S-400 vs F-22

sloboda 2

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
231
Svi se manje vishe slazhemo da Rusi imaju bolju PVO od Amera, a ovi imaju bolje avione, bar do pojave PAK-FA. Uzmimo u obzir i kolichinu. Dakle u sluchaju konflikta, ko bi pobedio S-400 ili F-22? Ko bi koga unishtio prvi?
 
MIslim da ovakvo pitanje nema mnogo smisla, jer je rat previse komplikovana stvar da bi se ovako gledalo. Previse je nepoznatih u toj jednacini da bi se doslo do resenja. Nadajmo se da nikad ne saznamo.
 
MIslim da ovakvo pitanje nema mnogo smisla, jer je rat previse komplikovana stvar da bi se ovako gledalo. Previse je nepoznatih u toj jednacini da bi se doslo do resenja. Nadajmo se da nikad ne saznamo.

Mislio sam na teorijski okrshaj:
4 F-22 protiv jedne baterije S-400, krecu sa 1000 km razdaljine i priblizhavaju se (avioni).
 
S400 систем иде ваљда са неком заштитом,а и наравно био би стратегијски размештен ,а не као лака мета...F 22 исто ,вероватно две групе по 2 авиона, налет из једног правца...то је рецимо максимум који се може извући из оба...
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam negde chitao da je vec i S-300 totalno ubitachan za sve avione koji nisu stelt, pa nek ih ide i 15 odjednom. Medjutim steltovi se mogu obarati sa Su-37(otud mu i nadimak Terminator, terminator za steltove), ali da ne bi bio oboren od F-22, potrebno je da mu ledja chuva S-300 ili bar BUK. Su-35BM ima mogucnost razmene podataka sa drugim avionima i radarima na zemlji shto mu omogucava da otkrije stelt ili avion sa aktivnim radarskim ometanjem. Kako to sve izgleda u praksi, pre ili kasnije cemo videti jer je Treci svetski rat neizbezhan, nazhalost. :thumbdown: :evil: :worth: :whistling:
 
Mislim da sam negde chitao da je vec i S-300 totalno ubitachan za sve avione koji nisu stelt, pa nek ih ide i 15 odjednom. Medjutim steltovi se mogu obarati sa Su-37(otud mu i nadimak Terminator, terminator za steltove), ali da ne bi bio oboren od F-22, potrebno je da mu ledja chuva S-300 ili bar BUK. Su-35BM ima mogucnost razmene podataka sa drugim avionima i radarima na zemlji shto mu omogucava da otkrije stelt ili avion sa aktivnim radarskim ometanjem. Kako to sve izgleda u praksi, pre ili kasnije cemo videti jer je Treci svetski rat neizbezhan, nazhalost. :thumbdown: :evil: :worth: :whistling:

e jeste sa takvim stavom i jeste :super::super::super:
:dash::dash::dash:
 
znas kako druze... evo ja ti zelim da dozivis rat na svojoj kozi neposredno, pa onda seri koliko hoces o tome.

ne sranja kao bombardobanje `99... nego da dozivis pravi rat na svojoj kozi, da ti je zivor direktno ugrozen. e voleo bi da onda kazes da je neki rat neizbezan, samo to!!!


:ok::ok:

Doziveo sam rat vrlo neposredno, ne zelim takvo iskustvo nikome. Ali mislim da nismo zavrsili sa ratovanjem. U dogledno vreme, najdalje jednu deceniju, cemo sve ispocetka. I mi i ostatak sveta.
 
Doziveo sam rat vrlo neposredno, ne zelim takvo iskustvo nikome. Ali mislim da nismo zavrsili sa ratovanjem. U dogledno vreme, najdalje jednu deceniju, cemo sve ispocetka. I mi i ostatak sveta.

tebi nista rekao nisam... tako ne vidim sto se osecas prozvan... ali svo vi koji prizivate rat isto vam svima zelim da uzivate u njemu na najgori nacin! ! !

jer rat je izbezan... ali pesimisticni ljudi zeljni tudje muke nisu u stanju tome da se odupru pa ga onda prizivaju, a kad sranje dodje, onda kukaju kao da im je kraj!!!
 
tebi nista rekao nisam... tako ne vidim sto se osecas prozvan... ali svo vi koji prizivate rat isto vam svima zelim da uzivate u njemu na najgori nacin! ! !

jer rat je izbezan... ali pesimisticni ljudi zeljni tudje muke nisu u stanju tome da se odupru pa ga onda prizivaju, a kad sranje dodje, onda kukaju kao da im je kraj!!!

Greshish da je rat izbezhan, ja chak verujem u sudbinu, da nishta nije izbezhno (skup svih uzroka neminovno odredjuje posledicu, ona se pridruzhuju uzrocima i odredjuje sledecu posledicu itd). A inache ja rat uopshte ne zhelim, u kuci mi bio ako lazhem.
Moji su iz Bosne, meni su ujak i stric poginuli u ratu. Medjutim ako nastavi cena nafte da skache upravo oni koje ti simpatishesh ce napasti ako treba i Rusiju da ochuvaju socijalni mir.

Srecan ti 1000ti post! :pivce: :vatromet:
 
veruj mi da se svaki rat moze izbeci, samo je potrebna svest za to... ali nazalost to kog vecine ljudi ne postoji pa misle da je lakse pucati nego pregovarati!!


pendrek diplomatija je postala prakticnija od dijaloga nazalst!!
 

Back
Top