Potrebna pomoc oko izrade top liste na mom sajtu

Poruka
4.292
Želim da na svom sajtu stavim top listu sajtova. Naso sam program za top listu i sad trebam da ga „instaliram” ali ne znam kako. Program se zove TOPo v2.2 .Postoji objašnjenje za instalaciju ali na Engleskom je jeziku koga ja ne razumem. Bio bih zahvalan svakome ko zna kako da namestim tu top listu, ili ko mi prevede objašnjenje sa engleskog. Ako vas mrzi da prevedete sve bio bih vam takođe zahvalan da mi bar prevedete deo pod „INSTALLATION” koji je skroz na kraju dole. Unapred se zahvaljujem

"EJ3 TOPo v2.2.178
Description:
TOPo is a free TOP system written in PHP that works without MySQL database.
TOPo is specially designed for web sites hosted in web servers that not offer a quality MySQL support.
-------------------------------
Features:
NO needed MySQL database: All data is store in plain text files.
Triple anti-cheating system: Cookies for client browser, IPs store in the server and anti-redirection to prevents automatic voting scripts.
Category support.
Multi-page support.
Build-in rating system: Rate member function for visitors.
Build-in review system: Let visitor leave a comment about any site.
GZIP compress support.
Complete control panel: All options are easy to change.
Auto deletion of idle sites: Time configurable.
Easy insert of ad-banners: Just copy & paste.
Stats info with graphics: Exclusive RATIO feature.
Theme support: for changing topsite appearance and color schema using a Cascade Style Sheet (CSS).
Intelligent Preload of Banners feature. All banners are loaded an resized using JavaScript.
Multi-Banner support. Sites can submit more than one banner and TOPo will select a random one to display.
Personal Stats feature for users.
Search Engine Friendly feature. It optimize back-link to rank up your topsite in search engines like Google.
Flag and Country support.
Login information sent to email on signup.
Lost password recovery for members.
Easy to install and configure: Only upload the files and run setup.php
Multi-language support: Translate only one file and get TOPo in your language. Currently English & Spanish are available. Please, if you translate TOPo to any language send us the translate file here.
-------------------------------
Requirements:
Webspace with PHP v4.1 support.
TOPo have been development over a Apache+PHP platform running in Windows 98 SE and have been fully tested in Internet Explorer v5.5
-------------------------------
Installation:

1.) READ README.TXT CAREFULLY!!!

2.) Create a ftp connection to your webserver and create a directory e.g.
/topo within your website directory and set this folder permissions to 777.

3.) Go into the created directory!

4.) Unzip the topoXXXXX.zip on your local harddisk.

5.) Copy all unpacked files and directories to your webserver with your ftp program.

6.) Run install.php script in your browser and follow the instructions.

Have fun!!!"
 
Installation:

1.) READ README.TXT CAREFULLY!!!

2.) Create a ftp connection to your webserver and create a directory e.g.
/topo within your website directory and set this folder permissions to 777.

Kreiraj FTP konekciju ka tvom Web serveru, otvori FTP i na hostingu kreiraj folder /topo i podesi folder permissions na 777

3.) Go into the created directory!

Udji u /topo

4.) Unzip the topoXXXXX.zip on your local harddisk.

Unzipuj topo .zip fajl na svom racunaru

5.) Copy all unpacked files and directories to your webserver with your ftp program.

Prebaci sve unzipovano preko FTP-a na Web server

6.) Run install.php script in your browser and follow the instructions.

ukucaj u Web browser http://www.mojsajt.com/topo/index.php
 
Naso sam sledece vezano za "permissions" u total commander ali sve je na Engleskom.

Dialog box: Change UNIX attributes (Permissions)


With this dialog box you can change the file attributes on UNIX(TM) FTP-Servers. Although this dialog box is shown for all FTP servers, the command (SITE chmod xyz file.ext) doesn't work with all servers (only with some UNIX servers).


Owner Here you can change the attributes concerning the owner of the file.
Group These attributes concern all users who are in the same group as the owner of the file.
World (other) These attributes concern all other users. If a file should be world-readable on the WEB, you need to set the Read attribute here. CGI scripts need the Execute attribute.



