SPORT U VOJSCI

Da li se bavite nekim vojnim sportom i pripremate li se za letnje sportsko prvenstvo ?

Sportom se bavim za vreme radnog vremena jer je tako pravilom regulisano :rtfm:

na raspolaganju su : teretana, kardio centar , bazen , zatim tereni za : tenis, fudbal , odbojku , kosarku ... odlicna staza za trcanje , poligon pesadijskih prepreka ....pa ko sta voli neka izvoli :ok:

ponedeljak ... sreda...... petak ...............u vremenu od 14.00 - 16.00 :bye:
 
Nemojte tako ovde! Ima u Vojsci ljudi koji su sportisti i telom i duhom, i hajde da samo u tom smislu razgovaramo na ovoj temi!
Sportski pozdrav svim ucesnicima na temi!
 
Termini sport u vojsci i vojni sportovi su različiti. Prvo je skoro pa svaka tjelesna aktivnost vezana za dizanje fizičke spreme.. bilo snage, izdržljivosti ili eksplozivnosti. Preferirani sportovi u vojsci su oni koju dižu izdržljivost.
Vojni sportovi su razne sportske discipline koje u sebi sadrže neku od vojnih vještina. Navest cu primjere nekih: razni biatloni i višeboji( skijaško trčanje+ gađanje puškom, orijentacijsko trčanje, plivanje s puškom, razne vrste ronjenja, razne utrke sa raznim zadatcima) te da tako kažem neke od samih vojnih disciplina..prije sveaga tu mislim na razne streljačke discipline kao i na one "zabavne" kao što su rastavljanje i sastavljanje puške.

Ako netko ima tablice normi za trčanje, bio bih zahvalan.
Osobno, mislim da svaka normalna osoba koja drži do sebe i do svog zdravlja a tako i svaka djelatna vojna osoba bi trebala moći istrčati 5 km za 25 minuta, odnosno 3200 m bar za 16 minuta.
Inače većina mojih treninga se sastoji od 3 min intezivne vježbe pa onda 1 minuta odmora, i tako 10 rundi, dva puta na tjedan. a vikendom jedanput istrčim 5 km za tih relativno laganih 25 min ili ako mi se da i ako imam volje, 12 km za 60 minuta. Baš me zanima kolike su inače norme , tj. ocjene fizičke spreme, ako netko ima tablice..pliz dajte ih.
 
Osobno, mislim da svaka normalna osoba koja drži do sebe i do svog zdravlja a tako i svaka djelatna vojna osoba bi trebala moći istrčati 5 km za 25 minuta, odnosno 3200 m bar za 16 minuta.
Inače većina mojih treninga se sastoji od 3 min intezivne vježbe pa onda 1 minuta odmora, i tako 10 rundi, dva puta na tjedan. a vikendom jedanput istrčim 5 km za tih relativno laganih 25 min ili ako mi se da i ako imam volje, 12 km za 60 minuta. Baš me zanima kolike su inače norme , tj. ocjene fizičke spreme, ako netko ima tablice..pliz dajte ih.
:worth::worth::worth:



Blago njemu,ja kada imam sex duzi od 5 minuta(a to je reeeeeetko kad) posle toga imam upalu trbusnjaka barem nedelju dana.Da ne napominjem da u roku od tih 5 minuta bar dva puta odmaram.........
 
:worth::worth::worth:



Blago njemu,ja kada imam sex duzi od 5 minuta(a to je reeeeeetko kad) posle toga imam upalu trbusnjaka barem nedelju dana.Da ne napominjem da u roku od tih 5 minuta bar dva puta odmaram.........
:super:
čuješ... prči malo češće.
evo dobio sam večeras na treningu prvo high kick u glavu a onda j..no koljeno u rebra, od lika +81 kg 21 godina, koji već ide po profesionalnim turnirima. povraće mi se i loše mi je, valjda je samo od iscrpljenosti. bolje da i ja pređem na cure.

white, deder daj za one od 31-36.... idu godine :dash:
 
Poslednja izmena:
evo da najpre vide oni iz II kategorije ... ja sam jos uvek u ovoj ....ali ne zadugo .... zgibove, marsh 10km i trbusnjaci ....uvek su mi 100 Bd .... skok ocena 4, trcanje ocena 4 ... prepreke uvek variraju ili su ocena 5 ili 4 ;)



 
:super:
čuješ... prči malo češće.
evo dobio sam večeras na treningu prvo high kick u glavu a onda j..no koljeno u rebra, od lika +81 kg 21 godina, koji već ide po profesionalnim turnirima. povraće mi se i loše mi je, valjda je samo od iscrpljenosti. bolje da i ja pređem na cure.

white, deder daj za one od 31-36.... idu godine :dash:

Evo tabela za III kategoriju ...



 
Evo tabela za III kategoriju ...

]
e to se traži, hvala lipa!!:worth:
uglavnom... trčanje...mislim da bih sad mogao tu dionicu istrčat za bez ikakvog problema 6.30 znači 74 boda ali da idem na testiranje došao bih u 10ak dana do čistih 100 bodova, za sklekove sam siguran 100 kao i za trbušnjake, zgibovi i skok u dalj..iskreno nikad to nisam radio.
 

Back
Top