Pozitivne informacije - neustavne

da li ste za ovaj zakon?

  • za

  • protiv


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
evo jedne vesti koja je "interesantna". i za koju bih ja glasao. mislim da se ovim zaista stiti obican gradjanin...u moru poplava losih vesti "morao" bi da cuje i neku pozitivnu i time bi se uticalo posredno na njegovu svest da nije sve tako crno kao sto izgleda

Pozitivne informacije - neustavne
11:40 | Izvor: Tanjug
Ustavni sud Rumunije proglasio neustavnim amandman po kom mediji moraju u istom procentu da emituju pozitivne i negativne vesti

Retrogradno i anahrono: Reporteri bez granica

Sudu se povodom ovog pitanja obratila opoziciona Demokratsko-liberalna partija koja smatra da taj amandman "narušava slobodu izražavanja". Prošlog meseca u senatu je izglasan nacrt zakona po kome "informativni programi radija i televizija moraju da sadrže isti procenat pozitivnih i negativnih informacija".

Dvojica poslanika inicijatora teksta pravdali su svoju zamisao "vanrednom štetnošću negativnih informacija" koje imaju "bespovratne posledice po zdravlje i život ljudi".

Protiv amandmana odmah su ustali Nacionalni savet za radio i televiziju i više udruženja za odbranu slobode izražavanja koji su pozvali predsednika Trajana Baseskua da ga ne odobri.

Organizacija "Reporteri bez granica" ocenila je amandman kao "neprihvatljiv za jednu zemlju članicu Evropske unije" ističući da "samo države poput Kine ili Severne Koreje još uvek ima takvu vrstu retrogranog i anahronog zakonodavstva"
 
bas sam mislio da je ovo tema koja ima prostora da se o njoj raspravlja, ali izgleda da sam pogresio.
skoro sam citao da je kanada zemlja sa najmanje nasilja na svetu. a kao razlog navode da se tamo strogo kontrolira sta se moze pustati na TV. a sta ne. misli se na filmove ili emisije koje posredno ili neposredno podsticu nasilje i ...
 
apsolutno protiv ..... shta je onda sledeche, potpuna zabrana "loshih", nepovoljnih, negativnih vesti i ? upravo suprotno akcenat treba da je na tim negativnim stvarima uz naravno potenciju za reshavanjem tih problema na prihvatljiv nachin

Nešto razmišljam, pa sam u nekim dilemama...
Kako recimo uopšte procentualno iznivelisati "pozitivne i negativne vijesti"???
Šta su to uopšte "pozitivna" a šta "negativna vijesti"???

Primjer 1.
Adem za opkladu na Krsti iziđe u centar Prištine i maše srpskom zastavom noseći na glavi šubaru sa kokardom i naglas pjevajući "Od Topole..."
Novinari ga snime, sve svjetske tv kuće to objave, i naravno to za sve Srbalje momentalno postaje pozitivna vijest!!! Eh sad ide sranje...
Ademovi sugrađani, masovno mu isprilaze i skupa ga "obgrle" rukama oko vrata dajući mu ga malo usput i po rebrima (može i bubrezima - ne pravim pitanje, mada su bubrezi ipak tamo na cijeni) i tako naš najveći srpski idol Adem začas završi na hirurškom stolu razdružen od par svojih vitalnih organa!!!
Dal' bi ovo bila "pozitivna" ili "negativna informacija" i koji je procenat međusobnog omjera između "pozitivnih" i "negativnih" detalja u istoj????
Svakako da za Adema lično tu nema nita "pozitivno" osim saznanja da će u Bgdu neki sokak ili raskršće biti nazvani njegovim imenom i što će po tezgama u Knezu prodavati fotose sa prikazom njegovog junačkog djela!!!
Međutim, isto tako neki nesretnik koji čeka na Ademove svježe i dao Bog bar očuvane bubrege cijeli događaj će cijeniti veoma "pozitivnim" i to bez obzira na političke konotacije Ademovog junačkog djela!!!

