Da li verujete u ljubav...

  • Začetnik teme iluzionista
  • Datum pokretanja
iluzionista:
Koliko ste cesto gubili veru? I da li ste je ikad vratili?

Pitam jer u poslednje vreme sumnjam u postojanje prave ljubavi... Nemam bas srece poslednjih par meseci...
Ako si imao neko lose iskustvo, ipak nemoj gubiti veru u ljubav. Kao sto je rekao d1, treba verovati u LJUBAV a ne u LJUDE. Jer, ako te neko izneveri, prevari, ostavi, tu nije krivo nepostojanje ljubavi na ovom svetu, vec – to je bila pogresna osoba.
Ljubav postoji. U nju treba verovati. Samo je ne dozivi svako…
Sva razocarenja u zivotu treba posmatrati ovako: SVE sto ti se lose desi, ili ti se ne desi dobro – to je zato sto nije pravo vreme. Svaki raskid – oznacava novi pocetak, da te negde ceka bolja osoba.

Ali… Zasto sumnjas u postojanje prave ljubavi? Ipak ti nemas mnogo godina, i malo je onih privilegovanih koji je osete u ranoj mladosti…
 
Snezna_kraljica:
Ali… Zasto sumnjas u postojanje prave ljubavi? Ipak ti nemas mnogo godina, i malo je onih privilegovanih koji je osete u ranoj mladosti…

Zbog nekih razocarenja. Da li i ja trebam kao neki da trazim idealnu osobu i nikad je ne nadjem? Na pocetku sam imao veoma visoke kriterijume, ali kad sam shvatio da je to tesko naci, spustio sam ih... Ali, kada to uradis onda iskrsnu razne razlike koje mogu biti ogromne i koje cine vezu neodrzivom. I onda se upitas: kompromisi ili ne? A cak i da ucinis kompromis, druga strana ga ne prihvata, vec sebicno trazi svoje... Onda se upitas da li u stvari postoji ona osoba koju bi voleo i koja bi tebe volela strasno i svim srcem... Ili je ceo zivot potraga za necim sto ne postoji... Da li cemo zavrsiti sa onom osobom koja nas iskreno voli ili sa onom koja nam se prva nadje u bolu? Mnogo pitanja, malo odgovora...
 
iluzionista:
Zbog nekih razocarenja. Da li i ja trebam kao neki da trazim idealnu osobu i nikad je ne nadjem? Na pocetku sam imao veoma visoke kriterijume, ali kad sam shvatio da je to tesko naci, spustio sam ih... Ali, kada to uradis onda iskrsnu razne razlike koje mogu biti ogromne i koje cine vezu neodrzivom. I onda se upitas: kompromisi ili ne? A cak i da ucinis kompromis, druga strana ga ne prihvata, vec sebicno trazi svoje... Onda se upitas da li u stvari postoji ona osoba koju bi voleo i koja bi tebe volela strasno i svim srcem... Ili je ceo zivot potraga za necim sto ne postoji... Da li cemo zavrsiti sa onom osobom koja nas iskreno voli ili sa onom koja nam se prva nadje u bolu? Mnogo pitanja, malo odgovora...
NIKAD ne spustaj svoje kriterijume.
Ti treba da trazis idealnu osobu. Nikad se ne treba zadovoljiti necim sitnim. Ja na primer priznajem samo velike ljubavi. (ali niko koga ja poznajem ne moze to da razume)
(mada… moj decko je trazio osobu koja mu odgovara, ali nije mogao da je nadje, pa je spustio kriterijume. E, onda je nasao mene! I bio prilicno iznenadjen)
Ne bih ja mogla biti u nekoj manje-vise neobaveznoj semi, jer – bukvalno – sagorevam dok volim i ne mogu to da kontrolisem. Niti mogu dozirati svoju ljubav – jer, ako bismo merili ‘volecu te onoliko koliko zasluzujes ili koliko i ti mene volis’ – to je vec uplitanje razuma… A to nije bas dobro…
Da, postavio si dobro pitanje – kada treba praviti kompromise? I ja se to cesto pitam – da li cu od ljubavi IKADA biti svesna da mi nesto ne odgovara? Meni su mane neke osobe ponekad draze od vrlina… Gde je GRANICA zatvaranja ociju pred necim sto ti ne odgovara? bojim se da necu moci da je prepoznam… I da bih mogla biti u vezi sa osobom koja mi ne odgovara, ali ja to necu primetiti, jer cu biti tolerantna… Ili, posto se bojim promena, ne bih mogla da prekinem vezu u kojoj se ne osecam dobro.
A jos kad pogledas to iz ove perspektive – dok ti zatvaras oci pred stvarima koje ljubav zamagljuje, negde te ceka IDEALNA osoba, i ostajuci sa ovom sa kojom si trenutno – ti mucis sebe. A opet – mozda je ta osoba koja je sa tobom idealna, nego si ti previse zahtevan i paranoican?
Joj, kako je to komplikovano….. NIKAD NE MOZES ZNATI!

