Pas bez parenja

Znacinemože mu nista biti to mi je bitno.A sto se tice parenja u dvoristu ima ženka nije moja a ima teranje trenutno pa sada nedam mom psu da izlazi napolje da se nebi klao sa drugim psima koji obleću oko dvorišta a ta kuja ga je ujela pre neki dan za polni organ i sada je na terapiji posto sa njom nesme da se pari a uskoro bi ta stoka trebala da se steriliše ja sam odustala od toga da ga parim pa verovali ili ne veterinar mi je savetovao da mu on to ručno obavi 1 godišnje i kaže da će to da mu zadovolji sve potrebe hormonske nemogu da verujem prvi put čujem za to da li je neko imao iskustva.Rekao mi je da ga nikako nepustam da se pari sa lutalicama zbog polno prenosivih bolesti.Prvi put imam psa obožavam ga ali nemogu da verujem da moram da mu trazem NEVINU KUJU-šala:heart:
 
Sta cu jos da procitam na krstarici!!!!

NIJE NI CUDO STO sad imamo 80IZBACENIH MACICA i 50 IZBACENIH STENACA NA ULICU !!!!!
Eto kako zavrsavaju hirovi gazdi koji pare svoje pse i macke !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I ja imam psa pa je kastriran i nista mu ne fali i srecan je u zivotu !!!!!!!

A ovo nevinu kuju ,i da uparimo mog psa pa cu stence zadrzati kazem DA JE BOLESNO pored toliko stenaca i odraslih pasa koji zavrsavaju na ulici i onda ih udaraju kola itd

ONAJ KOJI JE PRAVI ljubitelj zivotinja ce usvojiti psa ,i sterilisatio ga kad dodje vreme ,da bi dao mogucnost drugima da nadju dom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Sta cu jos da procitam na krstarici!!!!

NIJE NI CUDO STO sad imamo 80IZBACENIH MACICA i 50 IZBACENIH STENACA NA ULICU !!!!!
Eto kako zavrsavaju hirovi gazdi koji pare svoje pse i macke !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I ja imam psa pa je kastriran i nista mu ne fali i srecan je u zivotu !!!!!!!

A ovo nevinu kuju ,i da uparimo mog psa pa cu stence zadrzati kazem DA JE BOLESNO pored toliko stenaca i odraslih pasa koji zavrsavaju na ulici i onda ih udaraju kola itd

ONAJ KOJI JE PRAVI ljubitelj zivotinja ce usvojiti psa ,i sterilisatio ga kad dodje vreme ,da bi dao mogucnost drugima da nadju dom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ako se ovo odnosi na mene,,,,losa ti je procena...jer sam rekla da cu sve kucice zadrzati, zbog ljubavi prema psima, jer ce mi biti zao da ih dam ili prodam,nemam muzjaka vec zenku,,i nemoj nesmotreno da donosis odluke, ako se odnosi na moj tekst...mislim da li si ti merodavan da odlucujes ko je ovde bolestan ili nije(mentalno)...to je vec vredjanje.
 
ako se ovo odnosi na mene,,,,losa ti je procena...jer sam rekla da cu sve kucice zadrzati, zbog ljubavi prema psima, jer ce mi biti zao da ih dam ili prodam,nemam muzjaka vec zenku,,i nemoj nesmotreno da donosis odluke, ako se odnosi na moj tekst...mislim da li si ti merodavan da odlucujes ko je ovde bolestan ili nije(mentalno)...to je vec vredjanje.

nije mislio na tebe,nemoj da brinesh......
 
a sta je s zenkama, kada se ne pare, tj. one odbijaju muzjaka i jednostavno nemaju potomstvo, moj veterinar je rekao da moja kuja zbog toga nije "dobila"piometru, nego da to moze biti iz vise razloga, jer je imao kuje koje su bile skotne po 2-3 puta, pa opet dobile gnojnu upalu materice//ne znam sta je istina ili me samo tesi?:confused:

Kod zenki je najveci problem lazna trudnoca ili mastitis koji je jako bolan i pravi im velike probleme i kada se jednom pojavi pojavice se opet.Ako zenka nece da se pari ili vlasnik nece da je pari definitivno je treba sterilisati jer se tako izbegavaju mnoge polne bolesti.
 
