Kako doskociti zlostavljacima zivotinja?

Poruka
4.413
Iz naslova teme je jasno-imam problem sa ljudima koji svoje frustracije i komplekse iskaljuju na zivotinjama, u ovom slucaju konkretno psima lutalicama. I koliko god pokusavala na lep nacin sa njima da porazgovaram, ne zele da saslusaju vec besno istrtljaju svoje i produze.

Evo navescu jedan od primera. Zivim u prizemlju zgrade ispred koje se nalazi livadica. Svako vece, a kad su ove vrucine i preko dana mama ili ja izadjemo da nahranimo 3 psa. 2 su sterilisana, cipovana i vakcinisana a treceg cemo voditi za koji dan na vakcinu i cipovanje. Te dve zenke su tu vec 2-3 godine, to su majka i cerka o kojima su ljudi brinuli i pre nego sto smo se mi doselili. Majka je isprepadana prvenstveno od muskaraca i od njih se sklanja dok je zenka potpuno bezopasna i prava maza.

E sad, ta livadica na kojoj ih hranimo je bukvalno nama pod prozorom a od zgrade u kojoj zive ljudi koji prave probleme udaljena je preko 5 metara. Pre 2 nedelje primetila sam coveka koji konstantno pse tera bez ikakve potrebe(oni samo leze), gadjajuci ih kamencugama i motkama. Prilikom pokusaja da mu lepo objasnim da ce time stvar pogorsati dobila sam odgovor(uz ogromnu kolicinu besa i dranja) da on voli da bude u dobrim odnosima sa komsijama ali da sa takvima kao sto sam ja to nije moguce.:???: Pritom je to bio prvi put da ja tog coveka uopste i pogledam. Takodje rekao(tj izdrao se) je kako on ima dete sa posebnim potrebama koje ne sme od tih pasa da izadje iz zgrade. To dete se ocigledno plasi pasa jer sam ga pre par meseci videla kako seta sa bakom na ulici i uplasio se al mu je zena lepo objasnila da pas ide svojim putem i decko se smirio. Naveo je i kako je njegov ne znam ni ja ko umro jer ga je pas ujeo:confused: A da, i kako nikad ne znas sta od psa mozes da ocekujes. Pa jeste, kad ga zlostavljas stvarno ne znas kad mozes da ocekujes da budes iskasapljen. Volela bih da vidim njega kako bi se ponasao da ga jedna te ista osoba svakodnevno prebija. Verovatno bi joj bio zahvalan ili sta?:dontunderstand:

Juce mama i ja izasle da nahranimo te iste pse u zlo doba noci(da jelte nikom ne bi smetalo), kad pored livadice dolaze kola, parkira se zena koju prvi put vidim izlazi iz kola i pocinje da se dere da prestanemo da hranimo pse pod njenim prozorom(?!) jer je njeno dete autisticno i ne sme da izadje od njih. A kaze i da pre neki dan nije smela ni ona da izadje iz kola jer lajali na nju. U to svo troje dotrcavaju, i zaista pocinju da laju:hahaha: Objasniti da laju s razlogom jer je verovatno ona njih na neki nacin napala pre nego sto su je i primetili bilo je nemoguce jer je zena histericno pocela da se dere kako ce iz ovih stopa da zove policiju da nas uhapsi. No nazalost policiju ne docekasmo:rotf:

E sad ozbiljno. To su psi koji nikoga ne diraju a ja svakodnevno na livadi nalazim ogromne kamenice. Oni su mi pola dana pod prozorom, ljudi prolaze, oni ne regauju osim te jedne koje se sklanje kad god vidi muskarce. I sta ja da radim? I ona i taj deda NE ZELE da saslusaju bilo sta sto mama ili ja krenemo da pricamo na lep nacin. Da se razumemo, mene se apsolutno ne tice dal ce da me mrze, proklinju, prete ali me uzasno strah da njima ne bace neki otrov. Znam da postoji krivicni zakon za povredjivanje zivotinja pa me zanima da li ima smisla prijaviti ih? Jer zaista ocekujem jednog dana da budu otrovani ili povrednji na neki drugi nacin. Dedu sam par puta uhvatila u akciji.

