NALAZ KRVI - EOS

Da, ali za koga pitas, nije isto ako pitas za mladju,za stariju osobu, za musko, za zensko, za nekoga ko ima neku hronicnu tegobue...
Laboratoija se ne tumaci tako kako ti mislis, povisen fibrinoge= to, povisena sedimentacija = to.
Ima 1000 TO sto moze biti.
 
Pa mislila sam da znas ebote!!! Zamisli pacijent ti donese analizu krvi i od svih analiza jedino fibrinogen povisen i sedimentacija 17, ostalo sve ok. Sta bi ti tom pacijentu preporucila? Ebote, kojim jezikom da pitam?
 
Upitanju je moja majka ! Koliko zna nije a i nema nekih pokazatelja da je mozda na nesto alergicna..
Uzgajam ptice (kanarince) u dvorištu i ona je u kontaktu sa njima, ono preko mreže ... Nije valjda na ptice alergicna !?

I ako mogu zamoliti da mi kazete kod mene je MCHC 31.4 g/dl malo nizak, RDW 16,6 % povišen,
PDW 15.8 % nizak po referentnim vrijednostima koje se nalaze na nalazima.. Osatli parametri su
u granicama normalnih vrijednosti..

Hvala
 
Pa mislila sam da znas ebote!!! Zamisli pacijent ti donese analizu krvi i od svih analiza jedino fibrinogen povisen i sedimentacija 17, ostalo sve ok. Sta bi ti tom pacijentu preporucila? Ebote, kojim jezikom da pitam?

Ja ne znam kojim jezikom pisem...
Pa videla bih tog pacijenta, znam zasto sam ga uputila na analize, a i da ga prvi put vidim u zivotu sigurno bih mu postavila siaset pitanja a ne bih sa vrata pricala imate infekciju, ili upalni proces u telu, ili problem sa zglobovima, ili dajte da prekontrolisemo rad srca.
Mislim stvarno.
Ajde molim te procitaj lepljivu temu ....
 
Upitanju je moja majka ! Koliko zna nije a i nema nekih pokazatelja da je mozda na nesto alergicna..
Uzgajam ptice (kanarince) u dvorištu i ona je u kontaktu sa njima, ono preko mreže ... Nije valjda na ptice alergicna !?

I ako mogu zamoliti da mi kazete kod mene je MCHC 31.4 g/dl malo nizak, RDW 16,6 % povišen,
PDW 15.8 % nizak po referentnim vrijednostima koje se nalaze na nalazima.. Osatli parametri su
u granicama normalnih vrijednosti..

Hvala

Ti si ok, nista posebno.
A za mamu, ako nema manifestacija alergije, neke parazitarne infekcije onda ok.
Nema razloga za zabrinutost ukoliko je to jedini parametar koji odskace od referentnih vrednosti.
 
Upitanju je moja majka ! Koliko zna nije a i nema nekih pokazatelja da je mozda na nesto alergicna..
Uzgajam ptice (kanarince) u dvorištu i ona je u kontaktu sa njima, ono preko mreže ... Nije valjda na ptice alergicna !?

I ako mogu zamoliti da mi kazete kod mene je MCHC 31.4 g/dl malo nizak, RDW 16,6 % povišen,
PDW 15.8 % nizak po referentnim vrijednostima koje se nalaze na nalazima.. Osatli parametri su
u granicama normalnih vrijednosti..

Hvala


Ne bih da se pravim previse pametna, ali postoji mogucnost da su granice brojaca malo pomerene. Na "nasem" brojacu tvoje vrednosti su u okviru referentnih.:roll:
 

Back
Top