ТУРИСТИЧКА СЕЗОНА

opšte dobro

Poznat
Banovan
Poruka
9.647
link

Pri ulasku u Crnu Goru od danas će se, kako je najavljeno, naplaćivati ekološka taksa.

10 евра за путничка возила
возила преко 8 седишта 30 евра (комби-венови)
возила чија је маса већа од 5 тона 50 евра
камиони 80-150 евра


Prema Zakonu o bezbednosti hrane Republike Crne Gore, dozvoljen unos hrane u Crnu Goru je u sledećim količinama: jedan kilogram suvog voća, povrća, pečurki, sireva, kafe,čaja, začina, jedan litar alkoholnog pića, dva litra soka i pet litara flaširane vode - sve u originalnoj ambalaži.

два литра сока и пет литара воде...ако унесеш три литара сока,долази до државног удара:)

Za Crnu Goru nije potreban zeleni karton. Nisu potrebni ni međunaradna vozačka dozvola, ni dozvola za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu, koje se, inače, izdaju u AMS S.

ово му дође као "олакшавајуће околности" приликом пресуде.

ПОСТАВЉА СЕ ПИТАЊЕ: Да ли се у тих 5 литара воде(дозвољене за уношење) рачуна и вода из хладњака аутомобила или се она не рачуна?


Ограничења за уношење хране и воде у културним и цивилизованим земљама које се баве туризммо нема као што је Бугарска или Грчка,али мора се поседовати међународна дозвола и сва она папирологија око аутомобила.
 
Poslednja izmena:
politika ( i u saobracaju) se zasniva na reciprocitittetu, sta smo mi milu uveli? ako nismo zasto nismo?

увели смо им бесплатно школовање њихових држављана као одговор на ове мере:rotf: :rotf: :rotf: и због МЛАЂАНА ДИНКИЋА и ДС и Г -17 плаћамо им годишње око 300 милиона евра због ЦГ таблица.....ала смо им наудили:dash:
 
увели смо им бесплатно школовање њихових држављана као одговор на ове мере:rotf: :rotf: :rotf: и због МЛАЂАНА ДИНКИЋА и ДС и Г -17 плаћамо им годишње око 300 милиона евра због ЦГ таблица.....ала смо им наудили:dash:

Mi kad srocimo reciprocitet to izgleda tako. A ustvari nasi gledaju sta nam drugi rade a ustvari nam ne daju da disemo. Cg tablice? pa to traje godinama, nose se pare u dzakovima da se registruju kola, plate taxe na Cg puteve a nama tri pa jedna!
 
Mi kad srocimo reciprocitet to izgleda tako. A ustvari nasi gledaju sta nam drugi rade a ustvari nam ne daju da disemo. Cg tablice? pa to traje godinama, nose se pare u dzakovima da se registruju kola, plate taxe na Cg puteve a nama tri pa jedna!

то тако и изгледа:arrow:. овакве законе Грчка никада није имала,сада су још увели и бесплатну визу,мене стварно чуди зашто Мило није увео визе ..ево мој предлог влади ЦГ уведите визе................
 
Није валда да у Србији још било ко размишља о одласку у ЦГ на море ???

Црну Гору треба заобилазити у великом луку - све док се власт не унормални уколико икада до тога дође.
 
Није валда да у Србији још било ко размишља о одласку у ЦГ на море ???

Црну Гору треба заобилазити у великом луку - све док се власт не унормални уколико икада до тога дође.
Ja jos nikada nisam bio u CG na moru!Jel" ja dodjem nesto kao patriJota ili Veliki Srbin?:D:D
P.S. stvarno nisam nikad bio u CG na more!!!
 
то тако и изгледа:arrow:. овакве законе Грчка никада није имала,сада су још увели и бесплатну визу,мене стварно чуди зашто Мило није увео визе ..ево мој предлог влади ЦГ уведите визе................
I iz Srbije samo sa Cg tabicama moze...
 
Није валда да у Србији још било ко размишља о одласку у ЦГ на море ???

Црну Гору треба заобилазити у великом луку - све док се власт не унормални уколико икада до тога дође.

ја не размишљам али знаш како кажу..будале не зовеш оне саме долазе ..а овде је бога ми родило 11 маја...............:worth: :worth: :worth:
 
I iz Srbije samo sa Cg tabicama moze...

НЕ.. одакле ти то ...ниси добро разумео ...возила која возе грађани Србије а регистрована су на ЦГ таблице,исти ти уплаћају у буџет ЦГ новац од регистрације уместо да новац иде овде ..али зато Млађан Динкић не дозвољава пререгистрацију...да би ми помагали инфраструктуру ЦГ..
 
Je li to ne ides vise zbog politike ili zato sto je tamo tako "lepo i dobro"?

не знам одакле да почнем

квалитет услуга и љубазност 0..............
њихова саобраћајна мурија те заустави више пута за један дан него за две године наша у Србији....
цене ..............
.................

не знам шта хоћеш више
 
Poslednja izmena:
не знам одакле да почнем

квалитет услуга и љубазност 0..............
њихова саобраћајна мурија те заустави више пута за један дан него за две две године наша у Србији....
цене ..............
.................

не знам шта хоћеш више
Nista dosta je i toliko!Zato se ja pitam zasto u austriji nijedna turisticka agencija nikada nema ponude za CG!
Odoh ja(4.jula) na Ibiz-u!;)
 
I na Mokroj Gori kod Kusturice se placaju svakave takse,pa ne vidim da je neko otvorio temu sa pitanjem:Sto ja u rodjenoj mi zemlji moram onom masnom Kusturici da placam ekoloske takse i ulaz na Mokru ....?Kada se etno selo aka drvengrad otcepilo od Srbije?I najvaznije ko je to dozvolio?
 
Odlicna odluka CG vlade sto se tice hrane ,paradajz-turisti nisu nigde pozeljna klijentela ,a pogotovo ne u CG koja ima relativno malu obalu i smestajne kapcitete tako da ce ih popuniti svakako i bez njih ,samo da ne budu jajare kao Hrvati pa da popse pred ucenama EU zemalja sa istoka koj su glavni rasadnik takvog vida turizma.
 
I na Mokroj Gori kod Kusturice se placaju svakave takse,pa ne vidim da je neko otvorio temu sa pitanjem:Sto ja u rodjenoj mi zemlji moram onom masnom Kusturici da placam ekoloske takse i ulaz na Mokru ....?Kada se etno selo aka drvengrad otcepilo od Srbije?I najvaznije ko je to dozvolio?
Kusturica je za svoju konverziju dobio od Kostunice dr Vojislava to brdo u vilajet da se n njemu ponasa kao aga ili beg i da ne zaboravi u potpunosti svoje korene ,isti princip ko i u Turskoj promenis veru i dobijes privilegije i zemljisne posede da na njima upravljas neograniceno i ubiras harac ili "ekolosku "taksu kako se to danas zove,jedino sto su Turci to prevazisli jos pre 80 godina ,dok se u njihovim bivsim udaljnim pokrajnama izgleda jos to primenjuje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top