samoca=sloboda

nemam pojma da li je sloboda ali ja obozavam svoje vreme provedeno u samoci.odmorim se od ljudi,zvocanja,tupljenja i supljih prica....i obozavam tisinu,a u tisini ja.

a jel ova samoca onako generalno ili ljubav i to :neutral:
 
Ne mora da bude druga osoba koja nam ukida samotju (mada to uglavnom jeste slučaj) vetj i neke druge stvari, obaveze i sl.

Da li je slobodan nko sa zdravstvenim problemima koji mu ne dozvoljavaju da bude u kntaktu sa drugim ljudima? Nije...

Kad se sve sabere i oduzme, sloboda je samo još jedan izraz za... smrt.
 
Nije sloboda jer nazalost chovek i kad je sam nije slobodan.
Mozda manji stepen robovanja.

:ok:kako to da niko nikad ne govori o tome kako je lepo biti sa nekim i da u tome uziva..svako ko zaglibi u samoci sve vise tripuje da u njoj uziva..gubi osecaj za bliskost..sa takvim osobama treba imati strpljenja i nonstop rusiti zidove.
 
ondak sam opet promasila temu pismenog rada :rotf: samoca je mnogo siri pojam i ozbiljniji od tog glupavog da li imas partnera ili ne...e o toj samoci ja pricam i prosto me boli kako ljudi pljuju po njoj i ne znaju da je cene :sad2: meni je samoca uvek bila produktivnija od timskog rada sta cu kad sam nakrivo nasadjena... :lol:
a sto se tice toga da li je bolje biti sam ili u vezi..apsolutno uvek i bez pogovora je bolja opcija biti sam nego biti u vezi samo zato sto ne zelite da budete sami, samo zato sto nemate pametnija posla ili samo zato sto eto i "nije vam bas tako lose" sa tom osobom...sacuvaj me Boze takve "ljubavi"
 
:ok:kako to da niko nikad ne govori o tome kako je lepo biti sa nekim i da u tome uziva..svako ko zaglibi u samoci sve vise tripuje da u njoj uziva..gubi osecaj za bliskost..sa takvim osobama treba imati strpljenja i nonstop rusiti zidove.

sa takvim osobama je nekada bas smor i gubitak vremena...gubljenje osecaja za ljude i odbijanje bliskosti zna da postane hobi...dozivotni...:eek:
 
"Nedam ti svoju, svoju samoću
nedam , jer ona mi je sve!
Nedam ti svoju, svoju samoću
ako treba umret ću zbog nje!"

da ili ne?:)

Ma ima da lupim po cenu da promasim temu. Ja ovo razumem kao samocu potrebnu u vezi. Kad kaze "ne dam ti svoju samocu" ja to razumem kao potrebu svakog coveka da bude nekad sam i da rascisti neke stvari sam sa sobom i da se zatvori u 4 zida sam sa sobom i meditira, razmislja, ne razmislja... Znaci bez obzira na ogromnu ljubav koju delimo s nekim, bez obzira na to sto s nekim delimo zivot, sobu, krevet, svako se rodi i umire sam i sam je sebi najbolji prijatelj i najgori neprijatelj.
 

Back
Top