pitam

StORM48:
najbolji u čemu?

Brzo uspostavljanje veze, dobra veza i garantuje ti brzinu od 42kb/s, maksimalna zaštita naloga, obaveštenje putem sms-a o pristigloj pošti. I ovo stvarno funkcionište nije ono da ti očitava komp da je veza 45kb/s a stranica foruma npr. se očitava ko po jajima nego isto se očitava u svako doba dana i noći.
 
ma daj bre.
Ima još mali milion provajdera u ovoj zemlji. Jedan od boljih, što se propusne moći tiče, je Beotel (koji je uostalom i "doneo" internet u našu zemlju), a pored njega i Sezam Pro i još par njih. Eunet, koji dosta korisnika potencira nije na nivou zadatka, pogotovo kada se u obzir uzme cena, ali to nije tema ovog topica.

Generalno najbolji provajder ne postoji. Takve glorifikacije mi liče na nekog kome je to prvi provajder, pa je otkrio "toplu vodu". Ali dobro, nemam nameru da vređam. Koristio sam gotovo sve provajdere koji obitavaju u ovoj zemlji, ali i dobar deo stranih. Neobee nije loš, ali najbolji - hehe! Tako nešto ne postoji kod nas.

Mislim, a ko je to merio? Dial-up je prilično klizav teren i ono što danas radi, sutra ne radi. To je još jedan razlog zašto sam bežao od nekih provajdera, pa im se kasnije vraćao itd.

Najbolje možeš da prođeš ako se nekako domogneš dvosmernog satelitskog linka, sve druge alternative u vidu Dial-upa su strogo vremenski ograničene i pitanje je samo vremena koliko će "zlatan period" da traje.
 
Evo sada sam trenutno na beotelu i funkcioniše stvarno dobro dok prepodne oko 11-12 časova skoro da i nemogu da očitam ni jednu stranicu isto tako i od 6-11 h , al zato posle ponoći veza je stvarno dobra.
Imam sati kod beotela(30h) jer je bio stvarno dobar jedno vreme dok se pogoršao u poslednje vreme. Dok za razliku od beotela neobee je još uvek dobar. Dobro si rekao da sve zavisi kada će neki od provajdera postati slabiji pošto nemože kod nas da bude sve idealno(idealno je prvo u početku a kasnije..).
 

Back
Top