Visual Basic

blejac

Primećen član
Poruka
608
Gde da skinem Visual Basic?
Imam jedan tutorial koji kaze da postoje tri tipa. Ja bih hteo "VB Learning" ali takav na internetu nisam nasao.
Kako bilo, samo mi vi dajte link ako imate =D
 
Wow. Problem je samo sto oni misle da ti ocjesh da naucis VB, a ne da skines program.
ZAto bih mi trebao direktan link ako neko ima =/
Tj. ima to da se qpi ali meni bi trebao.. besplatan ^
UStvari, mog'o bi da platim ali nemam karticu.
 
Wow. Problem je samo sto oni misle da ti ocjesh da naucis VB, a ne da skines program.
ZAto bih mi trebao direktan link ako neko ima =/
Tj. ima to da se qpi ali meni bi trebao.. besplatan ^
UStvari, mog'o bi da platim ali nemam karticu.

Besplatan mozes naci samo portable VB i tezak je svega 5-6 mb (ako se ne varam). Moze se u njemu raditi ali za naprednije aplikacije moras imati jos *.ocx kontrola koje mozes naknadno pokupiti sa neta.
 
Greska. Ima i drugih "presplatnih" razvojnih okruzenja (piratskih). Sigurno je da i VB postoji u takvom stanju.

Trebace mu kontrole radi brzeg razvoja aplikacije.
Namera M$-a je i bila da se jednom napisana kontrola koristi i u buduce. Time se stedi vreme oko necega sto je vec napisano i vise se moze posvetiti organizovanju same aplikacije i koda u njoj radi njene funkionalnosti, dinamicnosti nego vreme gubiti oko necega sto je vec napisano... osim ako ne zeli da mu neka kontrola radi drugacije.
I ja pisem sopstvene, ali pisem ono sto VB i Windows nema a koristim vec postojece jer mnogo lakse i brze kreiram GUI. Nabacam sve sto mi treba i kad krenem da pisem, ne opterecujem se vise oko comdlg32.ocx, msinet.ocx... jer se sve to isporucuje sa jedne strane, uz Windows a sa druge, uz sam VB tako da su te kontrole, i te kako dobro dosle kada je u pitanju vreme koje trebam trositi za nesto sto vec imam.
 
Poslednja izmena:
Visual Basic Studio Express је слободна верзија.
Visual Basic Studio Professional постоји као временски ограничен (90) дана.
За учење је добар Express.

stani malo srbine. Visual Basic koji oce moze da skine sa onog sajta sto sam stavio,kao i kompletan VS koji oce. I nije ogranicen. Za ucenje je dobar bilo koji i dobra knjiga, al je malo glupo da neko uci VB.
 
Greska. Ima i drugih "presplatnih" razvojnih okruzenja (piratskih). Sigurno je da i VB postoji u takvom stanju.

Trebace mu kontrole radi brzeg razvoja aplikacije.
Namera M$-a je i bila da se jednom napisana kontrola koristi i u buduce. Time se stedi vreme oko necega sto je vec napisano i vise se moze posvetiti organizovanju same aplikacije i koda u njoj radi njene funkionalnosti, dinamicnosti nego vreme gubiti oko necega sto je vec napisano... osim ako ne zeli da mu neka kontrola radi drugacije.
I ja pisem sopstvene, ali pisem ono sto VB i Windows nema a koristim vec postojece jer mnogo lakse i brze kreiram GUI. Nabacam sve sto mi treba i kad krenem da pisem, ne opterecujem se vise oko comdlg32.ocx, msinet.ocx... jer se sve to isporucuje sa jedne strane, uz Windows a sa druge, uz sam VB tako da su te kontrole, i te kako dobro dosle kada je u pitanju vreme koje trebam trositi za nesto sto vec imam.

Jes, a sto ako ja ocu na primer da imam ono sto VS ima za podesavanje osobina kontrola sa strane (properties tab) a za svoju aplikaciju, tako nesto slicno, kao treelist sa comboboxom za svaku stavku treelista. Onda ja trebam to sam da napravim, jer mi VB ne daje cak ni ono sto sam ima u sebi.
A relativno cesto ce svakome zatrebati takvo nesto kao sto je treelist sa mogucnostcu podesavanja vrednosti itema, radi preglednosti osobina necega... i svako ce to morati sam da napravi.

E sad, mnogo ce brze cela aplikacija da radi ako to sam kustomizujes nego ako se posluzis u izradi "nove" sa "Starim" kontrolama pa postavis u nju gotove stvari...

I mnogo cesto ce svaki programer da pise iz koda gi za neku formu, a mnogo retko ce da je radi u onaj Form Editor (smesno), tako da je i to beskorisno.

Ja sam cak imao dok sam koristio VB svoju aplikaciju za genersianje VB koda za formu koju ocu, i samo popunim evente i ubacim je u glavni kod i to je to...