Ja razumem da je ona besna sto ima bolesno dete ali pobogu ne iskaljuj se na neduznima! I sta sad treba pobititi sve zivotinje da bi njeno dete moglo slobodno da koraca ulicama i livadama Beograda? Pritom ta livadica nije park, niti je pod njenim prozorom. I kao kaze ako vec moram da hranim pse da ih hranim negde drugde. Ocu ja al onda ce nekom drugom da smeta, pa trecem, pa cetvrtom... Da idem da ih hranim na autoputu mozda da nikom ne smeta?:dash:
 
Neznam kako da ti pomognem ali mi je weoma zao kuca...
Imala sam slichnih problema kada sam ziwela na konjarniku...
Ali sam bila prewishe mala da bi se swadjala sa tim ljudima...
Sad sam na zwezdari, a opet imam problema, mada mi je wishe muka i nemam snage za to...
Mogu da zamislim kako ti je...
Ti ljudi ochito imaju prawi seljachi pogled na swet...
Neznaju bre oni shta je ljubaw, ni prema rodjenoj deci, a kamoli nekoj ziwotinji...
Nidochega njima nije stalo...
To su zawisni ljudi, zeljni swadje i diskusija...
Neznaju oni za Boga...
Pozz za tebe!!!
 
Odlichno te kapiram...
Takwe ljude mrzimi wishe od onih shto pushtaju pse u borbe...
Oni bar imaju zaradu a owi???
Muka mi je od same pomisli na njih...
Kad kog prodje neka lutalica ja joj dam da jede, a ako me widi neki komshija odma poche da se dere,
kako ja samo dowodim dzukele u ulicu i onda pochu da ih teraju, i pas ih narawno napadne, a oni samo shto mi ochi ne iskopaju...
Boze, oprosi, ali ih mrzim!!!!
pozz
 
evo ja isto dozivljavam i to vec godinama!zaista.ali isto!u pocetku sam pricala lepo,trudila se ,objasnjavala.mislila da sve krive drine ovog sveta mogu da ispravim,da naucim ljude toleranciji i ljubavi..e onda sam vudela da to nisu ljudi nego zlotvori monstruoznih misli..kad tad ce taj covek da im naudi.budi iznad njega,pokazi mu da ne moze on da diktira kako ce da se zivi i ko ce sta da radi.i ti si covek sa specijalnim potrebama.imas napade panike ako nema pasa u blizini jer se bojis da ce te neko napasti.pozovi policiju,budi otresita i drska u neku ruku i zahtevaj da ga po zluzbenoj duznostoi opomenu pred tuzbu za zlostavljanje zivotinja koje ga ne diraju!!!
veruj mi!!!
videces!pokazi mo im da ne mogu da rade to!nemoj da cutimo.zovi policiju
 
ja npr ne pricam sa ljudima iz moje zgrade tj pricam sa njih 3!od 20 stanova.cak sam stigla da se svadjam i sa susednim zgradama..kao sto rekkoh,bila sam fina,objasnjavcala.molila cak!rekla da cu ih udomiti.i ja i moji roditelji.nisu ispali fer e onda sam ih pocastila najgorim psovkama jednu babu sam pogidila kamenom cim je ona pogodila kuce,ostala je zabezeknuta.prijavila sam sve komsije.i policiji i orki,.dobili su pisma upozorenja..za sada su mirni.budu li sutnuli jos jedno kuce e onda ce interventna da im doje.pa cu im sa zadovoljsrvom napakovati svasta.
nije fer da budemo sikriminisani i mi i psi.a da deca uzivaju sva prava!
nemam nista protiv da s eskloni sa ulice negde pas koji npr ne voli decu laje na njih.ali ovo je izivljavanje
 
Look, za pocetak mislim da je dobro da znas sta raditi ako se pas otruje. Dakle prvo psu sipas 3% hidorgen u grlo, od toga se povraca pa ce pas izbaciti najveci deo trova tako. Zatim ga ubacis u kadu i krece hladjenje, jer psi zbog otrova umru od temperature. Nemoj da panicis jer kad se stvar primeti na vreme stopa prezivljavanja je visoka. Dok hladis psa zovi veta jer moraju da prime infuziju. Najbitnije od svega je da temperatura ostane na normali, to spasava psa.
Onda, kazes da ti je ta livadica ispod tvojih prozora. Da li postoji mogucnost da je na neki nacin ogradis, a da onda psi budu tu, pa da ih pustas povremeno? Bitno je takodje da sva tri imaju ogrlice na sebi.
Ako vec ne mozes da ih ogradis ostaje jedino zastrasivanje tih ljudi. Vrlo je ocigledno da oni napadaju tebe i tvoju mamu jer izgledate bezopasno. Te price o tome kako njihovo autisticno dete ne moze da izadje zbog pasa je cista glupost, autisticna deca ne primecuju nista oko sebe pa ni pse, verovatno im je dete na neki nacin osteceno a oni pokusavaju da izdramatizuju vec dramaticnu stvar, sto je stvarno odvratno. Dakle postoji vise resenja, jedno je da jednog dana povedes sa sobom nekog jaceg druga ili rodjaka koji izgleda malo opasnije pa im on zapreti. Drugo je da pozoves policiju sledeci put kad pocnu da te napadaju i da ih prijavis za uznemiravanje, i onda svaki sledeci put kad se pojave da uradis isto. Trece resenje je da ih sama oteras pretnjama, a ako imas neku motku ili stanglu u kuci to takodje moze da doprinese uverljivosti tvojim recima. E da, ono sto je bitno ako ces zvati policiju je da imas dokaz da su psi vakcinisani protiv besnila, da su zdravi i sterilisani, tako ces moci da svalis krivicu na njih umesto da psi ispadnu ludi i agresivni.
 
