Virtualne osobe

Anubisss

Početnik
Banovan
Poruka
10
Interesuje me da li i koliko ima živih (stvarnih) osoba na ovakvim sajtovima.Na glupe porukice sastavljene od ikonica često dobijem odgovor u stilu "Ćao trenutno sam zauzeta javiću ti se kasnije" i takvu neku glupost koja dolazi nekoliko sekundi nakon slanja moje poruke.To su kompjuterski generisane poruke koje stvaraju iluziju da ima puno učesnika na forumima.Na većini sajtova tvrde da imaju po 20 000 članova i više, međutim na bilo kojoj temi da budem donji brojač pokazuje "Prisutan 1 član i 1 gost" i sl.Nekad bude po 4-5 ljudi.Kada bi stvarno bilo 20 000 članova tu bi na svakoj temi bila velika gužva.Zanima me koju korist tvorci foruma imaju od toga da stvore brojne virtuelne likove i kako mogu da zarade na tome. Eventualno zarađuju na tome što trošim intrenet vreme, ali šta ako nisam konektovan preko njih?
Da li bi neko hteo nešto da mi kaže o tome?:dontunderstand:
 
Јел питање везано за В.И. или за нешто друго... Ако је В.И. мислим да неће ускоро направити неки револуционарни корак, пошто лутају у погрешном смеру а мене неће да питају :D
 
zavisi, broj botova varira kod razlicitih sajtova, zavisi koliko su razvijeni, sigurno iskljuce botove ako imaju real visitors such as you are 8-)

kod foruma se to naziva bot threading a kod blogova rsscron ;>
 

Back
Top