A idealna osoba postoji – ona koju ces voleti, i koja ce tebe isto toliko voleti.
Ja cesto imam zelju da nadjem osobu koja ima ISTOVETNU licnost kao ja. Za koju ZNAM da ce me bezrezervno voleti. Jer ne bih zelela voleti nekog od danas do sutra. Kad volim, volim ne zato sto to osecanje, eto – traje, vec zato sto SVESNO volim, zelim da volim. Bilo bi divno naici na osobu koja odgovara nasoj licnosti, jer bismo tad znali da nas ona nece izneveriti…
Eto, raspricah se ja o sebi, kako god okrenes… A mene ne treba mnogo slusati, jer sam ja nezrela osoba koja voli da filosofira…
U stvari – nas problem je to sto se previse nadamo. Uvek se nadamo da smo naisli na tu osobu. Mozda bi trebalo malo cekati… ne truditi se toliko… pustiti da se stvari odvijaju svojim tokom, a ne imati predrasude tipa ‘E, ovo je sigurno TA ljubav koju cekam’. Na taj nacin postedis sebe mnogih razocarenja…
 
iluzionista:
Koliko ste cesto gubili veru? I da li ste je ikad vratili?

Pitam jer u poslednje vreme sumnjam u postojanje prave ljubavi... Nemam bas srece poslednjih par meseci...

A reci mi kome je lako u potrazi za osobom koja bi nam najviše odgovarala? Svi mi povremeno gubimo veru u postojanje prave ljubavi, evo i ja sama...ali ako je tako sada ne znači da će biti uvek. Sve je to kocka, i nikad se ne zna na koga ćeš naleteti i šta će od te veze ispasti. Biće dobro ako se zadrži razum u svemu tome, jer ako ga izgubimo...gotovi smo. Najlakše je zaljubiti se, teško je videti partnera onakvog kakav je zaista, jer u suštini svako od nas ideališe osobu sa kojom je, pa je bitno zbog toga zadržati razum i kontrolisati osećajnost, ali je to s druge strane teško s obzirom da godinama čekaš da ti se KONAČNO desi ono PRAVO.... :D

kapiš... :wink:
 
iluzionista:
Snezna_kraljica:
Ali… Zasto sumnjas u postojanje prave ljubavi? Ipak ti nemas mnogo godina, i malo je onih privilegovanih koji je osete u ranoj mladosti…

Zbog nekih razocarenja. Da li i ja trebam kao neki da trazim idealnu osobu i nikad je ne nadjem? Na pocetku sam imao veoma visoke kriterijume, ali kad sam shvatio da je to tesko naci, spustio sam ih... Ali, kada to uradis onda iskrsnu razne razlike koje mogu biti ogromne i koje cine vezu neodrzivom. I onda se upitas: kompromisi ili ne? A cak i da ucinis kompromis, druga strana ga ne prihvata, vec sebicno trazi svoje... Onda se upitas da li u stvari postoji ona osoba koju bi voleo i koja bi tebe volela strasno i svim srcem... Ili je ceo zivot potraga za necim sto ne postoji... Da li cemo zavrsiti sa onom osobom koja nas iskreno voli ili sa onom koja nam se prva nadje u bolu? Mnogo pitanja, malo odgovora...


Nema tu na šta da se mnogo odgovara...ili ćeš biti u vezi sa osobom koja je ispod svakog tvog kriterijuma...ili ćeš rizikovati da dugo budeš sam, ukoliko se teško pronalaze oni koji bi nam odgovarali, a to nije nikakvo IDEALISANJE...nego stvar PRINCIPA....neću da budem sa osobom koja ima niža moralna načela od mene, koja je moja sušta suprotnost, nije bitno obrazovanje, ali je bitna INTELIGENCIJA I PRIČA, jer je komunikacija u vezi bitnija za ODRŽANJE TE VEZE...od seksa, mada je i SEKS jedan od kriterijuma....mora da postoji obostrano poštovanje ličnosti, a sad drugo je pitanje što su neki ljudi SLEPI KOD OKA..pa iz STRAHA da ne budu sami oni pristaju na NIŽE KRITERIJUME...pa se posle pitaju gde su...i šta su učinili od života...ili se više ni ne pitaju nego ga OTALJAVAJU....koliko je samo takvih BRAKOVA....

