msn informacija

MSN je Microsoft klijent za komuniciranje izmedju dve ili vise osoba.
Otvoris svoju adresu npr NECA15@hotmail.com i to ce ti biti tvoje jedinstveno korisnicko ime preko kojeg ce te naci neki tvoj prijatel sa kojim ces se dopisivati.

Ti verovatno u WindowsXP imas msn, ali je verzija stara, pa tako moras skinuti noviju verziju.
Preko njega imas brojne mogucnosti, mozes se dopisivati, voditi glasovni ili video razgovor, mozes slati slike ili razne druge podatke onome sa kime se dopisujes.

E sada bih ti pored MSN-a preporucio ICQ,ilii eventualno Skype.

Prednost koju ima ICQ (takodje CHAT klijent) jeste opcija preko koje mozes naci bilo koju osobu na planeti prostim unosom nekih kriterijuma, na primer:
Trazis osobu:
Drzava - izaberes drzavu
Pol - izaberes pol
.... itd itd itd...........

Za Skype nisam toliko upucen.
 
E pa onda ces se lako snaci ako ga ikada budes koristio, jer radi po slicnom principu kao ICQ, u stvari po mom misljenju ICQ je mnogo bolji i interesantniji od MSN-a, s tim sto MSN koristi veliki broj ljudi, pa je u nekim slucajevima neophodan.
 
Svako ima svoj ukus, i to je OK.
Ali u sustini je dobro imati instalirana sva tri.

Jer na primer, meni se desavalo da sam zbog 3 razlicite osobe morao da instaliram za svakog posebno, i Skype, i ICQ , i MSN.:dash:
 
Ja sam koristio Skype od 2006. i tad sam na listi imao tog druga iz odeljenja koji me je navukao na Skype,jer do tada samo sam internet koristio za skidanje nekih DOS igrica i programa i to je bilo to.Posle smo navukli i ostale iz odeljenja...I to je tako funkcionisalo do početka 2008. kad taj što nas navuko na Skype reče- ja sam prešao na MSN.Dosta je bezbedniji od ovoga jer ne mogu da vas nađu ako nemaju vašu adresu.I onda jedan po jedan prelazili na MSN i napuštali Skype i ja sam poslednji od te grupe koji je napustio Skype i prešo na MSN iako mislim da je Skype najbolje rešenje...Ne zahteva bog zna kakav protok,registracija je brza i sve...
 

Back
Top