windows na drugi hard disk

Poruka
69
moram da reinstaliram windows da bi dobio opet zvuk... ali reinstalacija windowsa mi nije bas sad najbolje resenje zato sam mislio da uzmem neki mali hard disk od 20gb samo da mi sluzhi da u njega postavim windows... ali uzeo bi polovan zato sto vecima windows na njega

e sad dali je moguce izbrisat sa mog sadasnjeg hard diska windows bez ikakvih servisera a prebacit da radi na taj disk od 20gb???
 
Moguce je ako si ti serviser. Ustvari ako znas kako.
Moguce je i napraviti krompir corbu, samo je potrebno znanje.
Resenje je jednostavno:
-upisi kurs za servisere (kosta vremena i novca)
ili
-plati onome ko zna. (kosta nesto novca)
U tvom pitanju ima toliko nelogicnosti da je tesko zapoceti odgovor.
Ipak se svi tvoji postovi svode na pitanje: kako da ustedim novac.
 
ali uzeo bi polovan zato sto vecima windows na njega

:dontunderstand: Ovo je žešća glupost, kako misliš da ti windows instaliran na nekom drugom kompu (znači različit hardware od tvoga) radi na tvom kompu, znaš li uopšte šta je hardware, software, drajveri, daj ne lupetaj gluposti i ne blamiraj se:dash:
 
ne ne ja bi izbrisao hadwhere ostavio bi samo windows svew ostalo bi iztbrisao pa bi odvojeno instalirao hadwere

Koliko sam shvatio ovu tvoju recenicu, ti zelis da reinstaliras sav hardware iz kompjutera i da ga ponovo instaliras na taj operativni sistem koji je instaliran na tom drugom hard disku.

Koliko ja znam to je malo nemoguce.
Windows na tom drugom hard disku nije sam po sebi prilagodjen tvom kompjuteru.

Uzmi lepo kao covek od nekoga Windows CD, ili ga kupi, formatiraj taj nov hard disk i instaliraj nov windows.
Ili ako ne umes da ga instaliras pozovi nekog ko se malo razume,da ga instalira umesto tebe.

Than you will feel better. :)

PS.
Iz tvojih postova sam konstatovao da ti bas i nemas iskustva sa ovakvim stvarima (oprosti ako sam pogresio)
Lepo je uciti sam,cenim to, ali mislim da bi ovoga puta mogao nesto vrlo ozbiljno da z....
Ako nemas nikoga u blizini da ti pokaze sta i kako trebas da radis, nadji neki tutorijal sa uputstvom instaliranja windows-a, pa polako sledi uputstvoo korak po korak.
 
Poslednja izmena:
moram da reinstaliram windows da bi dobio opet zvuk... ali reinstalacija windowsa mi nije bas sad najbolje resenje zato sam mislio da uzmem neki mali hard disk od 20gb samo da mi sluzhi da u njega postavim windows... ali uzeo bi polovan zato sto vecima windows na njega

e sad dali je moguce izbrisat sa mog sadasnjeg hard diska windows bez ikakvih servisera a prebacit da radi na taj disk od 20gb???

ne ne ja bi izbrisao hadwhere ostavio bi samo windows svew ostalo bi iztbrisao pa bi odvojeno instalirao hadwere

:confused: :rumenko: :think: :worth: :worth: :worth: :worth: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf:
Pray the lord!
 
ja ocu da ostavim ovaj windows.. a dodao bi jos jedan hdd i ako treb a naknadno cu instalirat jos jedan windows ali kakao da namjestim da mi on radi umjuesto ovoga sto mi je sad

nerazumjem se toliko ali znam instalirat windows

Kazu da smo mi nacija sa 5 miliona selektora(fudbal), ali po svim izgledima serviseri racunara ce premaci taj broj...

Elem...
Ovako... Na svaki ATA kabl mozes da vezes 2 HDD, jedan primaran(master) i drugi sekundaran(slave), pretpostavljam da je rec o tom kablu jer SATA od 20gb je bas redak slucaj...
Dakle sad kad povezujes ta dva HDD na isti kabl moras da oznacis koj je primarni a koj sekundarni, a to se radi pomocu Jupera i oni se na hard disku nalaze ovde
sata_hard_drive_connectors_jumpers_3.jpg

Na svakom HDD se nalazi slika gde treba premestiti juper(malo belo na slicici) da bi HDD bio Master ili Slave...
Ti bi trebalo da taj mali HDD stavis da bude MASTER(primarni) a ovaj sto sada imas na SLAVE(sekundarni)...
Kad to uradis, pretpostavimo da sve dobro odradis, mozes da krenes da instaliras windows, naravno izabraces da se instalira na taj manji HDD... Na kraju postojace 2 windowsa, sad sta ces da radis na onom koji je na vecem HDD-u ne znam, mozes da formatiras ceo HDD ili particu to vec sam odlucujes...
Nek ti je sa srecom, bice ti potrebna...
 

Back
Top