Zelim da napravim program sličan programu MAGACIONER

CVIJA_94

Zainteresovan član
Poruka
138
Želim da napravim program sličan programu MAGACIONER 2.1
koga možete skinuti sa sajta http://www.nbsoft.dcmembers.com/imagacioner.php
To je klasičan program sa Acess bazom podataka.

Ako mi neko može pomoći pošto sam dugo čitao knjigu Visual Basic Baza podataka.

Ako možete da mi kažete u kojoj verziji je pravljen program? -ne liči mi na visual basic

Moj program treba da bude dosta prostiji da ima samo

RAČUN i PREDRAČUN i da čuva to u memoriji.

Uostalom pogledajte.
 
Poslednja izmena:
au sto ce ti to.

Nemoj koristi access nego ono ReadAllFile i slicno.
Baze podataka cuvaj u string promenjive, i citaj ih iz njih.

primer za polje (iza [...] je broj bajtova dok je u [...] 'neko tvoje znacenje' tog bajta/tih bajtova)
'Ime, prezime, nadimak (opcionalno)

[postoje clanovi koji nemaju nadimak?]1(boolean)
[broj daljine u skokovima od po 255 bajtova do mesta gde pocinju clanovi koji imaju nadimak]1(integer) //to i ono cuvas u promenjive tipa Byte ili Int zavisi sta imas, umesto "postoje li" pises broj clanova ('0' za ne postoje) i ubacis i broj clanova koji nemaju nadimak isto tako tu u pocetku. To ne cuvas u promenjivoj ovoj... al sam stavio tu da se orijentises
//Mesto gde se nalaze clanovi koji nemaju nadimak pocinje odma iza [broj daljine u skokovima od po 255 itd. ...]
[broj slova u imenu]1[ime]1 do 20[nepopunjeno]20 - broj slova u imenu
[broj slova u prezimenu]1[prezime]1 do 20[nepopunjeno]20 - broj slova u prezimenu

//Odstupanje od pocetka stringa do mesta gde pocinju oni koji imaju nadimak:
CONST tVelicinaFielda AS INTEGER = 22 'broj slova u imenu + 20 + broj slova u przimenu + 20 = 22
'pBrojClanova je vec negde deklarisan
DIM tDoZaokruzenja AS INTEGER
tDoZaokruzenja = pBrojClanova - (pBrojClanova * 22) mod 255
tDoZaokruzenja = tDoZaokruzenja + 255
'sad smo na odstupanju koje je jednako tDoZaokruzenja, a [broj daljine u skokovima...itd] = tDoZaokruzenja kroz 255, prirodno

//clanovi koji imaju nadimak
[broj slova u imenu]1[ime]1 do 20[nepopunjeno]20 - broj slova u imenu
[broj slova u prezimenu]1[prezime]1 do 20[nepopunjeno]20 - broj slova u prezimenu
[broj slova u nadimku]1[nadimak]1 do 20[nepopunjeno]20 - broj slova u nadimku

a to si razdvojio jer samo neznatno oduzima na brzini, cuva prostor (bolje to nego 2 table..) a omogucuje ti brzu pretragu kad filtriras "prikazi samo korisnike koji imaju nadimak".


To onda snimis sve u jedan string, i iz njega sa komandama MID$ vadis sto ti treba, naravno, sortiras to sve po nekom kriterijumu (mozes napraviti table sa razlicitim sortiranjima koje sadrze sve iste vrednosti (razlicit raspored)), i pretrazujes po modelu cepanje na 2 - vece manje od 'sredine' > vece = cepanje gornje polovine manje = cepanje donje itd. ako to ne znas mogu te nauciti, pod uslovom da si ovo za tabelu u stringu shvatio:

PUBLIC Tabela AS STRING * 65025 ':->)

To ti je bez koriscenja Accesa, koristis samo pamet i MID$. Napravis funkcije
 
Poslednja izmena:

Back
Top