mašine iz Kine

Treba da znas tacan naziv proizvoda,ukucas na google i nadjes fabrike u Kini.Udjes na njihov sajt,
pronadjes artikal koji zelis da kupis,udjes u kontakte posaljes mail doticnom kinezu i cekas odgovor koji je veoma brz - posto su oni veoma ekspeditivni sto se tice toga
E sad,kad vidis koja je cena robe,onda u to ukalkulisi prevoz do zeljene destinacije (obicno je uz bok broda - dovezu ti je do broda ili ti nekad i to naplate),carinu i carinske dadzbine,speditera,carinski magacin,prevoz od magacina do tvojih prostorija pa vidi dal ti se isplati
Nadam se da ti je sada imas malo jasniju sliku o svemu
 
Za svakoga ko je rodjen i ziveo u Evropi je ovo uzas (izuzmimo mog muza kome je sve super ovde!)... mnogo toga zavisi od licnog ukusa itd, ali ovo je u odnosu na Evropu druga galaksija a ne drugi kontinent... :eek: pocevsi od hrane, navika, ma sve je drugacije!!! Ja se na to navikla samo zato sto sam nasla Metro u jednom obliznjem velikom gradu i snabdevam hranu odatle, pa se ne zalim puno... ali u sustini ovde je ok ako se naviknes ili snadjes! Plus vrucine su non stop jer smo mi bukvalno tacno na Ekvatoru i svaki dan je izmedju 35 do 40 stepeni pa se i na to treba navici... ima dosta smoga svugde, jer je Kina prenaseljena + ima dosta industrijskih zona... eto sta vas jos zanima?! :whistling:
 
Budi iskrena i reci kako je tamo?

Lepo je Kockica ovo rekla. Azija i Evropa se razlikuju mnogo više nego što to mi zamišljamo.
Samo treba imati u vidu da je to ipak jako veliku prostor, i da se uslovi života (i sve ostalo) moraju razlikovati, zavisno od kraja zemlje, i i samoj Kini. To je kao kad bi neko tamo pitao kako je u Evropi. Pa sad -jedan se javlja iz Norveške, jedan iz Francuske, jedan iz Srbije... Utisci bi se prilično razlikovali. (i jelovnik, običaji, izgled ljudi, tradicionalna arhitektura...)
Ma, dosta je samo iz BG otići u neki zaselak kod npr. Vranja... (ili u Negotinskoj krajini)

Ali lepo bi bilo kad bi nam Kockica pisala da li se teško uči jezik, ima li društva, ili je usamljena... ima li tamo gde su oni još naših, pa da nisu sami.. da li kuva nešto novo, što je tamo probala.. i tako, svašta.:)
 
Evo da Kockica polako odgovara na sve zeljeno :mrgreen:

Kineski je blaga (teska) muka za ucenje... ja sam poliglota, pricam 6 jezika i kad sam dosla ovde i shvatila da ni engleski ne pricaju, zgrozila sam se i zapitala se sto li sam ja sve ono ucila kad sam na kraju zavrsila 11 000 km daleko od Srbije gde se samo prica kineski... :eek: to je jezik bez padeza i nekih posebnih pravila reci u recenici ali moras nauciti oko 30 000 znakova i reci da bi se sporazumevao... plus svaka rec ima razlicitu intonaciju tako da umesto trazenja nekog jela mozes nekoga i opsovati (ovo su sigurno namerno uradili!) :rotf:

Drustva ovde na zalost nema... zivimo u jednom elitnom naselju koje cuva vojska, tako da ne moze svako uci i ovde kao zive bogatiji kinezi... stanovi su 2sobni sa 2 kupatila, 2 terase, lepom kuhinjom, ogromnom dnevnom sobom, trpezarijom i tako... iako smo u naselju mi i od mog muza poslovni partner Djordje jedini belci u naselju... naselje je stvarno lepo, mnogo prirode okolo ima i imamo cak i bazen samo za ljude iz naselja :mrgreen: ali to ne moze nadoknaditi cinjenicu da sam bukvalno zakljucana u stanu, jer gde da idem... usamljena sam dosta ali imam muzica, net, skype, vas ovde na forumu i facebook pa se snalazim... ali uskoro se vracam u Srbiju jer sam trudna a ne zelim da mi dete bude Kinez :P

Gde silna da kuvam kad se meni 99% stvari ovde ili ne svidja ili nemaju hranu koju mi imamo... jedva sam i paradajz nasla... :eek: uglavnom im je sva hrana ili bljutava ili slatka (stavljaju kokosovo mleko u sve! a najvise u hleb... a verujte mi sladak hleb je... uh... :thumbdown: ) ili ekstremnoooo ljutaaaa da postanes ovakav: :otkacio:

Joooj mogla bih ovako jos referat da napisem, a ne znam vise sta... pitajte sta vas jos zanima :lol: cmok :heart:
 
Ne znam da li bi ti dete rođenjem dobilo kinesko državljanstvo (što bi moglo da bude i korisno jednog dana, nikad se ne zna), ali bi tamo morala da ideš u isto tako elitno porodilište, kao što i stanuješ, pa onda bolje kod kuće, sa svojima.
Ako će ti muž duže tamo raditi, bar će ti dete naučiti kineski, što malo ljudi zna, pa eto njemu plusa u CV-u, jer niko tako dobro ne može savladati akcenat i sve "finese" nekog jezika, kao onaj ko to nauči od rođenja.
Piši dnevnk, to bi moglo kasnije da bude interesantno. Uvek mislimo da "ovo sigurno nećemo zaboraviti", ali sećanje je varljivo. Ko zna, možda kasnije izdaš neku knjigu o svom životu u Kini? Pa bude bestseler?