Kod zenki je najveci problem lazna trudnoca ili mastitis koji je jako bolan i pravi im velike probleme i kada se jednom pojavi pojavice se opet.Ako zenka nece da se pari ili vlasnik nece da je pari definitivno je treba sterilisati jer se tako izbegavaju mnoge polne bolesti.

ok je to,ako ja odem u ambulantu i pocnem tako da mu pametujem, pitace me sto sam dosla kad znam vise od njega?Kad je moja kuja imala piometru,,,samo su je "boli" raznim antibioticima, i jos gore ,,,zatvorili matericu tako da se sav gnoj skupljao, a ubedjivali su me da je dobro,,,a to je jos gora verzija,,,na kraju je dobila sepsu i jedva ostala ziva,zato sam i promenila veta jer su neodgovorni.Ako imaju ultarzvuk, sta fantaziraju, u kom je stanju materica, ovako od oka...to mi je samo dobra skola.Sad cu probati da uparim kuju, nova rasa je u pitanju, ako ne onda sterilizacija, jer prethodna nije htela nikako..tj. nije ni dozvoljava muzjaku da joj pridje.:???:
 
ok je to,ako ja odem u ambulantu i pocnem tako da mu pametujem, pitace me sto sam dosla kad znam vise od njega?Kad je moja kuja imala piometru,,,samo su je "boli" raznim antibioticima, i jos gore ,,,zatvorili matericu tako da se sav gnoj skupljao, a ubedjivali su me da je dobro,,,a to je jos gora verzija,,,na kraju je dobila sepsu i jedva ostala ziva,zato sam i promenila veta jer su neodgovorni.Ako imaju ultarzvuk, sta fantaziraju, u kom je stanju materica, ovako od oka...to mi je samo dobra skola.Sad cu probati da uparim kuju, nova rasa je u pitanju, ako ne onda sterilizacija, jer prethodna nije htela nikako..tj. nije ni dozvoljava muzjaku da joj pridje.:???:

Pa možda toj prethodnoj nisi pogodila termin? To je bila ona crvena čau? Ustvari, one su jako izbirljive kad su u pitanju mužijaci. Ako su westike imalo nalik na Škote (one crne), ako sad ne ostane prirodno, male su šanse da će i veštački ostati, lepo ti nju steriliši. Imali smo pre 5 godina u Orki jednu dogo argentino iz koje je povađeno jedno 15kg tumora i gnoja samo zbog toga što nije ni uparena (bar ne uspešno) ni sterilisana. Duša nas je sve bolela kad su je na kraju uspavali zbog metastaza na plućima.
 
moja kuja je imala upalu kad je imala 3 godine. nije imala ni laznu trudnocu, niti je parena. naravno, odmah smo je sterilisali. moze se to desiti iz hiljadu razloga, ali ako se jednom zaleci, velike su sanse da se vrati ponovo, pa da ne daj boze dodje do sepse (kao sto je pomenuto vec). mi nismo zeleli da rizikujemo njen zivot i zdravlje, sve smo izvadili, i evo je sad, zadovoljna lenstina.
znam i za kuje koje su imale stence, pa ipak imale i upale... nema pravila.

ja sam nekako uvek za sterilizaciju i muzjaka i zenki. osim kod odgajivaca... mada, i njih bih svela na minimum. nadam se da se niko nece uvrediti, ja ovo zbog psica kojima treba dom...
 
@mimi
Jadna kuca.

Kad prodje teranje ja brojim to kao dar od Boga jer pet godina nije parena a niti je sterilisana.. najsrecnija njuska na svetu sto je uopste ziva. Da zlo ne cuje, da mi je ziva i zdrava. Nemam reci inace.
 
Pa možda toj prethodnoj nisi pogodila termin? To je bila ona crvena čau? Ustvari, one su jako izbirljive kad su u pitanju mužijaci. Ako su westike imalo nalik na Škote (one crne), ako sad ne ostane prirodno, male su šanse da će i veštački ostati, lepo ti nju steriliši. Imali smo pre 5 godina u Orki jednu dogo argentino iz koje je povađeno jedno 15kg tumora i gnoja samo zbog toga što nije ni uparena (bar ne uspešno) ni sterilisana. Duša nas je sve bolela kad su je na kraju uspavali zbog metastaza na plućima.

