmena:
Stalno me zove direktorka jedne skole gde sam konkurisala.
Konkurs je bio za stalno i sa punim fondom casova jer samo na takva mesta konkurisem.
Prvo mi je rekla da ja sigurno ne zelim da radim kod nje jer to nije za stalno,ugovor bi se zakljucivao svake nove godine ponovo jer se broj ucenika smanjuje,svake godine dva odeljenja manje.
O.K kazem,ne zelim takav posao,niti da se zaposljavam u skoli protiv volje direktora skole.
Sad me ponovo zove da joj napisem da odustajem od posla ( na koji me ionako ne bi primila),kako bi ona mogla sa kandidatom koji ne ispunjava uslove konkursa zakljuciti ugovor do kraja skolske godine,i jos me moli, moooli i mooooli ,jer tako nece morati ponovo raspisivati konkurs,a ako ja to ne napisem, onda ce morati,a to je njima taako teeeesko.
 
Poslednja izmena:
znate sta je problem kod nas... na prvom mestu hiperprodukcija ljudi sa fakultetskom diplomom, lose ministarstvo, los zakon o prosveti i tek na kraju drustvo!

slusam ljude kako se ovde zale. dali vi mislite da ste jedini kojima je tesko naci posao u prosveti... pa ovo je srbija. za svaki drzavni posao je trebala veza ili da se "podmaze", nazalost takva smo drzava. ovo je zalosna ali istinita cinjenica!
a ovo sto ministarsto radi oko popune mesta je po meni odlicno, jer mnoge kolege( ukljucujuci i mene) imaju nepopunjene fondove. a novi se ljudi zaposljavaju, i naravno da bi trebalo resiti problem oko fondova jednih ljudi a ne otvarati jos vise radnih mesta sa nepunim fondovima.
naravno mislim da mnogi ljudi i ne zele iz gradova, jer su u nekom svom tripu i misle da samo treba u gradu da rade. problem je i sa onima sto nece da se vracaju odakle su dosli da studiraju, a tamo imaju vece sanse za posao.
licno znam ljude koji su pricali da su konkurisali na sve oglase koje su izlazili. kad je bilo mestu u nekom mestu bogu iza ledja ja konkurisem i direktorka me nazove i lepo kaze da sam jedini i da ako nisam pred penzijom i sa kolima nema svrhe da konkurisem jer se radi u tri sela koja su u odredjenim delovima godine zavejena snegom. ja sam cak bio u fazonu da probam da radim tamo, ali se ispostavilo da bi me posao vise kosta nego sto bi mi bila plata!! ali kazem samo da ljudi bas ne konkurisu na sve oglase!!!
 
Ne treba svima suditi prema svojim merilima.
Evo ja sam dve godine radila u tri sela zavejana snegom bas onakva kakva ti opisujes i gora.Inace sam iz Beograda.
Posto je to bilo u jednoj susednoj zemlji,nisam imala drzavljanstvo,pa sam na kraju odustala od rada na odredeno vreme koji je u tom slucaju jedina mogucnost.
Vidim da opravdavas postupak direktora koji je opisan u mom predhodnom postu.
Na jednoj drugoj temi zalazes se za uvodenje novcanih kazni za izgrednike u skolama.
O K.
Posto si profesor,sigurno znas da je taj postupak nezakonit.Direktor bi prvo morao da me primi, pa onda da eventualno trazi od mene dokaz o odustajanju.
Kako bi sebe kaznila zbog,mozda cu se prejako izraziti,javnog podrzavanja i afirmisanja nezakonitih radnji?
 
a to sto pricas je redovna stvar... koleginica koja radi kod mene nije dobila posao u jednoj skoli iz razloga sto je direktor visak casova podelio profesorima koji tu rade i napravio ugovor o delu.