Što se pisanja tiče, čitala sam da su oni uveli latinicu, koju zovu pin jin, ali predpostavljam da se to može koristiti eventualno u šrkolama "kineskog za strance" i sl., (možda u Pekingu i par većih gradova, ne znam) a u svakodnevnom životu verovatno tome nema ni traga.
Pozdrav.:):heart:
 
Poslednja izmena:
taote iskreno nemam ja tako lepo misljenje o Kini da bih pisala dnevnik, a da se u dnevnik samo zalim ni do toga mi nije :think: ja lepo idem kuci i najverovatnije se ne vracam u Kinu nikad vise, a muz ce ovde raditi... skupo je za belce (u stvari bilo koje strance) sve... normalan kinez moze da zivi i sa 200 evra u vrh glave ko kralj jer kupuje na pijaci i njihovim prodavnicama, a mi to ne mozemo... a nije mi ni bitno da mi dete ima kinesko drzavljanstvo... ja sam zivela u Austriji 10 godina i pricam 6 jezika, volim jezike i nadam se da ce mi tako i dete, a kineski ne mora nuzno da nauci... bolje japanski, laksi je... :rotf:

Latinica?! Hahahahhaah... toga ima samo u Pekingu i Hong Kongu ali to sto kazes samo u skolama gde uce strance kineski... kinezi smatraju da njima nijedan drugi jezik ne treba... ako hoces da pricas sa njima ili nauci ili imaj prevodioca... :thumbdown:

Ja taote samo hocu vise kuciiiii... cmooook :heart: :cmok:
 
taote iskreno nemam ja tako lepo misljenje o Kini da bih pisala dnevnik, a da se u dnevnik samo zalim ni do toga mi nije :think: ja lepo idem kuci i najverovatnije se ne vracam u Kinu nikad vise, a muz ce ovde raditi... skupo je za belce (u stvari bilo koje strance) sve... normalan kinez moze da zivi i sa 200 evra u vrh glave ko kralj jer kupuje na pijaci i njihovim prodavnicama, a mi to ne mozemo... a nije mi ni bitno da mi dete ima kinesko drzavljanstvo... ja sam zivela u Austriji 10 godina i pricam 6 jezika, volim jezike i nadam se da ce mi tako i dete, a kineski ne mora nuzno da nauci... bolje japanski, laksi je... :rotf:

Latinica?! Hahahahhaah... toga ima samo u Pekingu i Hong Kongu ali to sto kazes samo u skolama gde uce strance kineski... kinezi smatraju da njima nijedan drugi jezik ne treba... ako hoces da pricas sa njima ili nauci ili imaj prevodioca... :thumbdown:

Ja taote samo hocu vise kuciiiii... cmooook :heart: :cmok:

Još malo... brzo će to doći. Čekamo te..:vatromet:
 
Da li neko zna kako da se nabave mašine za pakovanje praškastih proizvoda iz Kine?
Čuo sam da su tamo dosta jeftinije a da ne zaostaju za našim istim .

Idi na bilo koji sajt koji se odnosi na pakovanje i mašine za pakovanje (ako ne uspeš sam da ih nađeš pošalji mi pp da prvo stupimo u vezu nekako, pa ću ti ja poslati neke adrese od kojih bi mogao da kreneš), tamo ćeš sigurno pronaći i linkove za sajtove kineskih proizvođača ovih mašina, ima ih mnoštvo, polako ali sigurno preuzimaju primat od evropskih i američkih firmi. Svi sajtovi kineskih proizvođača mašina i opreme za pakovanje su gotovo identični, ne daju ti nikakve podatke o njihovim proizvodima, dakle o mašinama, nego samo vezu sa prodajnim odeljenjima tih njihovih firmi i možeš, tačnije moraš, da stupiš u kontakt sa njima, sa njihovim prodavcima...Dalje ne znam, nije me interesovala kupovina.
Da nemaš možda neki materijal o mašinama za paletizaciju, treba mi zbog diplomskog rada, a teško se bilo šta nalazi o tim paletizerima-depaletizerima? Help! :)
 
Još malo... brzo će to doći. Čekamo te..:vatromet:

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej... :klap: :klap: :klap: uh jos 15 danaaaa... jedva cekaaaam... evo ovako da se izjadam unapred... sredjena je karta za avion, 16tog u 9:25 polecemo, pa letim u Frankfurt, pa tamo cekam 5 sati ( :eek: :eek: :eek: ) na sledeci let, pa onda Frankfurt - Beograd ( u koji treba da stignem u ponoc), pa me snajka ili njen muz kupi sa aerodroma i ide se do Shabca.... i onda krevet... :sad2: umrecu taj dan... a mislim da let traje 11 ili 12 sati... ma uzassss... :dash:
 

Back
Top