ne znam mimi, toj crvenoj chow-chow su mi rekli da probam 10, najbolje 11, 12 , dan teranja,,,nije htela ni da primirise muzjaku.Ja sam to rekla vet. on se samo smejao...kao kako ja imam razm:)azenog psa, a ja sam htela da je parim cisto zbog nje, njenog zdravlja, ali nije uspelo.Strasno mi je zao , jer se i odgajivacnica ugasila gde sam je kupila, vlasnica je takoreci umrla.Mlada zena,,,ali sve nesto..ma nije za pricu. Htela sam jedno kuce sebi da ostavim, a imala sam naruceno, sve ostalo, taman da je okotila 10 komada. Lose sam prosla po tom pitanju, ali ovu malu Westiku jos nisam parila tek ima godinu i 2 meseca, pa sam mislila na prolece da probam, rekao mi je prijatelj da se dobro pare, da su dobre majke..chow nisu dobre majke...lenstine su..probacu s ovom malom, ako ne onda cu tako kao vi, jer ono je strasno bilo vadjenje kompletne materice s jajnicima u sedmoj godini, i oporavak, a oni su tako tvrdoglavi.Kakav je to stres bio za mene, zato sam i rekla da vise necu psa da uzimam,,,ali eto tu je ova malecka,,,,,i svi je volimo jer je luda ,,,i pametna neopisivo...steta da nema porod.
 
moja kuja je imala upalu kad je imala 3 godine. nije imala ni laznu trudnocu, niti je parena. naravno, odmah smo je sterilisali. moze se to desiti iz hiljadu razloga, ali ako se jednom zaleci, velike su sanse da se vrati ponovo, pa da ne daj boze dodje do sepse (kao sto je pomenuto vec). mi nismo zeleli da rizikujemo njen zivot i zdravlje, sve smo izvadili, i evo je sad, zadovoljna lenstina.
znam i za kuje koje su imale stence, pa ipak imale i upale... nema pravila.

ja sam nekako uvek za sterilizaciju i muzjaka i zenki. osim kod odgajivaca... mada, i njih bih svela na minimum. nadam se da se niko nece uvrediti, ja ovo zbog psica kojima treba dom...

ne razumem razloge, kad kazes da ti kuja imala samo tri godine kad je imala upalu, a nije imala ni laznu trudnocu, niti je parena. Mene bas zanimaju razlozi, zasto se to desava.Prosto sam se uplasila kad je mimi napisala da tu pomenutoj kuji izvadili toliki tumor.Strasno...toliko brige i nervoze i uvek neka greska,,,a toliko ih volimo.Po svemu sudeci, bas nema pravila,,,nekako mi to nije jasno.Nije mi ni jasno, da volimo pse skoro vise nego ljude,,,ali ajde tak'i smo kak'i smo...i golubari su luckasti(znam po ocu..:thumbdown:)
 
eto njoj se desilo. i to je imala gnojnu upalu prilikom koje se ne nagomilava sve u materici, vec pomalo i curi vaginalno. to je s jedne strane lose jer moze da prodje nezapazeno, a sa drugo odlicno jer mozes da vidis da se nesto desava. da je ona u dvoristu, ne bismo ni primetili, i ko zna sta bi bilo sa njom. ali gospodjica spava sa mnom u krevetu, pa sam ja videla (i osetila boga mi!) iscedak. veterinar nam je objasnio sve rizike, i oslucili smo se da joj vadimo sve. cak nam je pokazao matericu kasnije, fuj! (moj brat je hteo da vidi, a ja se nasla tu, heheh)
i definitivno nema pravila, nazalost. ja moju toliko pazim, a uvek nesto novo... samo treba gledati i na najmanje promene, a pse koji se nece pariti sterilisati sto pre, i to je to...
 
eto njoj se desilo. i to je imala gnojnu upalu prilikom koje se ne nagomilava sve u materici, vec pomalo i curi vaginalno. to je s jedne strane lose jer moze da prodje nezapazeno, a sa drugo odlicno jer mozes da vidis da se nesto desava. da je ona u dvoristu, ne bismo ni primetili, i ko zna sta bi bilo sa njom. ali gospodjica spava sa mnom u krevetu, pa sam ja videla (i osetila boga mi!) iscedak. veterinar nam je objasnio sve rizike, i oslucili smo se da joj vadimo sve. cak nam je pokazao matericu kasnije, fuj! (moj brat je hteo da vidi, a ja se nasla tu, heheh)
i definitivno nema pravila, nazalost. ja moju toliko pazim, a uvek nesto novo... samo treba gledati i na najmanje promene, a pse koji se nece pariti sterilisati sto pre, i to je to...

