16-ogodišnjak nalupao šamare i istukao profesorku zbog jedinice!

Lilippop

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
269
PIROT - Učenik drugog razreda pirotske gimnazije Dejan. I. (16) pred celim odeljenjem je nasrnuo na profesorku francuskog jezika Slavicu Mijalković, nezadovoljan time što će iz tog predmeta imati negativnu ocenu. Mijalkovićeva je rekla novinarima da joj je učenik od početka časa na kome se dogodio incident dobacivao “vrlo primitivne i ružne reči”, na koje ona nije odgovarala jer nije želela bilo kakav verbalni duel s njim.
- Kada je trebalo da mu zaključim ocenu, a to je bila jedinica, on je istrčao iz poslednje klupe, brzo stigao do mene i krenuo da me udara po licu, nogama, leđima - navela je ona i dodala da je potražila pomoć lekara, kao i da će protiv učenika i njegove majke pokrenuti sudski postupak.
 
evo kompletne vest:

Šesnaestogodišnji Dejan. I. tukao i šamarao profesorku francuskog Slavicu Mijalković pred celim razredom zbog zaključenog keca

Učenik drugog razreda pirotske gimnazije Dejan. I. (16) pred celim odeljenjem pretukao je profesorku francuskog jezika Slavicu Mijalković jer mu je zaključila jedinicu. Učenik je besno udario u ormar, a potom je nasrnuo na šokiranu profesorku.

Škola je o incidentu, koji se desio u ponedeljak, obavestila roditelje, pedagoško-psihološku službu, centar za socijalni rad, policiju i prosvetnog inspektora i pokrenula disciplinski postupak. Profesorka Mijalković kaže da se incident, kakav ona u svojoj 20-godišnjoj karijeri u prosveti ne pamti, desio za vreme drugog časa u odeljenju informatičkog smera.


- Učenik je od početka časa meni dobacivao vrlo primitivne, ružne i bezobrazne reči, na koje ja nisam odgovarala, ne želeći da uđem u bilo kakav verbalni duel. Kada je trebalo zaključiti mu ocenu, a to je bila jedinica, on je istrčao iz poslednje klupe, udario u orman, vrlo brzo stigao do mene i krenuo da me udara po licu, nogama, leđima. Kada me je udario prvi put, ja sam ga pitala šta je sa njim, rekla da se smiri. Krenuo je da šutira stolicu na kojoj sedim. Nisam mogla da verujem šta mi se dešava. U opštem šoku rekla sam mu da se skloni, ali je on nastavio da divlja, gađao me je sunđerom - priča pretučena profesorka. Nju je od daljih napada spasao jedan učenik, koji je gurnuo klupu i preprečio put nasilniku.

Ona je istog dana u popodnevnim časovima otišla lekaru kako bi dobila lekarsko uverenje i podigla tužbu protiv dečaka, ali i protiv njegove majke.

- Njegova majka me je posle incidenta vređala, govoreći da ostalim učenicima delim ocene kao Deda Mraz, a samo njemu jedinicu. Elemenata za pozitivnu ocenu, međutim, on nije imao. I prošle godine je imao negativnu ocenu iz mog predmeta. Popravni ispit iz francuskog jezika položio je zato što je njegova majka pretila, i to preko moje tada stare i bolesne majke, kojoj je govorila da ako mene nešto snađe, nijedna policija mi neće pomoći. To je ponovila i prekjuče posle incidenta - priča profesorka Mijalković.

Problematični učenik

Direktorka pirotske gimnazije Dragica Nikolić kaže za Press da se ovakav incident još nikada nije desio za 129 godina, koliko ova ugledna prosvetna ustanova postoji.

- Škola je o tome odmah obavestila najpre roditelje, pedagoško-psihološku službu, centar za socijalni rad, policiju, prosvetnog inspektora. Po propisima, pokrenuli smo disciplinski postupak. Učenik o kome je reč ima šest jedinica, kažnjavan je zbog izostajanja sa nastave, postupno, od ukora odeljenskog starešine, preko Odeljenskog veća, a po broju izostanaka malo mu nedostaje i za ukor Nastavničkog veća - kaže direktorka Nikolić.

image.jpg


Istraumirana... Profesorka Slavica Mijalković
 
Majka brani sina, tvrdi da ga je profesorka vređala

Majka maloletnog dečaka Jasmina Krstić kaže za Press da je svog sina ispisala iz škole.

