Linux driver - instalacija

?

???

Gost
Skinuo sam drivere za muzicku, pa treba de instaliram. Ali nece da mi kompajlira source. Kada stavim "MAKE" izbaci error i kaze da treba ukucam puzanju za kernel. Verziju kernela je pravilno prepoznao, i pokusao da trazi u \lib\modules\2.4xxx-xx, ali kaze da tamo nema linux\linux.h i jos par komada. Ako stavim pitanju tamo gde se nalaze svi header file-ovi onda opet neko sranje nemoze da najde, i kaze da treba rucno editujem neki config(nemisli se na onaj koji dolazi uz drivere) file kojeg on nemoze da pronadje, a nemogu ni ja..
Jel to moze nekako jednostavnije da se uradi... i sta da radim...
 
Pa obicno se putanje source-a kernela nalaze u /usr/src/

Ako se radi o distribuciji (ili ljudima koji su sami kompajlirali kernel po instrukcijama) obicno se tu i nalazi simbolicki link 'linux' koji predstavlja source poslednjeg instaliranog kernela.

Naravno, pojedini header fajlovi koji idu uz dodatne module bivaju prebaceni i u /lib/modules/linux-<version>/kernel/ , tako da nekad i ne bude potrebe za celim source-om.

Ukoliko to nije slucaj kod tebe, i nemas source svog kernela, skini ga sa http://www.kernel.org. Mozda ces morati cak i da prekompajliras kernel ako uz ovaj tvoj nisu ukljuceni moduli koji su ti potrebni za startovanje drajvera.

Sve u svemu, porcitaj README, INSTALL i slicne fajlove koji idu uz drajvere kako bi video sta je sve potrebno.

Poz.
 

Back
Top