Potrebno je dakle masu stvari, i to sto ima ugradjene kontrole ne pomaze nista, osim za nekoga ko se zeza i programia da pokaze drugovima kako "njegov program lici na windowsov".
 
Jes, a sto ako ja ocu na primer da imam ono sto VS ima za podesavanje osobina kontrola sa strane (properties tab) a za svoju aplikaciju, tako nesto slicno, kao treelist sa comboboxom za svaku stavku treelista. Onda ja trebam to sam da napravim, jer mi VB ne daje cak ni ono sto sam ima u sebi...

Evo citiram sebe jer mi se cini da ne citas pazljivo ono sto sam napisao dole:

...I ja pisem sopstvene, ali pisem ono sto VB i Windows nema a koristim vec postojece jer mnogo lakse i brze kreiram GUI....

...I mnogo cesto ce svaki programer da pise iz koda gi za neku formu, a mnogo retko ce da je radi u onaj Form Editor (smesno), tako da je i to beskorisno...

Mozda je tebi smesno i beskorisno... meni je smesno to sto bi neko pisao ono sto je vec napisano. Naravno da se pise i iz koda ali svako ce gledati, ako se mora uraditi u zadatom roku, da ima sve pri ruci... jednim delom zbog zadatog roka, drugim delom zbog konkurenata. Sustinski, sve se pise i svako za sebe pise svoje *.ocx, *.dll-ove i ne verujem da ce neko svoje vreme baciti oko necega sto je vec napisao ili vec postoji.
 
Neznam zasto tako razmisljas. Nije u pitanju strah od roka vec postovanje dogovora o zadatom roku (ako ga ima) i ipak, vecina pravi svoje a ne "svoje" kontrole i .dll-ove. Ako tako razmisljas, kao sto se vidi, verovatno si i sam sklon tome a ovde glumis nekog pametnjakovica te prodajes finocu. Naravno da ima i takvih koji "pisu svoje" objekte, takvih je bilo i uvek ce ih biti i zato se sa time ne treba opterecivati.
 
Besplatan (legalan) VB se moze skinuti sa: http://www.microsoft.com/express/

Ups... prevideh "learning" deo.
Imas na netu video tutorijale... veoma preporucujem za pocetnike: http://www.msdnwebcastportal.com/DesktopDefault.aspx - sve sta ti je potrebno da bi dobio pristup i mogao da gledas webcast je da se ulogujes sa hotmail nalogom (ako nemas, napravi - besplatno je).

Moram i da dodam za komentare iznad koji navode na rapidshare/google i pronalazenje/koristenje piratskih verzija Visual Basic-a.
Ako si pocetnik - express version ce biti dovoljna da naucis da programiras, pa cak i da napravis neke aplikacije.
Ako hoces ozbiljno da se bavis programiranjem - kupi originalnu verziju.



Nema potrebe da pises novi post svakih par minuta.Koristi opciju 'izmeni'.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Whoa whoa whoa... Necu ja da downloadujem nista kroz Microsoftov .exe... jel ima neko NORMALNU offline instalaciju ovog chuda da napravi torrent ili nesto pa da mogu da skinem od njega... govorim o Visual Basic Express, koja je valjda besplatna...
 
Dim slika As PictureBox '***** li ga sta mu je TImage, ako mislis na kontrolu vidi kako se zove zaboravio sam, valjda ImageBox

With slika
.Name = "Slika1"
.Left = 20
.Top = 60
End With

Form1.Controls.Add (slika)
valjda tako bese u 6.0.
 
Radim u Visual Basic 2008 - Console Application... Zamolio bih nekog da mi napise ova 2 programa, ako ulovi vremena...

1.Koristeći operator ^ napisati program koji će ispisivati n-ti koren primljene vrednosti. Program najpre treba da traži vrednost iz koje se vadi koren, potom koren koji se vadi i na kraju da ispiše rezultat.

2.Napisati program koji će od korisnika primljeni broj sekundi ispisati u obliku sati:minuti:sekunde. Na primer, ako se unese broj 12603, na ekranu treba da se ispiše 3 h 30 min 3 sec.
 
Poslednja izmena:
Radim u Visual Basic 2008 - Console Application... Zamolio bih nekog da mi napise ova 2 programa, ako ulovi vremena...

1.Koristeći operator ^ napisati program koji će ispisivati n-ti koren primljene vrednosti. Program najpre treba da traži vrednost iz koje se vadi koren, potom koren koji se vadi i na kraju da ispiše rezultat.

2.Napisati program koji će od korisnika primljeni broj sekundi ispisati u obliku sati:minuti:sekunde. Na primer, ako se unese broj 12603, na ekranu treba da se ispiše 3 h 30 min 3 sec.

:think:Domaci, a?
 

Back
Top