porodiljsko bolovanje

hupiprom

Početnik
Poruka
1
Ja sam nezaposlena trudnica bez ikakvih primanja.
Medutim , ja imam sest godina radnog staza u drzavnim ustanovama u kojima sam bila zaposlena na odredeno vreme, a vec nekoliko meseci nisam zaposlena.
Da li neko zna da li mi ove godine rada mogu obezbediti nekakvu vrstu naknade u sadasnjoj situaciji?
 
Moja supruga je zaposljena u firmi u kojoj sam ja vlasnik i bila je na trudnickom bolovanju a sad na porodiljskom medjutim zbog lose finansiske situacije u firmi prinudjen sam da zatvorim firmu tjst da stavim katanac e sad pitanje je sledece:DALI ONA GUBI PRAVO NA PORODILJSKO BOLOVANJE SA ZATVARANJEM FIRME?
 
Sestra mi je radila u jednoj prodavnici, ostala trudna, trudničko, porodiljsko, sve po PSu. Treće dete, dobila 24meseca porodiljsko.

Sada se ta prodavnica zatvara, njoj je ostalo još 7-8 meseci, koji je dalji postupak, da li neko zna? Da li joj sada to propada, ili je "preuzima" biro, ili kako ide dalje?

Primala je 60 posto minimalca, nekih 12000 mesečno, jer joj je falilo 2 dana da ima punu godinu radnog staža pre otvaranja porodiljskog. Bruka. Ali bar joj je išao i radni staž.

I to je išlo, poslodavac joj pusti platu i doprinose, pa ministartstvo njemu refundira.

Kako će ovo dalje da ide, gde da ide da se raspita?

I pošto su nam neki rekli da su je izradili, da je trebala da dobija 100 posto, nekih 20ak hiljada, jer je bilo dovoljno da bude 6 meseci u radnom odnosu pre bolovanja, da li postoji neki način da se te pare izvuku naknadno?

Hvala unapred.
 
Ja sam nezaposlena trudnica bez ikakvih primanja.
Medutim , ja imam sest godina radnog staza u drzavnim ustanovama u kojima sam bila zaposlena na odredeno vreme, a vec nekoliko meseci nisam zaposlena.
Da li neko zna da li mi ove godine rada mogu obezbediti nekakvu vrstu naknade u sadasnjoj situaciji?

Пази ја имам овакве информације и причам уопштено без обзира да ли је реч о мушкарцу или жени, трудници или не. Ако имаш минимум једну годину радног стажа, или годину и по са прекидима, имаш право на новчану помоћ. Мој другар је добио отказ и прима око 20.000 динара сваки месец и тако 12 месеци, мислим. Чим си престала да радиш морала си се пријавити у Биро за запошљавање.
 

Back
Top