Primjer 2.
Npr. hrabri srpski junak Ha-Nocri, pridruži se dobrovoljno jedinicama vojske Sbije u akcijama oslobađanja Kosmeta... Uđe u Prištinu i pronađe Adema!!! Dozvoli Ademu samo da iznese komp iz kuće, zatim mu pred očima zapali kuću i siluje svu živinu oko kuće koja je već dobrano u plamenu!!! Adema naravno pusti jer će mu trebati i u buduće zbog ambicija prema njegovo živini!!!
Šta je ovdje "pozitivna" strana informacije!!!
1. Ha-Nocri voli životinje (demokratski orjentisan patriJota):hahaha:
2. Adem je spasio komp:hahaha:
3. Priština je puna živine:hahaha:
4. Adem je Ha-Nocriju postao svodnik živinom:hahaha:
5. Ademova kuća u plamenu = Adem dobija gomilu kinte donacija i uskoro njom zida dvije kuće :hahaha:
6. Adem zida dvije kuće u srpskoj Prištini:hahaha:
7. Ha-Nocri voli srpsku vojsku:hahaha:
8. Srpska vojska u Prištini - Adem preživio i sačuvao dobre izglede da za jedno 40-ak godina postane predsjednik Srbije i kad tad tuži Ha-nocrija za maltretiranje živine...:hahaha:

:super::super::super::super:
 
Poslednja izmena:
Дуго, имаш бујну и уврнуту машту али логика је очигледна. Оде тема у, ево сад ће 4 ПМ. Ти му га дођеш нешто као Гатузу, задужен си да квариш игру. Мајсторски, нема шта!:super:
 
Nešto razmišljam, pa sam u nekim dilemama...
Kako recimo uopšte procentualno iznivelisati "pozitivne i negativne vijesti"???
Šta su to uopšte "pozitivna" a šta "negativna vijesti"???





:super::super::super::super:

da pokusam da ti odgovorim sta je pozitivna vest... po meni
neka osoba dala 500 dinara za sirocad u PR. ili ZG. i tu se potencira davalac i primalac, ali bez onih sitnica u tome sta je davalac a sta primalac, mislim nacionalno, partijsko i sl. "poreklo" ili osoba "A" spasila osobu "B" od davljenja iakoje time rizikovao svoj zivot jer je reka bila bla .. bla
negativna vest je osoba "A" dala 100.000 dinara za dete "B" iz kosova. inace osoba "A" je dopredsednik SRS i ovim cinom je pomogao malom radojici,osobi "B" koga su siptarski zlocinci maltretirali bla.. bla ili
isti slucaj ali ...poznati clan DSS je reskirao zivot da bi spasao malog radojicu, jer je mali radojica nada DSS da ce se kosovo pamtiti kao srce srbije i kroz milion godina
a sto se tice adema, iz citata 1, dogovor je bio da mase zastavom u sred pristine, i to srpskom, ali ne i da peva, jer kada bi znao da peva on ne bi gubio vreme sa vama ovde vec bi negde tezgario.
sto se tice citata br. 2, ako dodje norci lako cemo se dogovoriti sta da spali i sl. zavisi za sta daju jednokratnu bezpovratnu pomoc, i njemu i meni dobro. bojim se sta ce da bude ako dodje neki patrijota, tada ce se i meni i njemu lose pisati. mislim ja ostadoh bez kuce on bez dnevnice
 
a sada imash ispiranje 101% plus centrifugu.. uostalom mediji ne prenose vesti vec kreiraju javno mnjenje..to je nama demokratija dala, isprane mozgove edukovanih budala..

ispiranje mozga imas kod bolida. razlog???? pa posto gledaju samo jedan TV program koji jedini prenosi istinu, ili citaju samo politiku, onda....
ja licno nikada ne donosim sud, mislim ne zasnivam svoje misljenje o bilo cemu ako ne cujem vest makar iz dva-tri izvora. onda razmislim i pokusam naci neku moju istinu, koja donekle "drzi" vodu. ili se desi da kazem, ma sve je to namestaljka, lazu i jedni i drugi
ps. imam jednog druga koji zna cesto... kad ti kazem da je tako bilo, slusao na TV...
a ja mu lepo kazem, pa i taj na TV je obican covek koji samo iznosi svoje misljenje, sto bi on bio u pravu ako to sto je rekao nema "logioke"
 