Ja sam od onih koji bi radije ostali sami nego bili s osobom koja ih nije DOSTOJNA...i iako plaćam CENU SVOG STAVA....opet mi je BOLJE nego u POGREŠNOJ VEZI....

KAPIŠ... :wink:
 
ms:
iluzionista:
Koliko ste cesto gubili veru? I da li ste je ikad vratili?

Pitam jer u poslednje vreme sumnjam u postojanje prave ljubavi... Nemam bas srece poslednjih par meseci...

A reci mi kome je lako u potrazi za osobom koja bi nam najviše odgovarala? Svi mi povremeno gubimo veru u postojanje prave ljubavi, evo i ja sama...ali ako je tako sada ne znači da će biti uvek. Sve je to kocka, i nikad se ne zna na koga ćeš naleteti i šta će od te veze ispasti. Biće dobro ako se zadrži razum u svemu tome, jer ako ga izgubimo...gotovi smo. Najlakše je zaljubiti se, teško je videti partnera onakvog kakav je zaista, jer u suštini svako od nas ideališe osobu sa kojom je, pa je bitno zbog toga zadržati razum i kontrolisati osećajnost, ali je to s druge strane teško s obzirom da godinama čekaš da ti se KONAČNO desi ono PRAVO.... :D

kapiš... :wink:

...PRAVO I KONACNO...Tesko je videti...zadrzati razum
i kontrolisati...s druge strane-desice se sigurno...
ono PRAVO... :wink:
p.s.Vi...draga moja...ukapiracete konacno. :wink:
 
kojote:
ms:
A reci mi kome je lako u potrazi za osobom koja bi nam najviše odgovarala? Svi mi povremeno gubimo veru u postojanje prave ljubavi, evo i ja sama...ali ako je tako sada ne znači da će biti uvek. Sve je to kocka, i nikad se ne zna na koga ćeš naleteti i šta će od te veze ispasti. Biće dobro ako se zadrži razum u svemu tome, jer ako ga izgubimo...gotovi smo. Najlakše je zaljubiti se, teško je videti partnera onakvog kakav je zaista, jer u suštini svako od nas ideališe osobu sa kojom je, pa je bitno zbog toga zadržati razum i kontrolisati osećajnost, ali je to s druge strane teško s obzirom da godinama čekaš da ti se KONAČNO desi ono PRAVO.... :D

kapiš... :wink:

...PRAVO I KONACNO...Tesko je videti...zadrzati razum
i kontrolisati...s druge strane-desice se sigurno...
ono PRAVO... :wink:
p.s.Vi...draga moja...ukapiracete konacno. :wink:
Hej! Oboje ste mi jako dragi, i ms i kojote, a bliski ste po godinama, i trazite ljubav... Zasto ne razmislite malo o blizem upoznavanju? :roll: :wink: :idea:
 
Ali ne mozemo uvek biti sigurni u to da veza u koju smo usli nije prava. Neki put, zato sto se nadamo, progledamo kroz prste mnogim stvarima... A neki put se sve poklopi, ali kad bolje upoznate doticnu osobu sve padne u vodu.

Biti idealista je lose i to jeste idealizam. Ja sve vise verujem da ta idealna osoba ne postoji. Nju mi sami staramo u svojim snovima... Kolika je verovatnoca da tako nesto nadjemo u stvarnosti? Sta ako je ta osoba vec u dugoj srecnoj vezi? Ili sta ako ta osoba uopste ne postoji?

MS, ti se jos uvek nadas, ali dokle? Znas i sama da si vec na ivici strpljenja. Naravno ni ja ne bi mogao da budem sa svakom. Mozda ako bih poceo da ulazim u vezice samo zbog seksa, ali za dugorocnu vezu su mi ipak neke stvari vazne...

I na kraju Ducic ( ;) ):

Jovan Ducic:
Susret

Cekasmo se dugo, a kad smo se sreli,
Dala si mi ruku i posla si sa mnom,
I iduci stazom nejasnom i tamnom,
Iskali smo sunca i srece smo hteli.

