Hebesh kola i motorizovana vozila, ne vrede zivota...

master_of_errors

Domaćin
Banovan
Poruka
4.933
Vapaji povređenih odjekivali bolnicom
Autor: Ana Lalić | Foto: S. Vojnović | 12.07.2008 - 20:05



INĐIJA - U stravičnoj saobraćajnoj nesreći na autoputu kod Inđije jutros je poginulo šest poljskih turista, među kojima i dvoje dece. U Klinički centar Vojvodine primljeno je 35 povređenih putnika, devetoro s teškim povredama. Istovremeno, u novosadskoj Dečjoj bolnici hospitalizovano je 27 dece, od kojih najmlađa pacijentkinja ima samo tri godine.

Među povređenom decom, četvoro je zadobilo teške povrede. Jednoj devojčici je zbog povreda amputirana ruka, koja joj je praktično bila iskidana u nesreći. Drugom malom pacijentu sa identičnim povredama hirurzi su uspeli da povrate cirkulaciju u povređenu podlakticu. Još dvoje dece, čiji identitet nije poznat, zadobilo je teže prelome, ali su van životne opasnosti. Nažalost, i pored svog truda, lekari nisu uspeli da spasu život desetogodišnje devojčice koja je sa mesta nesreće u Dečju bolnicu dovezena u stanju kliničke smrti. Nakon reanimacije devojčica je na kratko povraćena u život, ali je sat vremena kasnije podlegla povredama.
Nesreća se dogodila pre sedam sati ujutro, na 131. kilometru autoputa, u blizini Inđije. Iz za sada nepoznatih razloga, vozač spratnog autobusa poljskih tablica, u kojem se nalazilo 68 putnika, izgubio je kontrolu nad vozilom i sleteo sa puta. Usled brzine, autobus se izvrnuo na bok i nastavio da klizi po zemljanom putu. Zaustavio se 500 metara dalje, sabijenog krova i polupanih stakala. Iza njega su ostali iskidano rastinje i tela putnika koji su, tokom jezive vožnje na boku autobusa, ispadali kroz izlomljena stakla.
Stravičan prizor je dočekao ekipu za uviđaj, koja nije ni slutila razmere nesreće sve dok nije ugledala tela po putu. Trava uz kolovoz je u dužini od stotinu metara bila prekrivena garderobom i ličnim stvarima pitnika. Između peškira, dokumenata i suvenira sa letovanja, sablasno su štrčale dečje igračke.
Na mesto nesreće ubrzo su stigle ekipe Hitne pomoći iz svih obližnjih gradova, koje su povređene, okrvavljene i istraumirane pacijente prevozile u Klinički centar Vojvodine. Na desetine lekara i medicinskog osoblja Urgentne hirurgije već je u pripravnosti čekalo prve, najteže povređene putnike. U narednih sat vremena, vozila Hitne pomoći su stizala na svakih deset minuta. Jauci i plač čuli su se sa svih strana. Lakše povređeni su u šoku čekali svoj red, pokušavajući da saznaju šta im je sa saputnicima.
- Gde su mi žena i ćerka, molim vas, neka mi neko kaže. Molim vas - preklinjao je stariji čovek sve koji su prolazili hodnikom Urgentne hirurgije.
Izgreban, poderane garderobe, bos, ali nepovređen, čovek je u očaju pokušavao da sazna šta mu je s porodicom koja je svega dvadesetak minuta ranije spavala pored njega u autobusu. Niko nije umeo da mu odgovori.
Iako lekari, žureći da im što pre pomognu, nisu znali imena pacijenata, ubrzo se saznalo da je reč o grupi Poljaka koji su se preko Srbije vraćali sa mora iz Varne u Bugarskoj. Svim primljenim pacijentima je, zbog urgentnosti, flomasterima na rukama ispisan broj pod kojim su im otvarani bolnički kartoni. Čovek sa ispisanim brojem 21 na ramenu tešio je svoju unezverenu ćerkicu, nervozno se okrećući u potrazi za suprugom.

http://www.blic.co.yu/hronika.php?id=48884

Ovo je strashno, deci amputirane ruke...mozda je to neki znak da chovek prestane da siluje prirodu i zakone fizike radi svoje komfornosti...
 
