Ko su bili najveci ratnici na svetu?

I vi sve te "ratnicke" narode, Kelte, Germane (Vikinge i ostalu prcadiju) smatrate superiornim i naprednim zato sto su kao zivotinje umeli da ubijaju, kolju, satiru i unistavaju druge ljude?

Drago mi je da mi, SLOVENI, nismo pobrojani u tu grupu superiornih naroda krvavih lakata.

Ali postavicu vam jos jedno pitanje. Kako je moguce da su Kelti, tako mocan i ratnicki narod u autohtonoj verziji preziveli samo u najudaljenijim mestima, "Isle of man, Ireland, Scotland" a malo njih je sacuvalo svoj jezik, kulturu i nasledje. Ti ljudi su vise Britanci negoli Kelti.

Kako to da Germani, tako jak narod ne predje nikad u Istoriji preko Odre, Labe i Visle i zadrzao se tamo duze od 100 godina. Cini mi se kao da ih je oduvao vetar sa istoka, i to ne obican vetar, nego SLOVENSKI VETAR!

Razmislite malo kako se svi ti silni Sloveni u tolikom broju pojavise svuda po Evropi i kako "preotese" tudje zemlje u tako kratkom roku. Ja bih pre rekao da su Sloveni u Panoniji i Evropi bili i pre doseljavanja i Kelta i Germana a da je sadasnja verzija istorije, ispisana onako kako odgovara narodima koji su kroz celu svoju istoriju tezeli da pokore i uniste - GERMANI, ili po slovenskom da ih nazovem NEMCI (Oni koji su nemi, koji ne umeju da govore, za razliku od SLOVENI - oni koje slove/govore)
 
Po mom misljenju najveci ratnici na svijetu (ne racunajuci gerilske nacine ratovanja) bili su JANICARI.
Bili su jednostavno nepobjedivi.
Za skoro sva osvajanja(osim nekih pocetnih u Aziji) Turska Otomanska imperija moze samo njima zahvaliti.
Kada je njima dozvoljeno da se zene(u 18-tom vijeku)pocela je da opada moc Otomanske imperije.
Kada su oni ukinuti Otomanskoj imperiji je ubrzo dosao kraj.
Kad covjek bolje razmisli, jedan tako fanatican i fanaticno istreniran rod vojske bilo je gotovo nemoguce pobijediti.
U danasnje vrijeme neki ih zovu NATO-pakt srednjeg vijeka.
Ima li neko da mi preporuci neku literaturu ili neki sajt posvecen janicarima?
 
U novije vreme je najveci ratnik bio sigurno Zeljko Raznatovic Arkan sa svojom Srpskom dobrovoljackom gardom ili "Tigrovima" , kao komandant uvek je drzao do besprekorne discipline u svojoj gardi , niko nije smeo da pusi i pije alkohol , kao komandant je uvek isao prvi i naredjivao "Za mnom" . Arkanova garda nije imala ni jedan jedini poraz. Inace najvise su se borili u Republici Srpskoj i tamo su oslobodili nekoliko gradova i sela .
U rat je posao sa 25 drugova iz "Delija" ,a kasnije je imao oko 5.000 tigrova .
 
Arkan:
U novije vreme je najveci ratnik bio sigurno Zeljko Raznatovic Arkan sa svojom Srpskom dobrovoljackom gardom ili "Tigrovima" , kao komandant uvek je drzao do besprekorne discipline u svojoj gardi , niko nije smeo da pusi i pije alkohol , kao komandant je uvek isao prvi i naredjivao "Za mnom" . Arkanova garda nije imala ni jedan jedini poraz. Inace najvise su se borili u Republici Srpskoj i tamo su oslobodili nekoliko gradova i sela .
U rat je posao sa 25 drugova iz "Delija" ,a kasnije je imao oko 5.000 tigrova .

Ne bih da pricam o ovom coveku... ali samo jedna sentenca...
U "Tigrovima" je alkohol bio najstrožije zabranjen. Da bi sprecio vojnike da piju Arkan je napravio malu predstavu. Upali su u spavaone, pretresli ih i "nasli" flasu rakije kod jednog coveka iz Slavonije. Arkan mu je pred postrojenim vojnicima pucao u koleno i napravio ga bogaljem za ceo zivot.
Najzalosnije je sto nesrecni covek NIKAD u zivotu nije okusio alkohol!... Prica je 100% istinita.

PS. Kad porastes kasce ti se samo.
 

Back
Top