Oboje smo strasno verovali tada
Da se besmo nasli. I mi nismo znali
Koliko smo bili umorni i pali
Od sumnja i davno prezivljenih jada...

I za navek kad se rastasmo, i tako
Stezuc svoje srce rukama obema,
Otisla si placna, zamrzla i nema,
Ko sto bese dosla, tuzno i polako.


Vidite, sve je vec receno mnogo godina ranije...
 
Jaoooo....nemoj molim te....virtualne kombinacije.... :shock: ...uvek je bilo tragikomično. :evil: ......ma ne verujem ja u to.....i neću da tražim, :evil: ako mora da se desi...desiće se.....
8)
A sad...vozdrav.... :P :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D .............VIDI MI OSMEHA....MNOGO LEPO BRE..KADA SE NE TRAŽI VIŠE LJUBAV....NEKAKO MI LAKŠE..... :D
 
ms:
Jaoooo....nemoj molim te....virtualne kombinacije.... :shock: ...uvek je bilo tragikomično. :evil: ......ma ne verujem ja u to.....i neću da tražim, :evil: ako mora da se desi...desiće se.....
8)
A sad...vozdrav.... :P :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D .............VIDI MI OSMEHA....MNOGO LEPO BRE..KADA SE NE TRAŽI VIŠE LJUBAV....NEKAKO MI LAKŠE..... :D

Vidis. I ja ne verujem u virutalnu ljubav. :lol: Pokusao - ne ide...
 
iluzionista:
Ali ne mozemo uvek biti sigurni u to da veza u koju smo usli nije prava. Neki put, zato sto se nadamo, progledamo kroz prste mnogim stvarima... A neki put se sve poklopi, ali kad bolje upoznate doticnu osobu sve padne u vodu.

Biti idealista je lose i to jeste idealizam. Ja sve vise verujem da ta idealna osoba ne postoji. Nju mi sami staramo u svojim snovima... Kolika je verovatnoca da tako nesto nadjemo u stvarnosti? Sta ako je ta osoba vec u dugoj srecnoj vezi? Ili sta ako ta osoba uopste ne postoji?

MS, ti se jos uvek nadas, ali dokle? Znas i sama da si vec na ivici strpljenja. Naravno ni ja ne bi mogao da budem sa svakom. Mozda ako bih poceo da ulazim u vezice samo zbog seksa, ali za dugorocnu vezu su mi ipak neke stvari vazne...

I na kraju Ducic ( ;) ):

Jovan Ducic:
Susret

Cekasmo se dugo, a kad smo se sreli,
Dala si mi ruku i posla si sa mnom,
I iduci stazom nejasnom i tamnom,
Iskali smo sunca i srece smo hteli.

Oboje smo strasno verovali tada
Da se besmo nasli. I mi nismo znali
Koliko smo bili umorni i pali
Od sumnja i davno prezivljenih jada...

I za navek kad se rastasmo, i tako
Stezuc svoje srce rukama obema,
Otisla si placna, zamrzla i nema,
Ko sto bese dosla, tuzno i polako.


Vidite, sve je vec receno mnogo godina ranije...






Ko je bre na ivici strpljenja..ble.... :evil:

Da je lako...nije lako....ali lakše je uz SINALKO.... :D

p.s. - NEMA idealnog..to znam, ali valjda postoji negde neko ko je bar u meni bitnim stvarima sličan meni.. :D :D :D :D .ajde sada DOSTA BRE VIŠE... :evil: .
 
Provodadzisanje na delu...a shto se tiche snezne filosofije slazem se...ma ljubav je tu i treba da se uzjashe u paru...mozda neko ispadne iz sedla pa se oslobodi mesto za drugog jahacha...ne valja da se ispadne iz sedla i ne vrati se na njega... :idea:
 
Mr.Idealni postoji i on nije savrsenstvo bez mane vec neko ko gleda u istom pravcu kao i ja. Od svega je najbitnije prijateljstvo jer posle svega to je sve sto nam ostaje.
Samo da ne zavrsim kao Ally Mcbeal pevajuci pesme zamisljenom muskarcu :shock: .

The virtue of love isnt finding the perfect person, but loving the imperfect person perfectly :oops: (i vec sam svima dosadila sa tom izrekicom)
 

Back
Top