Konačan dogovor DS-SPS

Ma to su radikali, poturaju opet...
Rasiri noge bejbe i uzivaj.

Da,da:mrgreen::lol::lol:

Budimo pragmatichni - to je ok.
Ali opet - Dachic kao kljuchna licnost - kako to gorko zvuci.
(kukulele, 19. jun 2008 15:10)


Neka mi niko ne govori da je koalicija SPS DS manje zlo. Ovo je ispod casti. Nisu ljudi glasali za demokratiju da glavni partner demokrata bude Slobin pulen i njegova stranka.
(SUPERSTAR, 19. jun 2008 15:05)

:rotf::rotf::rotf:
 
ili LDP-ovci, nije ni bitno
a vidi ti ovo:
Radikali: Ivice, Kučuk-ago!
12. 06. 2008.

Prva sednica protekla u opuštenoj atmosferi, da ne bude dosadno pobrinuli se radikali, koji su Ivicu Dačića prozvali po dahiji. Kad je Dačić ušao u salu, radikali su poskakali iz klupa i povikali: "Evo ga Kučuk-aga"



Piše: JASMINA PAUNOVIĆ





SKUPŠTINA Srbije juče je konstituisana potvrđivanjem mandata 250 poslanika, kojima je počeo da teče četvorogodišnji angažman, ali nije izabran predsednik parlamenta jer još nema skupštinske većine. Ovim činom aktiviran je i rok od 90 dana za izbor nove vlade Srbije, koji ističe 9. septembra u ponoć.



Sednicu je otvorio lider PUPS-a Jovan Krkobabić, a u vođenju su mu pomagali po jedan najmlađi predstavnik sa četiri izborne liste koje su dobile najveći broj mesta. Među poslanicima koji su došli na nova radna mesta, po običaju, isticali su se radikali, koji su u svom stilu obukli bele majice sa likom lidera stranke Vojislava Šešelja sa natpisom "Stop haškoj tiraniji" i "Šešelj - srpski junak".



Šta, bre, ovaj radi?



Zamenik predsednika SRS-a Tomislav Nikolić objasnio je da je "običaj SRS-a da u majicama otvaraju saziv svake skupštine u protestu protiv Haga". Na putu ka ulazu u skupštinsku salu radikali su, međutim, vidno iznervirali poslanike iz redova drugih stranaka jer su "kočili saobraćaj" lagano silazeći nogu pred nogu niz stepenice, a u nekim delovima zadržavali se i međusobno ćaskali.



Ipak, radikali su najveću pažnju privukli u momentu kada je lider SPS Ivica Dačić ušao u salu! Naime, nekoliko poslanika radikala poskakalo je sa klupa i počelo da viče: "Evo ga Kučuk-aga!" Dačić je začuđeno stao, ne znajući da li se to odnosi baš na njega. Zatim je prišao toj grupi poslanika i kratko popričao sa njima. Iako se činilo da je sve u redu, kada je lider SPS-a krenuo dalje, ponovo je iza sebe čuo iste reči: "Jesi Kučuk-aga. Pravi Kučuk-aga."



Radikali, međutim, juče nisu bili spremni da dodatno pojašnjavaju zašto su Dačića uporedili sa jednim od dahija, niti su želeli da identifikuju one koji su ga tako prozvali. Ni potpredsednik SPS-a Žarko Obradović nije želeo u pauzi da prokomentariše novi nadimak svog lidera.



- Neću time da se bavim. Ne znam - rekao je on.



Kad se ceo novi saziv okupio i zauzeo pozicije, čekalo se da Jovan Krkobabić otvori sednicu, a kako je on odugovlačio sa obraćanjem, poslanici su odmah počeli da se komešaju i šuškaju. Predsedavajući se konačno obratio, ali je otvarajući sednicu malo pobrkao imena Skupštine nazivajući je "savezna" umesto "narodna", što je izazivalo smeh u klupama. Mnogima je to bilo slatko, ali je bilo i onih koji su dobacivali da je Krkobabić "kreativan", čak "neuračunljiv", a čuli su se i komentari "šta, bre, ovaj radi?".



Levo i desno



Krkobabić je na pauzi rekao za GAZETU da ni on nije baš zadovoljan time kako se snašao kao predsedavajući.



- Pa, dobro. Nisam se baš snašao. Ja sam star i neuk - kratko je rekao.



Raspored sedenja u Skupštini prethodno je dogovoren, pa su poslanici sa liste "Za evropsku Srbiju" seli u prve redove levo, dok su iza njih skupštinske klupe popunili predstavnici koalicije okupljene oko SPS-a i na kraju poslanici manjina. Nasuprot njima, u prvim redove s desne strane smestili su se radikali, iza njih su sedeli poslanici iz "narodnjačke" koalicije, a potom LDP-a. Tako je, slučajno ili ne, ispalo da levo orijentisani sede na levoj strani, i to u sastavu koji će najverovatnije činiti novu vladu, dok je desna strana pripala opoziciji. Svi poslanici bili su iznenađujuće dobro raspoloženi i veseli, pa je prva sednica protekla u vedrom tonu.

http://gazetaredakcija.com/index.php?option=com_content&task=view&id=976&Itemid=26
 
Mene je kao člana DS-a pomalo sramota zbog ovoga. Ma šta pomalo, užasno me je sramota. Praviti koaliciju sa SPS-om! Bljak!
dobro de...sta se radi...cenim da vlada ne moze da bude gora nego ona sa vojislavom :confused: mada nikad se ne zna...ni meni se ne svidja kombinacija ds sps al opet ne bih da mi vojislav drvi i glumi kosovku devojku naredne cetiri godine.

da je imala vecina za vladu,najbolje bi bilo ds i ldp...
 
Jeste najbolje, ali i ovo je dovoljno loše po obe stranke. Pašće i DS i SPS. Zapravo DS će izgubiti dosta, a SPS će izgubiti sve! Da nazdravimo u to ime. Ispade da ćemo ih ovako zbrisati bolje nego bilo kako drugačije.
 
Jeste najbolje, ali i ovo je dovoljno loše po obe stranke. Pašće i DS i SPS. Zapravo DS će izgubiti dosta, a SPS će izgubiti sve! Da nazdravimo u to ime. Ispade da ćemo ih ovako zbrisati bolje nego bilo kako drugačije.

Pa to je i poenta, jer posle srs i dss nece imati koga u koaliciju...
A ds nikako nece pasti, ovo je samo gutanje zaba do konachnog cilja.
 

Back
Top