bogovi muzike...

Mozart, Bach, Mendelson, Vivaldi, Verdi, Callas, Del Monaco, Ella, Sarah, Mahalia, Basie, Django, Elvis, Connie Francis, Maria Dolores Pradera,Tanja Jovićević, Ksenija Cicvarić...

Ovo je samo mali deo, ne mogu sve da nabrajam.

Ovo je solidna lista. ;)
Dodaću još dva imena:

Geršvin - zato što je u klasičnu muziku uneo elemente popularne i crnačke muzike.

Šostakovič - zbog uspešnog komponovanja u vreme Staljinovog režima u Rusiji ali i truda da se održi na distanci od istog.

I tako dalje, ne bih više da nabrajam. :)
 
Ludvig van Betoven, Džordž Geršvin, Telonius Monk, Džon Koltrejn, Čarls Mingus, Edit Piaf, Žak Brel, Žorž Brasen, Bulat Okudžava, Bob Dilan, Bitlsi, Tom Vejts, Pink Flojd, Pol Sajmon, Dorsi, EKV, Obojeni program, Slobodan Tišma (Luna, La strada)
 
tiesto-concert282x186.jpg


bfb7e47c6967e7b609a81cf61cf782747d7367db.jpg


Tako ocigledno.
 
pa nisam ni mislio na njegovu muziku. ne volim trance, ali to je stvar ukusa.
a mislim na njegove nastupe, ovaj polozaj ruku tokom pola seta :) , blentavi osmeh, onda dj booth u kom se nalazi na nekih 20 metara od publike, pa fensi "Holland" majce...ukratko njegova pojava.
nebitno, uostalom, stvar ukusa... ;)
 
pa nisam ni mislio na njegovu muziku. ne volim trance, ali to je stvar ukusa.
a mislim na njegove nastupe, ovaj polozaj ruku tokom pola seta :) , blentavi osmeh, onda dj booth u kom se nalazi na nekih 20 metara od publike, pa fensi "Holland" majce...ukratko njegova pojava.
nebitno, uostalom, stvar ukusa... ;)

Ma pricaj slobodno, ne ljutim se ja. Ja cisto pitah onako. Radoznalost.
 

Back
Top