Eto, i ja, odoh iz brdovite Bosne u ravnu Vojvodinu da zaradim koji dinar, a dva dana prije posljednje nove godine doživjeh i preživjeh tešku saobraćajnu nesreću u kojoj sam sasvim slučajno ostao živ i nekim čudom skoro nepovrjeđen. Od tada meprestano imam osjećaj kao da mi je Bog progledao kroz kroz prste i zaprijetio da nema drugog puta.
 
Eto, i ja, odoh iz brdovite Bosne u ravnu Vojvodinu da zaradim koji dinar, a dva dana prije posljednje nove godine doživjeh i preživjeh tešku saobraćajnu nesreću u kojoj sam sasvim slučajno ostao živ i nekim čudom skoro nepovrjeđen. Od tada meprestano imam osjećaj kao da mi je Bog progledao kroz kroz prste i zaprijetio da nema drugog puta.

i uze nick: Isus33:o
 
Autoputevi su jako nebezbedni zbog glupaka koji voze. Garantujem da nema drzave u evropi gde vozaci imaju manje iskustva. Svakoga trenutka nekoi moze da te "presece" i obojica ste gotovi. A ako pritom dodje do lanchanog sudara zrtava ce biti jos vise. Treba sto pre da stupi novi zakon po kojem bi se detaljnije radilo sa polaznicima pre polaganja vozackog ispita. Takodje, 2 godine nakon polaganja novajlija mora da vozi u prisustvu iskusnog vozaca.
 
Autoputevi su jako nebezbedni zbog glupaka koji voze. Garantujem da nema drzave u evropi gde vozaci imaju manje iskustva. Svakoga trenutka nekoi moze da te "presece" i obojica ste gotovi. A ako pritom dodje do lanchanog sudara zrtava ce biti jos vise. Treba sto pre da stupi novi zakon po kojem bi se detaljnije radilo sa polaznicima pre polaganja vozackog ispita. Takodje, 2 godine nakon polaganja novajlija mora da vozi u prisustvu iskusnog vozaca.


To je preterivanje...piloti lasiraju posle manje od dve godine.

Uzasna nesreca...naravno, uvek ce biti takvih, nema zakona koji to moze da spreci.
 
To je preterivanje...piloti lasiraju posle manje od dve godine.

Uzasna nesreca...naravno, uvek ce biti takvih, nema zakona koji to moze da spreci.

Ma piloti su profesionalci. Tu te uce ne samo da vozis, nego i sve ostalo. I ne moze svako da bude pilot. Vozac gotovo da moze.

Nesreca ce uvek biti, ali kada svi prodju kroz obuku prema novom zakonu bece ih mnogo puta manje.
 
mora da te demantujem.

ovo "vredi zivota" :ok:

1969CamaroSS.jpg
 
Autoputevi su jako nebezbedni zbog glupaka koji voze. Garantujem da nema drzave u evropi gde vozaci imaju manje iskustva. Svakoga trenutka nekoi moze da te "presece" i obojica ste gotovi. A ako pritom dodje do lanchanog sudara zrtava ce biti jos vise. Treba sto pre da stupi novi zakon po kojem bi se detaljnije radilo sa polaznicima pre polaganja vozackog ispita. Takodje, 2 godine nakon polaganja novajlija mora da vozi u prisustvu iskusnog vozaca.

putevi su nebezbedni jer su losi i zastareli...

moderan put ima 4 trake 2 u jednom pravcu...
 
Dobro, ja to ne bih poredila, treba videti da li je moglo nesto da se ucini, a verovatno da nije.
Mada, kako danas para vrti ne bi me cudilo kad bi bilo obratno...

Zasto da ne?
Zasto je ruka nekog idiota koji vozi preko 150 na magistralnom putu vaznija od ruke deteta koje nastrada ni krivo ni duzno?
Samo, taj magarac ima srece sto je poznata licnost, pa i njega i tu ruku odrzavaju u zivotu vec dve nedelje.
Da je neko "obican" u pitanju, bio bi invalid odavno.
 