- Ako je ikom krivo što se to desilo, onda je to meni. On je tim činom samo sebi naudio. Ja sam ga jutros ispisala iz škole, pa ćemo da vidimo gde će da nastavi školovanje. Što se tiče optužbi da sam pretila profesorki Mijalković, to su čiste budalaštine. Već mesec dana moj sin uči, javi se da odgovara, pokaže znanje, a ona mu kaže da ima pomaka i da mu tačku, a ostaloj deci je delila ocene kao Deda Mraz. Mog sina je pre incidenta nazvala „svinjom drogiranom" i vređala ga, a onda je on nju odgurnuo - navodi Krstićeva.

image.jpg
 
Majka brani sina, tvrdi da ga je profesorka vređala

Majka maloletnog dečaka Jasmina Krstić kaže za Press da je svog sina ispisala iz škole.

- Ako je ikom krivo što se to desilo, onda je to meni. On je tim činom samo sebi naudio. Ja sam ga jutros ispisala iz škole, pa ćemo da vidimo gde će da nastavi školovanje. Što se tiče optužbi da sam pretila profesorki Mijalković, to su čiste budalaštine. Već mesec dana moj sin uči, javi se da odgovara, pokaže znanje, a ona mu kaže da ima pomaka i da mu tačku, a ostaloj deci je delila ocene kao Deda Mraz. Mog sina je pre incidenta nazvala „svinjom drogiranom" i vređala ga, a onda je on nju odgurnuo - navodi Krstićeva.

image.jpg

Pa gospodjice ako to je krivo i ispisala si ga iz skole kako onda mozes da kazes da on mesec dana uci? da uci ne bi dobio keca! ostaloj deci je delila ocene kao DEDA MRAZ ma da.....
 
danasnja deca su kvarna takvi incedenti su sve cesci!

Pa gospodjice ako to je krivo i ispisala si ga iz skole kako onda mozes da kazes da on mesec dana uci? da uci ne bi dobio keca! ostaloj deci je delila ocene kao DEDA MRAZ ma da.....

Pa pazi, ni takva situacija nije neobicna.....moze profesor da ima pik na tebe i da te drka...ja sam to licno doziveo ali nisam tukao nikoga :) Dobro, nisam ni imao keca na kraju, a i obicno ko uci i radi i cak da profan ima pik na njega na kraju prodje ok.....
 
pozdrzavam ovog mladica profesori su stoka.

mora da je ova debela htela neku lovu da joj ulete pa da mu zakljuci dvojku.

90% profesora u skolama ima duple kriterijume. neke maltretiraju i daju im ekceve ko vrata drugima poklanjaju ocene na lepe oci ;)

e..aj kao...zadržimo se na ovom sloočaju...da je htela kintu...uzela bi mu kintu još prošle godine...jer je i tada jedva prošao.......a droogo...keva bi rekla ladno...da je prof. francooskog primila mito...........ša je sad boli...klinac ionako nije u toj školi više...tako da bi doakala profanki.......koja bi bila izbaćena.......
 
Necu da sudim o ovome zato sto veoma malo znam... Ono sto hocu da kazem da je ocigledno da i profesorka i ucenik imaju problem i da im je pomoc potrebna, inace do ovoga ne bi doslo...

једини паметан коментар,јесте да су садашњи средњошколци мало више агресивнији него ми пре пра година,али било је и тада инцидената,само сада су све чешћи и чешћи,а проблем не лежи у ученицима него БАШ у професорима и њиховом бахатом понашању.Ми смо земља на првом месту у Европи по корупцији у школству.Ја не знам пример да је неко од професора са факса ил средње отпуштен због мита или недоличног понашања.То је немогуће да постоји осим овде.
 
једини паметан коментар,јесте да су садашњи средњошколци мало више агресивнији него ми пре пра година,али било је и тада инцидената,само сада су све чешћи и чешћи,а проблем не лежи у ученицима него БАШ у професорима и њиховом бахатом понашању.Ми смо земља на првом месту у Европи по корупцији у школству.Ја не знам пример да је неко од професора са факса ил средње отпуштен због мита или недоличног понашања.То је немогуће да постоји осим овде.

Optužnica zbog 13 krivičnih dela
19. jun 2008. | 01:33 | Izvor: Beta
Smederevo -- U Smederevu je podignuta optužnica protiv profesorke Ekonomsko-ugostiteljske škole u Velikoj Plani Dragane Tirnanić zbog 13 krivičnih dela.

Profesorka Dragana Tirnanić tereti se za četiri krivična dela primanja mita, dve iznude u pokušaju i sedam zloupotreba službenog položaja od 2005. do 2008. Prema optužnici, profesorka Dragana Tirnanić je od svojih učenika zahtevala i primala novac da bi im dala petice iz predmeta koji predaje.

