Veronauka ili Gradjansko Vaspitanje ???

Ja na Veronauku :lol: da se nesto nauciti o zivotu, mada skoro svaki cas se zavrsi zestokom raspravom izmedju mene i profesora.
Sreca dobar covek pa voli i on da se kolje sa mnom.

A zasto to izabrah pojma nemam, jedan od razloga bi bio cisto da vidim kakvo je to Hriscanstvo i u sta nasi ljudi veruju. Nepotrebno je da govorim da sam se posle par casova smejao svakoj teoriji
 
Veronauka... mama i tata... :oops:
Al nije skroz, mislim htela sam i ja (nekih 10% :D )
Nisam nezadovoljna... bar je fina atmosfera na casu, za razliku od >*********< kako ih zovemo :D , bili smo jednom kod njih, ne secam se sad zbog cega... tema o kojoj su raspravljali bila je ,,Seks pre 15 - da ili ne?''. Koliko ja kontam, oni tamo treba da imaju radionicarski nacin rada, dok jedan prica ostali cute... e pa, uopste nije bilo tako! Bilo je grozno, derali su se, upadali jedni drugima u rec, glavna tema je skroz zanemarena (sto li mi je to poznato :D ), a onda su oni cool likovi sklonili se na drugi kraj ucionice i napravili svoju licnu raspravu.
Mada, mnogo vise je onih koji idu na gradjansko... konkretno u mom odeljenju ima nas 30, od toga 12 ide na veronauku a 18 na gradjansku. I da, imamo veronauku s onima iz prvog cetiri a njih je osmoro, tako da iz dva odeljenja samo 20oro ucenika ide na veronauku...
 
PS
Mnogo se bezi s veronauke. Cak se desava da par njih odlazi s veronauke da bi prisustvovalo gradjanskom. Ja nikad ne bezim s veronauke, ali ja ionako nikad ne bezim, a to je vec tema iz neke druge price.
I da, iz mog odeljenja niko nije bas ono hteo hteo da ide na veronauku. U vecini slucajeva bilo nam je svejedno, pa su roditelji predlozili i mi pristali. Nemojte me pogresno razumeti, nije da su me oni naterali da idem tu, da sam ja bas htela da idem na gradjansko, sad bih bila tamo.
 
ja idem na gradjansko, jer nikad nisam bila neki vernik, a i 'antihrist' sam- tako nas zove veroucitelj u mojoj gimnaziji... 8)
znaci, on je govorio momcima i devojkama iz mog razreda da se ne druze sa nama, da treba da idu u crkvu svaki dan, da ne izlaze i ne komuniciraju sa svetom koji ne postuje ta neka 'hriscanska nacela'.
govorio om je da ne koriste mobilne telefone('to je greh'-a on sam ima neku nokiu sa color ekranom :D )
sve u svemu, zgadio mi se totalno...
a sto se tice gradjanskog, nisam odusevljena casovima, ali bolje i to nego razglabanja o tome kako je sujeverje vezano za petak 13. nastalo tako sto je neko snimio horor koji se tako zvao(jos jedna vrhunska mudrost cenjenog veroucitelja) :lol:
 
Tatjanushka:
ja idem na gradjansko, jer nikad nisam bila neki vernik, a i 'antihrist' sam- tako nas zove veroucitelj u mojoj gimnaziji... 8)
znaci, on je govorio momcima i devojkama iz mog razreda da se ne druze sa nama, da treba da idu u crkvu svaki dan, da ne izlaze i ne komuniciraju sa svetom koji ne postuje ta neka 'hriscanska nacela'.
govorio om je da ne koriste mobilne telefone('to je greh'-a on sam ima neku nokiu sa color ekranom :D )
sve u svemu, zgadio mi se totalno...
a sto se tice gradjanskog, nisam odusevljena casovima, ali bolje i to nego razglabanja o tome kako je sujeverje vezano za petak 13. nastalo tako sto je neko snimio horor koji se tako zvao(jos jedna vrhunska mudrost cenjenog veroucitelja) :lol:

Boze sacuvaj, taj stvarno nije normalan. Nas pop je stvarno super. Onako... mlad je duhom, pa se zeza, kad nas ima malo on pita ,,de su ostali, kidnuli, a?'' al to sve onako u sali... nikad nije nikog upisao... onda nesto smo pricali, pa je pitao je l znamo sta znaci sablazniti se... Znate sta je rekao: ,,To bi bilo kad bi vi sad isli gradom i mene videli kako se pijan valjam po ulici, u skoli vam propovedam uzdrzavanje od alkohola a ja sam idem okolo pijan.''
Covek je super... :wink:
 
Ja idem na građansko.Izabrala sam taj predmet da ne bih imala kontrolne i iz veronauke. :? Iskreno očekivala sam vise od tog predmeta.Ne znam kako je u drugim skolama ,ali mi cele godine pričamo o dečijim pravima.Smaramo se svakog časa,a ne možemo da bezimo jer prof.upisuje svaki čas.Da se ja pitam ,ukinula bih oba predmeta jer su čisto gubljenje vremena. :(
 
Keeper:
da je mene dokachilo ishao bih na veronauku jer bi bilo zanimljivo kachiti se sa vero-nauchnicima :)
postali su mi ti ljudi zanimljivi kad sam chuo shta oni sve mlate mladim ljudima, chudo jedno :)

He, he mnogo je zanimljivo kachiti se sa takvima, sreca pa mi je veroucitelj dobar covek, svaki cas se svadjam s njim i ni jednom me nije izbacio sa casa.

Actress:
Da se ja pitam ,ukinula bih oba predmeta jer su čisto gubljenje vremena.

Nisu gubljenje vremena, nego profesori koji to predaju ne uzimaju za ozbiljno.
Inace na gradjanskom i treba da se prica o pravima jer je tako u programu, a na veronauci je nesto slicno, samo sto je tu crkva nezaobilazna....i tu dolazi do sukoba :) :) :) :D
 
Ma sta to pricate u mojoj skoli su bili obavezni samo prvaci da se opredele za jedno od ta dva predmeta. Inace smatram da je veronauka uzasno dosadan i potpuno nepotreban predmet jer sta ce onome ko ce da postane advokat veronauka :!: :?: :!: A sto se tice gradjanskog, pa ja bih se pre opredelila za njega ali inace predmet je glup i deca tamo samo crtaju i pricaju bas dosadno.
 
Tatjanushka:
Ernesto_Che:
to ce me dokaciti i idem na veronauku...
necu da me tamo na gradjanskom neko zatupljuje!
ja smatram da je 'zatupljivanje' jednako i na gradjanskom i na veronauci, samo sto te zatupljuju drugim temama... :roll: a i dalje ostajem pri svom da nikad ne bih isla na veronauku
khm khm...vera nije zatupljivanje!
mislim nisam neka zatucana i konzrvativna kretenka, ali to stvarno moram da kazem...
naravno, moze se i ovo drugo pretvoriti u zatupljivanje...
 

Back
Top