racunarski fakultet

Yep, i to cisto... Ja se za malo ne upisah na isti... Sva sreca te mi odmor bese drazi od fakulteta i spiskah tih 3000 jevreja na daleko korisnije stvari.

Uh, kad sam bio na prijemnom, i kad sam video kakvi su se likovi prijavili, zmarci me prodjose...

Zaista, cisto bacanje para!
 
http://www.raf.edu.yu/

Jos se secam da su ocekivali da ce se prijaviti na hiljade ovaca za sisanje, pa su kao stavili limit na 150 studenata. A na prijemnom je bilo nas 10-ak :lol: :lol: :lol: ... Od cega je ostalo samo 6 :lol:

Pa su zato pravili jos 5 prijemnih od tada... al' niko nije lud da da 3000€ godisnje (tj. 12000€ za sve 4 godine) za neafirmisani fakultet koji je tek nastao... Naravno, CET je oformio isti... malo im bilo zarade od prodaje sarene laze zvane MCSE (Minesweeper Consultant & Solitaire Expert), pa mislili da ce ovime zaraditi malo vise...

Ma izbegavaj ih u krugu od kilometra (izuzev ako bas ne moras da prodjes kroz Knez Mihailovu ;) )...
 
Posto je Microsoft direktni sponzor fakulteta, pogodi zasto su dobili nagrade :lol: :lol: :lol:

'Faks' postoji od jesenas.

Kad im vidis knjige i uporedis sa programom slatko ces se nasmejati. Predaju uglavnom profani sa ETF-a i MATF-a, i to oni najozloglaseniji, ukljucujuci i Merklea sa ETF-a (pitajte ETF-ovce o njemu).

Medjutim, sa tih 12000€ mozes da studiras i na Oxford-u, cija diploma svuda vazi... Ovi jos ne postoje ni na akademskoj karti Srbije, a kamo li u svetu.

Ta sacica ovcica koji dadose te pare se sada propusta kroz ispite, da 'fakultet' ne dobije epitet 'bacanje 3000€'. Ipak je ovo privatni fakultet, koga drzi CET - ime za ljude koji misle samo na profit, pa se sve to moze i ocekivati od istog.

Topla preporuka - ne bacajte pare na ovu glupost!
 
Ja sam razmisljao o tom fakultetu.....moji roditelji nemaju para da mi daju za njega, ali postoji sansa da cu dobiti stipendiju da ga studiram od nekih organizacija.

Gledao sam im plan i program, mislim da je najbolji u drzavi(bar sto se tice te oblasti-programiranje i sl.).
Kad kazete najozloglaseniji profesori, da li mislis strogi?

Nemojte misliti da im ja drzim stranu, ili da ih branim, ali ako mi vec neko plati da ga studiram, onda.....
Znaci budite blagi i molim vas dajte mi pravi savet.
 
incognito,brate ti me stvarno skroz dotuce.dici cu ruke od trazenja bilo kakve normalne skole za komp.
izgleda da u ovoj nasoj nesretnoj srbiji nista ne pije vodu.izbacicu kompjuter kroz prozor!
 
Trenutno jedina stvar koju vredi studirati u ovoj zemlji je VETS, smer NRT... Doduse, isti kosta 1000€ po godini, i vidno je da su vise okrenuti parama nego samom studiranju, ali 'ebi ga, tako je kod nas...

Sve u svemu, na fakultetima se nazalost uci mnogo beskoristih a vrlo malo korisnih stvari, tako da ne mogu da preporucim ni jedan.

Sto se RAF-a tice, posto je o njemu rec ovde, definitivno nije vredan para. Jos nema nikakvu reputaciju (a svojim basnosnovnim cenama tesko da ce je i steci), program je samo osmisljen, realizacija istog je skroz druga prica. Kazem vam, za malo se i ja ne prevarih da dam tih 3000€, i isto tako sam bio fasciniran istim proslog leta da sam bio siguran da cu to upisati, no na svu srecu, uspese ljudi da me ubede da bi to bilo bacanje para. Ustvari, najvise me ubedilo to kad sam se obreo u njihovim prostorijama i sa njihovom organizacijom. Kad sam video kako ni sami organizatori i predavaci nemaju pojma sta ce se raditi na tom fakultetu. Kad videh kako razmisljaju oni koji su upisali isti...

A ne bacajte kompjutere kroz prozor... Naoruzajte se dobrom literaturom (daleko jeftinije od fakulteta), zagrejte stolicu pored kompjutera, i uspeh je neminovan... U kompjuterskom svetu, retko ko te pita sta si zavrsio, vec pitaju da li znas da radis ono sto je njima potrebno, i koliko si vest i brz u tome... Diploma nije na odmet, ali ni jedna odavde vam nece pomoci da dobijete posao.
 
slazem se s tobom incognito,ali uz svo postovanje prema tvom stavu i iskustvu i znanju mislim da nije moguce sve sam nauciti.
kad sam pominjao te skole ponajmanje sam mislio na diplomu;mene iskljucivo zanima znanje koje bih mogao dobiti.pozdrav!
 
