da li je moguce....

mislim stvarno, kuda ide ovaj svet..
mislim da bi pod hitno trebalo uvesti seksualno obrazovanje u skole
bar ne bi bilo ovakvih tema...

E sad cico, ne znam da li pitas jer se to vec odigralo ili informativno..
u svakom slucaju verovatnoca postoji, medjutim kao i sve drugo,
od slucaja do slucaja, tako da niko ovde ne bi mogao da ti da
neki precizan savet..
tu se recimo gleda vise parametara...

i sto lepo ne koristite kondom ko sav normalan svet..
ne boli nista udjes u apoteku treba mi to i to..
ni penzioneri se vise ne becce na tebe ka d zatrazis kondom,
veruj mi...
nema sramote...
 
Nemojte da je traumirate... Nema sanse.

Cak i kada nemas mecu ako izvadi na vreme neces zatrudneti, 100%.

Dobro ne bas 100%... Mozda 75% :rotf:
Tebe treba za ministra.

Vrti mi se u glavi i hoću da se onesvestim, da li to ima neke veze sa ekliptikom? Ljudi nisi nu svesni koliko ova planeta na kojoj smo utiče na nas, sve pripisuju nekim tamo Marsevima i Venerama.....:think:
 
"Japanski ginekolog i endokrinolog Kyusaku Ogino je 1923. demonstrirao kako ovulacija prethodi menstruaciji 12-16 dana. Njegove rezultate je nedugo nakon toga potvrdio Hermann Hubert Knaus iz Austrije. Osim imenima istrazivaca te nazivom "kalendarska metoda" racunanje plodnih dana je poznato i pod nazivom "ritam metoda". Racunanje plodnih dana temelji se na saznanju da vecina zena ima ovulaciju sredinom menstrualnog ciklusa. Ovulacija je izbacivanje jajne celije iz jajnika. Jajna celija se moze oploditi 24 sata nakon izlaska iz jajnika. S obzirom da spermstozoidi mogu preziveti 3-6 dana u plodnoj sluzi zene period "plodnih dana" za vreme kojeg je potrebno suzdrzavanje od seksa velik. Za koristenje ove metode zena treba pratiti menstrualni ciklus najmanje 6 mjeseci. Prvi dan plodnog prozora odredjuje se oduzimanjem 18 dana od najkraceg menstrualnog ciklusa. Zadnji dan plodnog prozora odredjuje se oduzimanjem 11 dana od najduzeg menstrualnog ciklusa. Jedan menstrualni ciklus pocinje od prvog dana menstruacije. Prvi dan slijedece menstruacije jest pocetak slijedeceg menstrualnog ciklusa. Praktican primjer: trajanje zadnjih 6 ciklusa je bilo: 28, 32, 30, 28, 30 i 28 dana. Najkraci ciklus je trajao 28, a najduzi 32dana. Prvi dan plodnog prozora: 28-18=10; zadnji dan plodnog prozora: 32-11=21. Plodni prozor (plodni dani) kod ove zene traje od 10-21. dana menstrualnog ciklusa. Jednostavnija metoda racunanja je "minus 20, minus 10" koja zahtijeva par dana duzu apstinenciju. Ova metoda nije pouzdana kod zena s neredovitom menstruacijama i ciklusima razlicite duzine. Osim toga, cak i kod zena "urednog" ciklusa ovulacija moze nastupiti u bilo kojem delu mjeseca, cak i tokom menstruacije. Ponekad se moze dogoditi i vise ovulacija u jednom mjesecu. Nedostaci kalendarske metode su ociti. Buduci se ne temelji na trenutnom ciklusu nego na prosku prethodnih ciklusa, potrebno je ocekivati duge periode apstinencije i relativno visoku nedelotvornost, pogotovo ako su ciklusi nepravilni. Pearl index iznosi 9."
da moze...p i l u l a za jutro posle
 
mislim stvarno, kuda ide ovaj svet..
mislim da bi pod hitno trebalo uvesti seksualno obrazovanje u skole
bar ne bi bilo ovakvih tema...

E sad cico, ne znam da li pitas jer se to vec odigralo ili informativno..
u svakom slucaju verovatnoca postoji, medjutim kao i sve drugo,
od slucaja do slucaja, tako da niko ovde ne bi mogao da ti da
neki precizan savet..
tu se recimo gleda vise parametara...

i sto lepo ne koristite kondom ko sav normalan svet..
ne boli nista udjes u apoteku treba mi to i to..
ni penzioneri se vise ne becce na tebe ka d zatrazis kondom,
veruj mi...
nema sramote...


nije me sramota da kupujem kondome ali bez je mnoooogo lepse...odnosno sa kondomom samo osecam da ulazi i izlazi i nikakvo zadovljstvo nemam....
 

Back
Top