Zasto da ne?
Zasto je ruka nekog idiota koji vozi preko 150 na magistralnom putu vaznija od ruke deteta koje nastrada ni krivo ni duzno?
Samo, taj magarac ima srece sto je poznata licnost, pa i njega i tu ruku odrzavaju u zivotu vec dve nedelje.
Da je neko "obican" u pitanju, bio bi invalid odavno.

Ne pada ti na pamet da jednostavno nisu imali dovoljno osoblja da spasu ruku tom detetu?
Mislish da su hirurzi debili koji rade samo kad im se neko svidja?
 
Zasto da ne?
Zasto je ruka nekog idiota koji vozi preko 150 na magistralnom putu vaznija od ruke deteta koje nastrada ni krivo ni duzno?
Samo, taj magarac ima srece sto je poznata licnost, pa i njega i tu ruku odrzavaju u zivotu vec dve nedelje.
Da je neko "obican" u pitanju, bio bi invalid odavno.

Moguce...Ali ne mogu da verujem da bi ti lekari tako nisko pali...Ima nesto sto se zove etika, a ne samo pare i slava. No, videcemo...
 
Ne pada ti na pamet da jednostavno nisu imali dovoljno osoblja da spasu ruku tom detetu?
Mislish da su hirurzi debili koji rade samo kad im se neko svidja?

Moguce.
Samo, imajuci u vidu celu pricu oko ovoga na motoru i poklanjanje i medicinske i medijske paznje njemu, a nasuprot tome ostalim saobracajnim nesrecema, mislim da hiriruzi vrlo otaljavaju svoj posao.
 
Moguce.
Samo, imajuci u vidu celu pricu oko ovoga na motoru i poklanjanje i medicinske i medijske paznje njemu, a nasuprot tome ostalim saobracajnim nesrecema, mislim da hiriruzi vrlo otaljavaju svoj posao.

greshish..moj prijatelj je proshle god imao teshku saobracajku i naravno spasili su ga, a operisali su ga vishe puta za prvih par dana..i naravno on nije poznata lichnost..a Dacha jeste, reprezetantivac je i javna je lichnost, tako da ta je ta medijska zastupljenost normalna..ja mislim da su hirurzi sasvim ok ako pogledash koliko posla imaju,u kakvim uslovima rade i koliko su placeni za to..;)
 
greshish..moj prijatelj je proshle god imao teshku saobracajku i naravno spasili su ga, a operisali su ga vishe puta za prvih par dana..i naravno on nije poznata lichnost..a Dacha jeste, reprezetantivac je i javna je lichnost, tako da ta je ta medijska zastupljenost normalna..ja mislim da su hirurzi sasvim ok ako pogledash koliko posla imaju,u kakvim uslovima rade i koliko su placeni za to..;)

Nenenen......nikako ne govorim o lekarima i hirurzima kao diletantima i debilima koji se trude samo kad mogu. Naprotiv.
 
greshish..moj prijatelj je proshle god imao teshku saobracajku i naravno spasili su ga, a operisali su ga vishe puta za prvih par dana..i naravno on nije poznata lichnost..a Dacha jeste, reprezetantivac je i javna je lichnost, tako da ta je ta medijska zastupljenost normalna..ja mislim da su hirurzi sasvim ok ako pogledash koliko posla imaju,u kakvim uslovima rade i koliko su placeni za to..;)


I ovo je tacno!
 
Eto, i ja, odoh iz brdovite Bosne u ravnu Vojvodinu da zaradim koji dinar, a dva dana prije posljednje nove godine doživjeh i preživjeh tešku saobraćajnu nesreću u kojoj sam sasvim slučajno ostao živ i nekim čudom skoro nepovrjeđen. Od tada meprestano imam osjećaj kao da mi je Bog progledao kroz kroz prste i zaprijetio da nema drugog puta.

i uze nick: Isus33:o
O neverni Tomo, ti ćeš da proveravaš zašto ga je Svevišnji spasio?
Desilo se čudo i on je taj.
Ti nisi.

Sv.Ironije zlatousti

 
Poslednja izmena:

Back
Top