E da jos jedna stvar - ako imas fotoaparata koji ima mogucnost snimanja ili kameru pokusaj da sminis tog coveka na delu, tako da mozes pandurima da pokazes sta radi. Jos bi bilo bolje ako bi snimila stvar od pocetka, znaci pse kako mirno leze i njega koji sam dolazi i pravi problem.
 
Kod mene u ulici svi cuvaju i hrane pse, niko ih ne maltretira naprotiv (da dam i jedan svetao primer); mali je problemcic sto su nas sad ti psi doziveli kao kolektivne vlasnike, a ulicu kao svoju teritoriju, pa nocu kako ko prodje oni laju kao sumaniti - toliko da i moramo da zatvaramo prozore i vrata i na +35 jer ne moze da se spava od njih. A kapiram i da se onaj ko tu prolazi nocu, voleo zivotinje ne voleo, oseca vrlo neprijatno. Nemojte sad da skocite na mene, ja obozavam zivotinje i ne da im ne bih naudila nego bih bila u stanju da se potucem sa bilo kim ako bih videla da muci zivotinju, hocu samo da kazem da treba imati u vidu i to da ima ljudi koji se strasno boje pasa i da to treba razumeti i razlikovati one koji mrze zivotinje i one koji ih se prosto plase. Ja ne volim kod ljudi sto cesto kao argument za zlostavljanje zivotinja potezu decu, to me uzasno nervira.
 
Ja u kraju imam kretene koji pochnu da me napadaju na ulici kada vide da me psi prate...pse pochnu da teraju i nekad ih i gadjaju...iz chista mira,eto....
ali ja samo precutim,jer kada bih im rekla nesto,oni bi planuli verovatno,pa bih se jos i pobila i dobila batine.....ovako cutim i pravim se da je sve ok,drugachije sa tim psihopatama i ne moze....
ali velika vecina ljudi u mom kraju je tolerantna.Neki hrane te pse,neki se ponasaju kao da psi nisu tu,ne smetaju im.Ali uvek je dovoljan samo jedan jedini debil da napravfi haos,tako da sam konstantno u strahu dal cu zateci pse na broju,dal su dobro i slichno.To su sve dobri psi koji se igraju sa decom i gledaju svoja posla...nisu gladni,nisu zedni,svi su lepo popunjeni,mnogo ljudi ih hrani....
U zgradi imam budale...i u zgradi pored...
U zgradi pored je neki deda koji je maltretirao zujku koja je ovde vec 7 godina...mozda malo manje...i komshinica iz te zgrade mu je otishla na vrata i napravila haos,zaplasila ga i rekla mu da ako psu bude falila samo jedna dlaka sa tela,zvace policiju i bice uhapsen posto je to kaznjivo zakonom...od tada deda ni ne prilazi kuji a kamoli nesto drugo...
Treba odshtampati te zakone vezane za zivotinje i polepiti ih po zgradama oko kojih ima lokalnih pasa o kojima neko brine....u svaku zgradu zalepiti na ulazu po jedan primerak....mozda pomogne....ako prochitaju...treba boldovati delove u kojima je istaknuto da sledi zatvorska i novchana kazna od toliko i toliko......pa im mozda privuche paznju da prochitaju
i ispod se napise upozorenje da ce svako ko bude naudio zivotinji biti prijavljen i kaznjen
vredi pokusati...bolje to nego bezuspesno objashnjavati budali koja nece da te saslusa nego histerise cim otvoris usta da kazes nesto
 
i ti si covek sa specijalnim potrebama.imas napade panike ako nema pasa u blizini jer se bojis da ce te neko napasti.

:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf: Sa ludacima ocigledno treba ludo:klap:

pozovi policiju,budi otresita i drska u neku ruku i zahtevaj da ga po zluzbenoj duznostoi opomenu pred tuzbu za zlostavljanje zivotinja koje ga ne diraju!!!
veruj mi!!!
videces!pokazi mo im da ne mogu da rade to!nemoj da cutimo.zovi policiju

Nije problem da zovem policiju samo nesto mi se cini da ce da me odj*** sto zovem zbog "takve gluposti":confused: Jel oni imaju obavezu da dodju, mislim da ih podsetim ako zaborave?

Look, za pocetak mislim da je dobro da znas sta raditi ako se pas otruje. Dakle prvo psu sipas 3% hidorgen u grlo, od toga se povraca pa ce pas izbaciti najveci deo trova tako. Zatim ga ubacis u kadu i krece hladjenje, jer psi zbog otrova umru od temperature. Nemoj da panicis jer kad se stvar primeti na vreme stopa prezivljavanja je visoka. Dok hladis psa zovi veta jer moraju da prime infuziju. Najbitnije od svega je da temperatura ostane na normali, to spasava psa.
Onda, kazes da ti je ta livadica ispod tvojih prozora. Da li postoji mogucnost da je na neki nacin ogradis, a da onda psi budu tu, pa da ih pustas povremeno? Bitno je takodje da sva tri imaju ogrlice na sebi.
Ako vec ne mozes da ih ogradis ostaje jedino zastrasivanje tih ljudi. Vrlo je ocigledno da oni napadaju tebe i tvoju mamu jer izgledate bezopasno. Te price o tome kako njihovo autisticno dete ne moze da izadje zbog pasa je cista glupost, autisticna deca ne primecuju nista oko sebe pa ni pse, verovatno im je dete na neki nacin osteceno a oni pokusavaju da izdramatizuju vec dramaticnu stvar, sto je stvarno odvratno. Dakle postoji vise resenja, jedno je da jednog dana povedes sa sobom nekog jaceg druga ili rodjaka koji izgleda malo opasnije pa im on zapreti. Drugo je da pozoves policiju sledeci put kad pocnu da te napadaju i da ih prijavis za uznemiravanje, i onda svaki sledeci put kad se pojave da uradis isto. .

Hvala ti puno ovo su stvarno korisni saveti. Samo mi nisi napisala kako da prepoznam da je pas otrovan?
Sto se livadice tice, nije direktno pod prozorom, vec ide betonirana staza pa tek onda livadica tako da na zalost nema sanse da je ogradim. A i fini komsiluk bi me prijavio:confused:
Inace sva tri psa imaju ogrlice a ovog jednog cemo koliko sledece nedelje voditi na cipovanje i vakcinisanje(jel mora muzjak da bude kastriran?).

Trece resenje je da ih sama oteras pretnjama, a ako imas neku motku ili stanglu u kuci to takodje moze da doprinese uverljivosti tvojim recima.

:rotf::rotf::rotf: Cemu sve moraju da pribegavaju normalni ljudi da bi se zastitili od ludaka:lol:

hocu samo da kazem da treba imati u vidu i to da ima ljudi koji se strasno boje pasa i da to treba razumeti i razlikovati one koji mrze zivotinje i one koji ih se prosto plase

Pa naravno, ja potpuno razumem da neko ima fobiju od pasa ali valjda bi taj neko dozovolio da mu na normalan nacin objasnis da je pas bezopasan a ne bi histerisao pri svakom pokusaju normalnog razgovora i isto tako verujem da ljudi koji imaju fobiju od pasa gledaju da te pse zaobilaze u sirokom luku, ne verujem da bi uopste imali hrabrosti da iz cista mira podignu ruku na psa. Ovde se ipak radi o strahu koji proizilazi iz mrznje i nezadovoljstva spostvenom zivotnom situacijom.