Nakon davanja novca, petice iz informatike dobijali su i učenici koji su prethodno imali jedinice, a pojedinima, koji su odbijali da daju novac, okrivljena profesorka je pretila fizičkim obračunom.

Učenike je najčešće dovodila u svoj kabinet, ispitivala ih o imovnom stanju roditelja, zatim nagovarala da od roditelja traže novac. Učenike koji odbiju, profesorka je vređala, izbacivala sa časa, davala jedinice i bez propitivanja, piše u optužnici.

Profesorka je pretila da će "zatvoriti" firmu roditeljima koji nisu hteli da joj zaposle sina, a od roditelja koji su vlasnici prodavnica zahtevala je da joj unovčavaju čekove i naplate što kasnije.

U toku istrage saslušani su učenici i njihovi roditelji, razredne starešine i drugi profesori koji su u celini potvrdili navode optužnice, dok je okrivljena profesorka sve negirala.

Zamenica tužioca Gordana Maksimović predložila je produženje pritvora jer se radi o izuzetno društveno opasnim krivičnim delima. Okrivljena profesorka je suspendovana do okončanja krivičnog postupka, a u pritvoru je od polovine aprila.

Optužena je i direktorka škole Anđelka Prokopović, koja je zloupotrebila službeni položaj jer nije reagovala na pritužbe učenika, školskog psihologa i pojedinih profesora.

Tužilac tvrdi da je direktorka znala da okrivljena profesorka više godina od učenika zahteva i dobija novac za odlične i prelazne ocene i bez odgovaranja, kao i za svoje lečenje. Okrivljena je udaljena sa dužnosti direktora škole.

Anđelka Prokopović je, kako se navodi, prvo pravdala "reket" profesorke informatike koja je od učenika zahtevala od 50 do 1.500 evra za ocenu i tvrdila da je besmisleno da novine pišu o slučaju Dragane Tirnanić, koja je samo pozajmljivala novac od učenika da bi kupila lekove.

Tužilaštvo očekuje da će Okružni sud u Smederevu prihvatiti predlog Tužilaštva da protiv okrivljene Dragane Tirnanić produži pritvor.
 
Ма видим да баш "професорка" има повреде. Да сам је ја којим случајем ударао по лицу, ногама, леђима, као што је она рекла, не би могла да седи, а још мање да прича. Вероватно би јој се видели подливи по лицу и рукама и слично. У најбољем случају, имала би бар гипс на руци.
 
PIROT - Učenik drugog razreda pirotske gimnazije Dejan. I. (16) pred celim odeljenjem je nasrnuo na profesorku francuskog jezika Slavicu Mijalković, nezadovoljan time što će iz tog predmeta imati negativnu ocenu. Mijalkovićeva je rekla novinarima da joj je učenik od početka časa na kome se dogodio incident dobacivao “vrlo primitivne i ružne reči”, na koje ona nije odgovarala jer nije želela bilo kakav verbalni duel s njim.
- Kada je trebalo da mu zaključim ocenu, a to je bila jedinica, on je istrčao iz poslednje klupe, brzo stigao do mene i krenuo da me udara po licu, nogama, leđima - navela je ona i dodala da je potražila pomoć lekara, kao i da će protiv učenika i njegove majke pokrenuti sudski postupak.

Их, ма није то ништа, пајз' ово:

Vesti dana - četvrtak, 19. jun 2008. 23:05
piksel.gif


Osmogodišnjak ukradenim autom


izazvao niz nesreća u Leskovcu

Blic - Pre 9 sati

Osmogodišnji V.P. je, vozeći ukradeni automobil, lakše povredio Draganu M. (33) u blizini Osnovne škole "Svetozar Marković" , koja se nalazi u centru Leskovca, saznaje B92.


Dečak je u sredu uveče "zastavom 101" prešao na trotoar i udario Draganu M. koja je gurala dečija kolica, a na svu sreću beba je ostala nepoređena. V.P. je zatim nastavio da vozi automobil i dve ulice dalje kod leskovačkog dečjeg dispanzera, prvo udario u parkirani "golf", zatim u kamion i na kraju se zaustavio udarivši u drvo pored puta.

Policija je maloletnog dečaka predala Centru za socijalni rad, koji će u dogovoru sa roditeljima preduzeti odgovarajuće mere.

*********************************************************

По мени ни дечак а ни родитељи НИСУ криви - него УРЕДНИЦИ ТВ ПРОГРАМА......
 

Back
Top