Velika kolekcija srebrnih i drugih starih novcica.provera.

Nikola`

Početnik
Poruka
47
Posedujem veliku kolekciju novcica i srebrenjaka, pa ako mozete da mi kazete koja je njihova trenutna vrednost, evo slika ispod...

dsc00003mo5.jpg

-
-
dsc00004aq8.jpg

-
-sa prednje
dsc00009fw0.jpg

-
-i sa zadnje
dsc00010ca9.jpg
 
pozdrav, Nikola!
ajd napravite spisak kovanica i godina kovanja, tako je lakše, a slike već vidim i kvalitet pa samo po redu da odgovaram....Inče imate dva, tri malo vrednija komada (drahma, i ta 2marke, 5 maraka sa katedralom a sve ostalo ne prelazi 1-4 e i to je plafon zbog loše očuvanosti i čestih komada)
nadam se da niste dugo čekali na procenu!:)
 
Hehe pa da kolega Marko, te reichmarke skupljam po kataloskom broju samo, odnosno po tipu, posjedujem naravno 2 i 5 reichmaraka sa hinderburgom,peticu sa i bez svastike, zatim 5 reichmaraka sa katedralom, onda 5-icu sa katedralom i datumom i slovom J (ona je bas rijetka), 2 reichmarke sa katedralom i datumom, slovo F (takodjer rijedja kovanica).
Sta hocu reci nemoguce je sve skupiti godinama i slovima,odnosno kovnicama, zato sam se odlucio njih samo po tipu da imam. Fale mi 2 i 5 reichmaraka sa Luterom i Schillerom, naravno kao i vecini nas s obzirom da su rijetki i u jako malom tirazu. kolege mi cesto govore da sam opterecen tim skupljim primjercima, ali cinjenica je da sam vecinu ove dostupne numizmatike nabavio, i naravno da su ostale rijetke godine i skupe kovanice, volio bi da ih imam ali nisam ja kriv sto su na cijeni.
 
Ado, pošto sam ti i ja kolega i drug pre svega evo da ti i ja kažem...Ne opterećuj se kovnicama EU kovanica...to je sizifov posao, po meni....kad sam video koliko ih ima digao sam ruke ne od jurenja određene kovnice nego od celokupnog EU novca uopšte a sviđala mi se austo-ugarska bas i Germani, naravno....zato sad samo pumpam kvalitet kolekcije Srbije 1868-1955....
 
E znam dobro na sta mislis, i nisam svastar daleko od toga, ali kako sam se opredijelio samo za kovani novac gledam da tu imam odlicnu kolekciju, ti hoces da imas nesto i da to do kraja popunis i to je ok, ali i ja isto zelim to, ali kako ne skupljam papirni novac zelim obogatiti kovani sto vise mogu. a i moje ti je podrucije, Srbija, Crna Gora, Albanija i Jugoslavija (i kraljevina i ova novija, dfj, fnrj, sfrj), i naravno zemlje iz okruzenja. ali dzaba volim numizmatiku ostalih zemalja kao sto su Bugarska, Rumunija, Austrougarska, Italija, Francuska, Njemacka, Svicarska. i ne bi mogao zamisliti skupljanje kovanica bez nekih primjeraka i iz tih zemalja iako uvijek prije novac trosim na ovo prvobitno sto me zanima iz naseg okruzenja. Znam da nikad necu popuniti sve i nazalost svjestan sam toga, dok sam ziv falit ce mi recimo madjarskih 5 korona 1906, 1 korona 1913 i mnogo drugih al ovo sto se moze skupiti, sto je koliko toliko dostupno zelim da kompletiram. Gledam dosta ljudi sto dolaze u klub skuplja sve , i markice i kovani i papirni novac, i usput one znackice. e zamisli kako je tek njihovom budžetu kad se rasporedi sta mozes uzet, sta bi tek za njih rekli.
e zato ti kazem, skupljam samo kovanice, iako se dosta razumijem i u papirni novac, mozda ce netko reci da ne valja tako jednostran bit al vjeruj mi prijatelju da samo kovanice iz ovih zemalja koje sam ti nabrojao da zivis 5 zivota ne mozes da skupis. ili mozes , ako imas 10 ak miliona eura, najmanje :)
pozdrav
 

Back
Top