moja je bila u dvoristu, i postojao je vaginalni iscedak,tako sam i primetila da nesto nece biti kako treba.prvih nekih 30 minuta operacije sam ja bila prisutna, dok joj nisu dali anesteziju i poceli da rade, posle mi vet. rekao da odem do grada, i da dodjem za jedno 1,5 sati,,,kada sam dosla isto tako, u onoj njihovoj "ciniji" mi je sve pokazao ...na sta sam se ja zgrozila koliko je to bilo uvecano i postojalo mogucnost da bukvalno pukne i da ugine ..kao sto je bio slucaj s nekim psima.Mi, veciti ratnici....kad ih volimo...meni je samo bilo da ostane ziva, i dobro sto je bio novembar mesec pa je manje svrbela ta rana gde je sivena, jer je leti to katastrofa...a i ovako nije bilo lako s mojom kujom,,nosila je povoj oko struka i to sam joj tri puta na dan skidala da joj dise koza, i mazala povidon jodom,,ala je pravila rusvaj...covek valjda uci iz losih iskustava...:ok:
 
i ja sam isto tako cekala da joj proradi anestezija i da je vezu na stolu, pa setala. i treba vet da ti pokaze, jer ima ljudi kojima veterinari pricaju kojekakve price, i vade im pare i maltretiraju pse. ovako vidis sta je bilo sa tvojim ljubimcem. nas je vet lepo pripremio na sve, pokazao nam slike drugih operacija, znali smo sta da ocekujemo.
vidis moja nije nosila zavoje, niti sam joj mazala, to je uradio vet par puta. nije je svrbelo, super se ponasala. jedino sto je povracala 14 puta od anesezije, pa je bila na infuziji, ali boze moj, mala je to cena za njen zivot i zdravlje...

ubismo temu. :-)
 
i ja sam isto tako cekala da joj proradi anestezija i da je vezu na stolu, pa setala. i treba vet da ti pokaze, jer ima ljudi kojima veterinari pricaju kojekakve price, i vade im pare i maltretiraju pse. ovako vidis sta je bilo sa tvojim ljubimcem. nas je vet lepo pripremio na sve, pokazao nam slike drugih operacija, znali smo sta da ocekujemo.
vidis moja nije nosila zavoje, niti sam joj mazala, to je uradio vet par puta. nije je svrbelo, super se ponasala. jedino sto je povracala 14 puta od anesezije, pa je bila na infuziji, ali boze moj, mala je to cena za njen zivot i zdravlje...

ubismo temu. :-)

ma ne ubijamo nikoga,ja sam posle opracije rekla..mozemo da idemo...vet...mi je samo pokazao rukom...da sednem...kvasio joj je usta, merio otkucaje srca...takva paznja nesto neverovatno, usli smo u 07 00 u ordinaciju, posle pola sata je pocela operacija,,,a tek mi je dozvolio u 13 00 da je iznesem, cak je i pomogao, bila je na cebetu jos nije dosla k svesti, i pomogao je da je dignemo unesemo u kola i zvao me kuci, posle sat vremena da pita sta se desava.Nije povracala, ali pre toga je mom kolegi bokser operisan, u jednoj ambulanti i nikada nije ni operisan jer se nije probudio od anestezije, bokser star 9 godina,,,tuga u kuci,,,toga sam se najvise bojala, ali ovi su profesionalci, prvo je onako bolesnu izmerio, i na osnovu tezine odredio anesteziju, pa sto bi on rekao,,,treba toliko, ali dacemo malo manje...za svaki slucaj...pobegosmo od teme...:thumbdown:
 
kod nas isto tako. dao joj je malo, pa jos malo. beze kada se setim, zvla sam ga svaka 2 sata da ga izvestavam zbog povracanja. i celu noc. ali dobro, budu i psi alergicni i imalju problema sa anestezijom kao i ljudi. moze svasta da bude. otak moje drugarice je operisan 6 put. posle toga razvije neku alergiju ili nesto na anesteziju,i sedmi put se zamalo nije probudio.

aj da ne ubijemo temu skroz. dosta o operacijama nasih kuja. hehe, kakve smo zaljubljene u njih. :-)
 
kod nas isto tako. dao joj je malo, pa jos malo. beze kada se setim, zvla sam ga svaka 2 sata da ga izvestavam zbog povracanja. i celu noc. ali dobro, budu i psi alergicni i imalju problema sa anestezijom kao i ljudi. moze svasta da bude. otak moje drugarice je operisan 6 put. posle toga razvije neku alergiju ili nesto na anesteziju,i sedmi put se zamalo nije probudio.

aj da ne ubijemo temu skroz. dosta o operacijama nasih kuja. hehe, kakve smo zaljubljene u njih. :-)

vazi,,,necemo da kvarimo...:)
 

Back
Top