ispiranje mozga imas kod bolida. razlog???? pa posto gledaju samo jedan TV program koji jedini prenosi istinu, ili citaju samo politiku, onda....
ja licno nikada ne donosim sud, mislim ne zasnivam svoje misljenje o bilo cemu ako ne cujem vest makar iz dva-tri izvora. onda razmislim i pokusam naci neku moju istinu, koja donekle "drzi" vodu. ili se desi da kazem, ma sve je to namestaljka, lazu i jedni i drugi
ps. imam jednog druga koji zna cesto... kad ti kazem da je tako bilo, slusao na TV...
a ja mu lepo kazem, pa i taj na TV je obican covek koji samo iznosi svoje misljenje, sto bi on bio u pravu ako to sto je rekao nema "logioke"
'Ajde jedna hipoteticka situacija: gledas izvestaj o jednoj istoj vesti na npr. RTS-u i TV Pristina, ili kako se to vec sad zove. Da li a priori verujes "svojima," ili...
 
'Ajde jedna hipoteticka situacija: gledas izvestaj o jednoj istoj vesti na npr. RTS-u i TV Pristina, ili kako se to vec sad zove. Da li a priori verujes "svojima," ili...

i jednima i drugima verujem delimicno, ipak je to njihovo subjektivno vidjenje istog slucaja, onda pokusam pronaci jos neki detalj koji je "promakao" njima i ....
ponekad nije bitno shvatiti sta je istina od toga sta oni javljaju, vec sta lazu jedni ili drugi.
 
i jednima i drugima verujem delimicno, ipak je to njihovo subjektivno vidjenje istog slucaja, onda pokusam pronaci jos neki detalj koji je "promakao" njima i ....
ponekad nije bitno shvatiti sta je istina od toga sta oni javljaju, vec sta lazu jedni ili drugi.


Evo, ovo je tipičan primjer iznivelisanog informisanja:
Na vijestima u Prištini Adema prvo obraduje vijest da je Kosovo proglasilo nezavisnost, a onda mu na tim istim vijestima saopšte na šta liče nova kosovska obilježja (grb i zastava) i jasno mu mediji stvore sledeću prirodnu dilemu:
"U kom smislu i koliko je zapravo nezavisan Albanac koji ima ovakvu zastavu?":lol::lol::lol:
 
da pokusam da ti odgovorim sta je pozitivna vest... po meni
neka osoba dala 500 dinara za sirocad u PR. ili ZG. i tu se potencira davalac i primalac, ali bez onih sitnica u tome sta je davalac a sta primalac, mislim nacionalno, partijsko i sl. "poreklo" ili osoba "A" spasila osobu "B" od davljenja iakoje time rizikovao svoj zivot jer je reka bila bla .. bla
negativna vest je osoba "A" dala 100.000 dinara za dete "B" iz kosova. inace osoba "A" je dopredsednik SRS i ovim cinom je pomogao malom radojici,osobi "B" koga su siptarski zlocinci maltretirali bla.. bla ili
isti slucaj ali ...poznati clan DSS je reskirao zivot da bi spasao malog radojicu, jer je mali radojica nada DSS da ce se kosovo pamtiti kao srce srbije i kroz milion godina
a sto se tice adema, iz citata 1, dogovor je bio da mase zastavom u sred pristine, i to srpskom, ali ne i da peva, jer kada bi znao da peva on ne bi gubio vreme sa vama ovde vec bi negde tezgario.
sto se tice citata br. 2, ako dodje norci lako cemo se dogovoriti sta da spali i sl. zavisi za sta daju jednokratnu bezpovratnu pomoc, i njemu i meni dobro. bojim se sta ce da bude ako dodje neki patrijota, tada ce se i meni i njemu lose pisati. mislim ja ostadoh bez kuce on bez dnevnice

Čisto sumnjam da će Norci pristati na pogađanje oko sudbine pernate živine!!!:rotf::rotf::rotf:
A za pjesmu ti dajem bonus kintu!!!
 

Back
Top