e znas koji je tvoj problem sto mislis da ako napises zalbu da ce inspekcija resiti problem... a ja znam da isti ti insprektori zaposljavaju i svoje ljude i cak su u stanju da oteraju u penziju ljude samo da bi zaposlili nekog svog.
i da zalzem sa ze uvodjenje novcanih kazni jer mislim da je to resenje kako za prestupe teze vrste, jer ukor je NISTA i nicemu ne sluzi. a drugo, u evropi novcane kazne vec postoje. i naravno od tog novca bi skole mogle da funkcionisu kako treba, pa bi se bar nabavila neka osnovna ucila i pomocna sredstva koja nedostaju po skolama... a ne da se mole bogatiji roditelji da nesto doniraju.
nesto mi je najasno sto si napislala ali ok... koliko ja znam prvo se ljudi primaju na odredjeno vreme, pa tek onda na neodredjeno. tako da ako neko nije zadovoljan tobom postoji ugovor na odredjeno vreme sto mu omogucava da zaspoli nekog drugog.
sto se tice direktora skola... takvi su kakvi su... ja da se zalim na njih necu, nije njihov problem sto im jedrzava prepustila da odabiraju koga ce da prime. krivo jeministarstvo prosvete jer dok je ono odlucivalo koga ce se gde postaviti bilo je tako kako je bilo, nekom bolje, nekome losije... kao i danas!
 
E sa ovim kaznama se slažem. I to jeste pedagoški u svakom društvu u kome zakonodavstvo propisuje novčane kazne za odredjene prestupe. Tako bi deca mogla praktično da se pripremaju za život koji ih čeka i to bi im znanje koristilo mnogo više nego mnoga teoretska koja stiču u školi. A pošto imam utisak da ima podosta onih koji bi bili protiv, i to sa valjanim argumentima, otvoriću novu temu i pozivam sve prisutne da se oglase.
 
Zdravo svima,
Sta bi sa konkursima?Godinu dana odugovlace i noko novi ne moze da se zaposli.Da su bar rekli od pocetka da nece biti do Nove godine,da ne vadimo lekarsko.
Kazu kao da treba da se oformi komisija da rasporedi visak,ali ko zna kad.Izgleda da niko nista ne radi,a pricaju od leta.Da li ce zavrsiti do 1.januara?Ko zna!
Ako neko ima neku informaciju da je u toku rasporedjivanje viska,neka se javi.
Od leta tako muvaju skole i kandidate koji konkurisu.I ko zna hoce li biti nesto u januaru.Ili ce odugovlaciti do sledece sk.godine.Kako je krenulo,moguce je.Pa zar niko novi da se ne zaposli vise od godinu dana?
 
Zdravo svima,
Sta bi sa konkursima?Godinu dana odugovlace i noko novi ne moze da se zaposli.Da su bar rekli od pocetka da nece biti do Nove godine,da ne vadimo lekarsko.
Kazu kao da treba da se oformi komisija da rasporedi visak,ali ko zna kad.Izgleda da niko nista ne radi,a pricaju od leta.Da li ce zavrsiti do 1.januara?Ko zna!
Ako neko ima neku informaciju da je u toku rasporedjivanje viska,neka se javi.
Od leta tako muvaju skole i kandidate koji konkurisu.I ko zna hoce li biti nesto u januaru.Ili ce odugovlaciti do sledece sk.godine.Kako je krenulo,moguce je.Pa zar niko novi da se ne zaposli vise od godinu dana?

Kod mene u skoli su od pocetka skolske godine primili dvoje na zamenu porodiljskog, na po godinu dana. Da li je bio raspisivan konkurs ili ne, ne znam. Na tim mestima mora neko da radi ako je nastavnik na bolovanju, a ako se konkursi ne raspisuju, onda se svodi na to da moras da imas "vezu". A i da se konkursi raspisuju, ne znam bas koliko bi situacija bila drugacija ako ne znas nigde nikoga... Nazalost...
 
Mene interesuje jedna stvar, da li iko zna zasto zvanje "Diplomirani matematicar-matematika finansija" ne stoji u pravilniku o radu za osnovnu skolu, a nalazi se u istom za srednju? Sto znaci da je osoba sa ovim zvanjem strucna da radi u srednjoj skoli a nije strucna da radi u osnovnoj skoli... Malo je nebulozno...
 
Mene interesuje jedna stvar, da li iko zna zasto zvanje "Diplomirani matematicar-matematika finansija" ne stoji u pravilniku o radu za osnovnu skolu, a nalazi se u istom za srednju? Sto znaci da je osoba sa ovim zvanjem strucna da radi u srednjoj skoli a nije strucna da radi u osnovnoj skoli... Malo je nebulozno...

Isti je slucaj da dipl ing za predmet Informatika. Navodno u osnovnoj moze predavati samo neko ko je bas struke nastavnik tj. imao je metodiku, psihologiju i sl, posto su to "mala deca", a u srednjoj to kao nije vazno :)
 

Back
Top