Read Gives read permission to the respective user class.
Write Allows the modification of the specific file. Usually only the owner class has this attribute.

Execute Allows to start programs (e.g. CGI scripts), and the opening of subdirectories.




Hint: The attribute is set if a black checkmark is shown, left unchanged with a gray checkmark, and removed if no checkmark is there.



Ok Sets / removes the chosen attributes, and closes the dialog box.
Cancel Returns to Total Commander without changing the attributes.
Help Starts Windows Help with this page.



Hint: The UNIX attributes are shown as a 3 digit number in the file lists:
- The first number represents the owner rights.
- The second number shows the group rights.
- The third number stands for all other user's rights (world rights).
- The numbers are calculated by adding the individual rights: 4=Read, 2=Write, 1=Execute
- Example: 754 means: Owner has all rights, Group may read and execute, World may only read the file
 
Poslednja izmena:
Sve sam lepo prekopirao foldere i podesio sto je trebalo podesiti ali nastaje problem u tacki 6.) Run install.php script in your browser and follow the instructions.

Koliko mogu da razumem trebam da pokrenem install.php skriptu i da pratim uputstva u njoj. Ja je pokrenem ali dalje neznam. Treba da kreiram neke foldere, da ukucam neke sifre itd, itd.

Evo kako to izgleda pa ako neko zna da mi objasni bicu zahvalan. Ako treba i platicu ako je objasnjenje glomazno. http://mmance02.on.neobee.net/topo/install.php
 
Otvorio sam link u IE i u FF.

Postoje dva problema:
1) Umesto da se install.php ucita u Web browser, Web server mi nudi da ga download-ujem (sto sam i ucinio)
2) Pregledanjem PHP kôda videh da install.php koristi naredbe mkdir i chmod cija upotreba takodje moze biti zabranjena na tvom hosting-u

Dakle, nista od instalacije dok ti administrator ne aktivira PHP.
 
Otvorio sam link u IE i u FF.

Postoje dva problema:
1) Umesto da se install.php ucita u Web browser, Web server mi nudi da ga download-ujem (sto sam i ucinio)
2) Pregledanjem PHP kôda videh da install.php koristi naredbe mkdir i chmod cija upotreba takodje moze biti zabranjena na tvom hosting-u

Dakle, nista od instalacije dok ti administrator ne aktivira PHP.

Pa nista onda da sacekam sutrasnji dan pa da pitam da li je aktiviran PHP na hostingu. Ali po svemu sudeci nije. Izgleda da je doslo vreme da zakupim hosting :(:think::think::thumbdown::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2:

A da nije mozda da trebam nesto da instaliram u komp kako bi moj web browser mogao da otvori taj PHP installer na pravi nacin ???? Tamo pise neki program "TOPo have been development over a Apache+PHP platform running in Windows 98 SE and have been fully tested in Internet Explorer v5.5" ?? Nije li da trebam da instaliram u komp taj Apache ?
 
Poslednja izmena:
Ne razmisljas logicno!

Zamisli da svaki posetilac tvog sajta ne moze da vidi nista pre nego sto instalira PHP?

PHP radi na Apache (ili eventualno Microsoft IIS) Web serveru, ali tako da server cita i izvrsava PHP. Izvrseni PHP kôd proizvodi HTML kôd (i eventualno Javascript) koji salje tvom Web browseru i on od toga prikazuje Web stranu u HTML-u.

Apache je Web server i nema veze sa tvojim racunarom, osim ako hoces da sajt razvijas na lokalnom racunaru, a da ga vidis kao da je na Internetu. Ako je tako idi na www.wampserver.com/en/

Dodatno, moram da primetim da navod "running in Windows 98 SE and have been fully tested in Internet Explorer v5.5" govori da taj TOPo nije dalje razvijan od vremena IE 5.5 i Windows 98. Malko je bajat, vidi da na Google-u nadjes nesto novije...
 
Poslednja izmena:
A jedno pitanje, posto vidim da se razumes, obzirom da izgleda necu moci PHP top listu da instaliram da li bi mogo da instaliram neku PERL top listu? Mislim da li je i tu potrebno da server ima neki program da opsluzi taj PERL, kao na primer taj Apache za PHP?