Treba odshtampati te zakone vezane za zivotinje i polepiti ih po zgradama oko kojih ima lokalnih pasa o kojima neko brine....u svaku zgradu zalepiti na ulazu po jedan primerak....mozda pomogne....ako prochitaju...treba boldovati delove u kojima je istaknuto da sledi zatvorska i novchana kazna od toliko i toliko......pa im mozda privuche paznju da prochitaju
i ispod se napise upozorenje da ce svako ko bude naudio zivotinji biti prijavljen i kaznjen
vredi pokusati...bolje to nego bezuspesno objashnjavati budali koja nece da te saslusa nego histerise cim otvoris usta da kazes nesto

mico ovo ti je odlicna ideja! Bilo bi lepo da se organizujemo i to uradimo. Ako neko ima te zakone, moj decko je dizajner i moze to lepo da oblikuje na papiru i da odstampa u koliko god treba primeraka pa da se damo u akciju. Mozda bi to pomoglo!:klap:
 
A da,to sam zaboravila - pas koji je otrovan dahce nenormalno, to nema sanse da ti promakne jer mu je disanje ubrzano kao da je pretrcao pola grada, jezik vidno visi napolju, i pas nikako ne moze da se smiri na jednom mestu, ustaje pa leze, pa vrlo brzo opet ustaje pa leze negde drugde. Ima potrebu da pije dosta vode, a moze da se desi i da se ponasa sasvim normalno (recimo juri za kolima ili se igra) ali ce ga definitivno odati to nenormalno dahtanje i ubrzano disanje.
 
Mislim da to ide vrlo brzo, tj zavisi od kolicine otrova, ali za nekih pola sata vec se primecuje da nesto nije u redu.
Ne znam sad kako tacno da ti opisem kako to izgleda, videla sam u zivotu tri psa koji su se otrovali, jednostavno ne dahcu normalno, ne mogu da se smire. Obicno psi na vrucini dahcu malo pa se odmore, pa opet, a otrovani dahcu tako stalno, kao da su upravo trcali po najgorem suncu. Takodje im je celo izuzetno vruce pa mozes i tako da proveris, samo pazi da nisu upravo lezali negde na suncu pa da se ne istripujes zbog toga.
 
Evo ja sam na brzaka sastavila.

1. Pretposlednji i poslednji pasus iz treceg clana
2. Iz sestog clana:1,2
3. Iz sedmog clana:26,
4. IZ devetog clana Drugi pasus,
5. Ceo deseti clan
6. Iz 11. clana:1,2,3,4, 6,8,,10, 23, 24,
7. Ceo clan 12
8. Drugi pasus clana 17
9. Drugi pasus clana 20
10. Ceo clan 23
11. Ceo clan 25
12. Ceo 67 clan
13. Clan 99 ceo
14. Clan 100:1,2,3,4,5,7,8,9,31,34,48,
15. Clan 102 kao i 100

Mico nemoj da prepisujes samo napisi po clanovima.
 
nego mene nervira sto ne moze da se kopira text nego mora da se prepisuje :otkacio:

Hahahhahhaaaa!!!!!

Pa kako bre ne moze da se kopira.Ja mogu. :D

НАЦРТ ЗАКОНА О ДОБРОБИТИ ЖИВОТИЊА
I. ОСНОВНЕ ОДРЕДБЕ
1. Предмет закона
Члан 1.
Овим законом уређујe се добробит животиња, права, обавезе и одговорност
правних и физичких лица за добробит животиња, правила поступања са животињама
и заштита животиња од злостављања; услови потребни за заштиту добробити
животиња при држању, репродукцији, обуци, промету, превозу, спровођењу огледа,
клању и лишавању живота животиње; додела признања и награда за заштиту
животиња, као и друга питања од значаја за заштиту животиња.
Ако је заштита живота и добробити животиња која је уређена овим законом на
другачији начин уређена другим законом примењују се одредбе овог закона.
2. Циљ закона
Члан 2.
Циљ овог закона јесте да помогне и унапреди добробит јединки животињског
света, да развије и унапреди човекову свест у правцу поштовањa, бриге и
одговорног односа према животињама, као и да утврди правила за добробит
животиња.
3. Субјекти система заштите добробити животиња и њихове обавезе
Члан 3.
Систем заштите добробити животиња, у оквиру своје надлежности, обезбеђују:
1) Република;
2) јединице локалне самоуправе;
3) правна и физичка лица која обављају делатност у вези са животињама;
4) научне, образовне и стручне организације и друге јавне службе;
5) грађанин, групе грађана, њихова удружења, односно друге организације.
Сви субјекти система заштите добробити животиња из става 1. овог члана дужни
су да се брину о заштити живота и добробити животиња.
Дужност сваког грађанина Републике Србије (у даљем тексту: Република) јесте
да спречи све облике злостављања животиња, односно угрожавање њиховог живота и
добробити и да их пријави надлежним државним органима.
У остваривању система заштите добробити животиња Република, јединица
локалне самоуправе, правна и физичка лица одговорни су за сваку активност којом
угрожавају живот и добробит животиња, односно за непредузимање мера добробити
животиња, у складу са законом.
 

Back
Top