Malezija - Info

Sirkepa

Početnik
Poruka
48
Obzirom da sam na Tajlandu video sve ono sto sam smatrao vrednim paznje razmisljam o Maleziji kao sledecoj destinaciji pa mi je potrebno sto vise servisnih informacija sa terena, prvo kako i preko koje kompanije najjeftinije stici tamo, sta obavezno videti a sta preskociti, cega se paziti, cene smestaja i ostalih uobicajenih troskova, cene putovanja u lokalu i kako-cime do odredjenih destinacija, itd... Ako je neko bio u skorije vreme bez obzira u kojoj varijanti i ima konkretne savete dobro bi mi dosli a svakako i neki koristan link nije na odmet... unapred hvala svima!
 
Zadnji put sam bio tamo pre 4 godine.
Najvise sam vremena proveo u KL i jako mi se svidja taj grad.

Nekoliko stvari sto treba da se pazis je: Taxisti ce da te oderu jer cim vide belca, prekriju taximetar i kazu ti cenu 10 puta skuplju.
Hrana u nekim lokalnim restoranima je jako losa i higijena je na najnizem nivou.
Kada se pogleda restoran isperd, izgleda jako privlacno i sredjeno a kada pogledas sta se desava iza restorana. well, peru piletinu slaufom na betonu/ulici.

Jedna stvar sto je jeko privlacna je Sunway lagoon i resort.
To je nekih pola sata voznje od grada prema istoku. Da ne trosim tastaturu, mozes da pogledas na google kako izgleda.
Alkohol je dosta jeftin u barovima i diskotekama ako uzimas krigle i veliku kolicinu.
Najljepsa mesta za izlazak su u red light district (kao beach club) ali se dobro paziti prostitucije.

Jos kazu da neki kazinu na brdu KL je vredan pogledati. Ja nisam nikada bio tamo tako da neznam.
 
Zadnji put sam bio tamo pre 4 godine.
Najvise sam vremena proveo u KL i jako mi se svidja taj grad.

Nekoliko stvari sto treba da se pazis je: Taxisti ce da te oderu jer cim vide belca, prekriju taximetar i kazu ti cenu 10 puta skuplju.
Hrana u nekim lokalnim restoranima je jako losa i higijena je na najnizem nivou.
Kada se pogleda restoran isperd, izgleda jako privlacno i sredjeno a kada pogledas sta se desava iza restorana. well, peru piletinu slaufom na betonu/ulici.

Jedna stvar sto je jeko privlacna je Sunway lagoon i resort.
To je nekih pola sata voznje od grada prema istoku. Da ne trosim tastaturu, mozes da pogledas na google kako izgleda.
Alkohol je dosta jeftin u barovima i diskotekama ako uzimas krigle i veliku kolicinu.
Najljepsa mesta za izlazak su u red light district (kao beach club) ali se dobro paziti prostitucije.

Jos kazu da neki kazinu na brdu KL je vredan pogledati. Ja nisam nikada bio tamo tako da neznam.

Period od 4 godine je prilicno veliki i verujem da se i tamo neke stvari menjaju ma da ovo za taxiste, higijenu i sl. je vec klasika za taj region i nesto je sa cim treba racunati, meni sam KL nije previse interesantan jer smatram da ima jos dobrih i daleko zanimljivijih destinacija... zanimam me sta od tih nacionalnih parkova treba obici i kako doci do njih, koje su oblasti na obali koje treba posetiti, kako funkcionise lokalni prevoz i kakve su cene, kakvi su smestajni kapaciteti za neku backpackers varijantu, znaci Guest House varijante odnosno neki bungalovi na moru i kakve su tu cene , itd... U svakom slucaju hvala na dobroj volji a nadam se da ce se naci jos neko ko ce moci da mi da neke konkretne odgovore i savete...
 

Back
Top