Problem sa paljenjem monitora sumnjam na procesor

Pedja Force

Početnik
Poruka
17
Problem sa paljenjem monitora sumnjam na procesor,jer kad sam skidao kuler sa procesora i napajanje da ih ocistim i posle ih namestio i ukljucio racunar monitor nije hteo da se upali,a zelena lampica na njemu je svetlela.Kasnije sam video da nisam lepo namestio kuler pa sam ga skinuo i namestio lepo i isto se desilo.Molim vas pomagajte ako znate,pitanje je zivota ili smrti komp nije moj!:dash:
 
Tesko da je u pitanju procesor. Kuler ga hladi i komp ne bi poceo da radi uopste ako kuler ne radi. U pitanju je neka druga greska. Probaj da namestis kabal od monitora do kompa, mozda si to pomerio, vidi obavezno u monitoru, pa u kompu odvrni pa zavrni ponovo. Ako ti se komp upali kada ga udasis na dugme za paljenje pa ga upalis, to je neka druga greska koja nije tako strasna ali moze da postane, te pregledaj malo forume oko paljenja kompa sa tom greskom mislim da ima objasnjeno, ali u svakom slucaju proveri kabal.
 
Nije tacno, poceo bi da radi ;)

Da poceo bi ylajo dok se ne pregreje procesor a onda restart ili gasenje. Ali kakve veye kuler ima sa paljenjem monitora? Nikakve. Pre ima veze da li je dobro namestio procesor, ali i to nema neke veye jer da ga nije dobro namestio ne bi mu komp hteo da se upali, a ne monitor.

Da li se cuje biiiip, mozda si nesto pomerio kad si vadio procesor, RAM ili graficku????
 
Heh...
Ali kakve veZe kuler ima sa paljenjem monitora? Nikakve
Da li sam ja negde pomenuo kuler da ima veze sa paljenjem monitora?

Pre ima veze da li je dobro namestio procesor, ali i to nema neke veZe jer da ga nije dobro namestio ne bi mu komp hteo da se upali
Da li si nekad probao da upalis komp bez procesora? Sve se upali, krene da pisti(ako ima piper) , nema slike na monioru cujes, HDD kako zuji... Sto zvuci kao ovaj problem recimo?

Zlajo, ponekad nije dovoljno samo izvaditi i vratiti grafiku i RAM. Imao sam problem sa time, dugo biip koje se ponavlja i nista vise. Vadio grafiku i RAM i vracao i nece. Upadne prasina u slotove i zalepi se za kontakte RAMA ili grafike, kontakti se ociste alkoholom na krpi, a slotovi cetkicom za zube, i onda radi

Svaka ploca ima objasnjenje za zvukove koje ispusta, tako da ako je "dugo biip" oznacava recimo da ram nije na mestu... Prasina sama po sebi je izolator, ali da ne mozes da je ocistis time sto produvas slot u to bas ne verujem... Sta se desava kad je ceo racunar u mineralnom ulju?
 
Problem sa paljenjem monitora sumnjam na procesor,jer kad sam skidao kuler sa procesora i napajanje da ih ocistim i posle ih namestio i ukljucio racunar monitor nije hteo da se upali,a zelena lampica na njemu je svetlela.Kasnije sam video da nisam lepo namestio kuler pa sam ga skinuo i namestio lepo i isto se desilo.Molim vas pomagajte ako znate,pitanje je zivota ili smrti komp nije moj!:dash:
1. NIKADA NE ČAČKAJ NEŠTO AKO NEZNAŠ
2. NIKADA NE ČAČKAJ NEŠTO AKO NEZNAŠ
3.......

PS Savet :
Pozvati NEKOGA KO ZNA da rasklopi komp i da ga sastavi kako treba , vrlo je verovatno da ga nisdi sastavio kako treba!
 

Back
Top