Kuvarska visa (turisticka) postoji decenijama i na akademskoj je mapi Srbije, a daleko je jeftinija i korisnija... Cak stavise, uporedjivati je sa sprdacinom poput RAF-a moze se smatrati kao uvreda za istu ;)

Zalosno je sto udarise na sva zvona da je to 'prvi' racunarski fakultet kod nas... Daleko je to od fakulteta... I daleko smo mi od 'racunarskog' drustva... :(
 
Nije sve tako crno ljudi, ima na Visoj elektrotehnicokj skoli smer koji se zove nove reacunarske tehnologije i verovatno su najefikasniji u izucavanju racunarskih tehn. Za tri god (posto je visa skola) ce te vec moci da radite dok ce oni na ETF-u ce da gule ponovljenu drugu god!
Btw. ovo pricam iz licnog iskustva jer ja tamo zavrsavam studije!
Uostalom evo linka: www.vets.edu.yu
Gomila prof. su predavaci sa drugih faxova kao ETF, FON, PMF i sl.
 
Pa vec sam rekao da ako nesto iole ima veze sa kompjuterima, to je NRT na VETS-u... Ciji sam neponosni clan ;)

Zadnji put sam na istom bio u Novembru... Nisam znao ni gde mi je indeks do pre neku nedelju :lol:

Nemam vremena da se mlatim tim glupostima... Za sad mi isti sluze za (vrlo skupo) odlaganje vojske ;)
 
Incognito:
Trenutno jedina stvar koju vredi studirati u ovoj zemlji je VETS, smer NRT... Doduse, isti kosta 1000€ po godini, i vidno je da su vise okrenuti parama nego samom studiranju, ali 'ebi ga, tako je kod nas...
S ovim bi se mogao sloziti. To je smer koji je najbolji na visoj pored RT koji je jos kao drzavni smer, dok se NRT svrstava u grupu privatnih na VETS. Duplo je skuplji od RT, nema nekih suvisnih(da ne kazem beskorisnih) predmeta kao RT i odlicna je podloga za dalje.
 
Incognito:
Pa vec sam rekao da ako nesto iole ima veze sa kompjuterima, to je NRT na VETS-u... Ciji sam neponosni clan ;)

Zadnji put sam na istom bio u Novembru... Nisam znao ni gde mi je indeks do pre neku nedelju :lol:

Nemam vremena da se mlatim tim glupostima... Za sad mi isti sluze za (vrlo skupo) odlaganje vojske ;)
Inco ako zelis mozemo ti srediti za vojsku? :lol:
Vrlo ekspeditivno. :lol:
 
Zbog različitih informacija koje su se pojavile u javnosti, obaveštavamo sadašnje i buduće studente da je Računarski fakultet dobio akreditaciju za oba programa osnovnih akademskih studija (Računarske nauke i Računarske mreže i komunikacije), dok je akreditacija za program osnovnih strukovnih studija (Informacione tehnologije) u toku i očekujemo da uskoro bude završena.

Svi ozbiljno zaintersovani za racunarstvo mogu se detaljno informisati o studijskim programima na sajtu: www.raf.edu.rs
 
Jedan je inzenjer ETFa pa radi kao frizer,jer ne moze da nadje posao u struci...Sta ce kome koj k'urac kompjuterasi,kad i klinci od 10,11 godina razbijaju kompjutore.U firmi neki policajac kome je programiranje samo hobi pravi program za racunovodstvo i uzima mnogo manje nego sto bi neki inzinjer elektrotehnike i kompjutera...
 
Jedan je inzenjer ETFa pa radi kao frizer,jer ne moze da nadje posao u struci...Sta ce kome koj k'urac kompjuterasi,kad i klinci od 10,11 godina razbijaju kompjutore.U firmi neki policajac kome je programiranje samo hobi pravi program za racunovodstvo i uzima mnogo manje nego sto bi neki inzinjer elektrotehnike i kompjutera...
A ja na Halo oglasi vidim samo dvoje troje daju casove
programiranja.Jednom prilikom nadjem jednog on trazi 15 eurica cas.opet jednog ukapiram pominje platu od
2500 eurica.Mozda taj programer vise zaradi kao frizer? Moze li se uopste naci u Srbiji programer-ka
da trazi poso?
 
Ja sam razmisljao o tom fakultetu.....moji roditelji nemaju para da mi daju za njega, ali postoji sansa da cu dobiti stipendiju da ga studiram od nekih organizacija.

Gledao sam im plan i program, mislim da je najbolji u drzavi(bar sto se tice te oblasti-programiranje i sl.).
Kad kazete najozloglaseniji profesori, da li mislis strogi?

Nemojte misliti da im ja drzim stranu, ili da ih branim, ali ako mi vec neko plati da ga studiram, onda.....
Znaci budite blagi i molim vas dajte mi pravi savet.

Upisi FON laksii je od ETF-a a mozes da staziras u nekim firmama pa posle da te zaposle, tako je drugarica moje tetke stazirala za Cisco i sad radi za njih
 

Back
Top