Ne mogu da izbrisem ovu moju poruku ali saznao sam da ne mogu ni CGI skripte da instaliram, jer kad se ulogujem na server nemam cgi-bin direktorijum.
 
Poslednja izmena:
Pa nista onda da sacekam sutrasnji dan pa da pitam da li je aktiviran PHP na hostingu. Ali po svemu sudeci nije. Izgleda da je doslo vreme da zakupim hosting :(:think::think::thumbdown::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2:

A da nije mozda da trebam nesto da instaliram u komp kako bi moj web browser mogao da otvori taj PHP installer na pravi nacin ???? Tamo pise neki program "TOPo have been development over a Apache+PHP platform running in Windows 98 SE and have been fully tested in Internet Explorer v5.5" ?? Nije li da trebam da instaliram u komp taj Apache ?
PHP je server-side jezik koji nije na kucnom kompjuteru, ali na serveru gde su "bestandi " stavljeni .To je zato, da posetioci ove code ne dobiju.Isto je to teze provaliti. PHP se upotrebljava za "log in" sisteme, polls i knjige gostiju i tako dalje. Ako hoces PHP scripte upotrebljavati, je najbolje da svoj web server instaliras. Jedino sto, kad imas svoj web server i kad ti je kompjuter ugasen, ne mogu gosti ( posetioci) dolaziti. Alternativa ti je , da uzmes hos tklklting paket kod hosting providera. I tako mozes uvek biti online.
http:\\firepages.comau\devindex.htm kad si to downloaden instaliras u C :\phpdev , kliknes u map C:\phpdev.\ u instalaciju - apache_service. Da server zastarta ( za windows NT\XP ) kliknes na ZK-NT-XP-phpdev-start ( za windows 98\ME ) kliknes na 98-ME-phpdev-start Stavis u map C: \phpdev\www ako ti server odgovara stavis u adres prostor http:\\localhost
 
Pa nista onda da sacekam sutrasnji dan pa da pitam da li je aktiviran PHP na hostingu. Ali po svemu sudeci nije. Izgleda da je doslo vreme da zakupim hosting :(:think::think::thumbdown::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2:

A da nije mozda da trebam nesto da instaliram u komp kako bi moj web browser mogao da otvori taj PHP installer na pravi nacin ???? Tamo pise neki program "TOPo have been development over a Apache+PHP platform running in Windows 98 SE and have been fully tested in Internet Explorer v5.5" ?? Nije li da trebam da instaliram u komp taj Apache ?

Tu ti samo pise da TOPo se odvija na Apache i PHP platformu i protece u Windows i bude skroz stestiran
 
A jedno pitanje, posto vidim da se razumes, obzirom da izgleda necu moci PHP top listu da instaliram da li bi mogo da instaliram neku PERL top listu? Mislim da li je i tu potrebno da server ima neki program da opsluzi taj PERL, kao na primer taj Apache za PHP?

Ne mogu da izbrisem ovu moju poruku ali saznao sam da ne mogu ni CGI skripte da instaliram, jer kad se ulogujem na server nemam cgi-bin direktorijum.

The common gateway interface ( CGI ) , ( jednostavni put iznutrasnjeg lica ) , pa sta sve hoces da instaliras :dontunderstand:
 
He he pa zelim da instaliram top listu sajtova na sajtu ali nekako ne uspevam. PHP nesto zeza jer umesto da server pokrene instalaciju on mi da tu instalaciju da skinem kao dokument, a kad sam nazvao tehnicku podrsku rekli su da svi programi rade na serveru i da sutra nazovem nekog Stanka koji je tamo glavni za server, itd, itd. Pa sam razmisljao da instaliram neku CGI skriptu za top listu ali i to ne mogu jer nemam cgi-bin direktorijum na hostingu. Tako sve u svemu videcu. Mislim to oko PHP je ocigledno sve prosto jer veliki broj sajtova je u tom programu ali eto kod mene nesto zeza server jer ne moze da pokrene tu instalaciju za PHP top listu sajtova.
 

Back
Top