SPS Hoce Aerodrom, „Puteve“ i „Železnice....

Kit kat

Obećava
Poruka
70
http://www.blic.co.yu/politika.php?id=47392

Socijalisti traže Aerodrom, „Puteve“ i „Železnice“
Autor: Tamara Spaić | 30.06.2008 - 20:14



Socijalisti nisu zadovoljni dogovorom o podeli vlasti sa Koalicijom „Za evropsku Srbiju“. Milutin Mrkonjić, potpredsednik SPS, kaže za „Blic“ da bi socijalistima trebalo da pripadnu javna preduzeća Aerodrom, „Železnice Srbije“ i „Putevi Srbije“, a nije zadovoljan ni ingerencijama Ministarstva za infrastrukturu na čijem bi čelu trebalo da bude.

- Ako ne mogu da radim ono što znam, neću ni da budem ministar. A vidim sad da su iz Ministarstva za infrastrukturu izvukli železnicu i puteve. Čujem i da javna preduzeća Aerodrom, „Železnice Srbije“ i „Putevi Srbije“ treba da pripadnu DS i G17 plus. Ja bez tih preduzeća ne mogu da radim, jer ne mogu da realizujem projekte koje sam zacrtao, a to su pre svega autoput, koridor 10 i 7, pruge - kaže Mrkonjić za „Blic“. On dodaje da od vlade očekuje da bude ozbiljan tim ljudi koji će raditi zajedno, a „ne da se svađamo i otimamo jedni drugima posao“.
Nastavak teksta ▼


Kako „Blic“ saznaje socijalisti su u dosadašnjim pregovorima sa DS već dobili tri javna preduzeća: NIS, „Srbija gas“ i PTT.
Dan pre nego što bi zakon o vladi i ministarstvima trebalo da se nađe pred poslanicima u Skupštini, nije izvesno da li će SPS tražiti njegove izmene. Naime, prema Predlogu zakona o ministarstvima, Ministarstvo za infrastrukturu obavlja poslove koji se odnose na uređenje i izgradnju saobraćajne infrastrukture, dok će Ministarstvo životne sredine biti nadležno za poslove prostornog planiranja i građevinarstva. Mrkonjić smatra da u slučaju takvog razdvajanja on ne bi mogao da prihvati da bude ministar i ukoliko ne dobije da vodi kompletno Ministarstvo za infrastrukturu. Mrkonjić tvrdi da je sa njegovim stavom upoznat predsednik SPS Ivica Dačić.
- Javna preduzeća do sada nisu bila tema pregovora o vladi. U ovom trenutku su nam primarni politički stavovi, kao što je deklaracija o nacionalnom pomirenju. Znam za Mrkonjićevo nezadovoljstvo i jedino što mogu da kažem jeste da je predsednik Tadić garantovao da će ministarstvo na čijem čelu treba da se nađe Mrkonjić imati ingerencije nad celokupnom izgradnjom infrastrukture, putevima i železnicom - rekao je Ivica Dačić za „Blic“.
Podelom resora u budućoj vladi nije zadovoljna ni mađarska koalicija bez čije podrške nema ni većine. Lider vojvođanskih Mađara Ištvan Pastor odbio je ponudu da bude potpredsednik vlade i traži za svoju koaliciju mesto gradonačelnika Subotice. Mađari su ranije najavili da ih zanima da dobiju mesta državnih sekretara u nekoliko ministarstava.
 
:rotf: jos da SPS preuzme banke i gotovi smo :hahaha:

I da štampa ovakve novčanice:

YU137.JPG
 

Back
Top