TOMI SKUPŠTINA

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Nastavljeni razgovori o vladi radikala, narodnjaka i socijalista. Velja ne dolazi jer veruje Koštunici, ali Krkobabić ne veruje Dačiću


BEOGRAD - Narodnjaci, radikali i socijalisti nastavili su juče pregovore o formiranju nove vlade, potvrdio je lider radikala Tomislav Nikolić. On je otkrio deo koalicionog sporazuma većine koju bi činili s narodnjacima i koalicijom oko socijalista.
- Ako Vojislav Koštunica bude premijer, ja ću biti predsednik Skupštine i pokazaću svima kako se vodi parlament koji se ne obazire na pritiske Vlade - rekao je Nikolić.

On je potvrdio da se juče sastao sa Vojislavom Koštunicom, liderom DSS, Ivicom Dačićem, predsednikom SPS, i Jovanom Krkobabićem, vođom PUPS. Iako je ostao misteriozan kada je reč o mestu i vremenu njihovog susreta, Kurir saznaje da se pregovori vode kod potencijalnog premijera, u sedištu DSS u Gospodar Jevremovoj.
- Imali smo veoma ozbiljne razgovore, koji će za koji dan rezultirati sporazumom. PUPS neće imati dodatnih zahteva za pravljenje koalicije ukoliko stručnjaci koje su predstavnici listi odredili utvrde da je u budžetu moguće povećanje penzija - kaže on.

O kadrovskim rešenjima, kako tvrdi, nisu govorili jer će to odrediti svaka lista za sebe. Na pitanje kojoj će stranci koja ministarstva pripasti, Nikolić je ostao neodređen.

- U priličnoj meri smo utanačili resore, ali ne bih još o tome. Nije još postignut čvrst dogovor. Onda će odmah početi spekulacije o imenima - ogradio se Nikolić.

Uprkos tome što lider JS Dragan Marković Palama eskivira pregovore i zahteva
da se razgovara s koalicijom „Za evropsku Srbiju“, Nikolić veruje da će predsednik Jagodine biti sa njima.

- Ne bih rekao da se ne uklapa, on samo ima jasan stav o SSP. Stav SRS je da o Sporazumu odlučuje skupština. SPS i njihovim partnerima je „to dovoljno“. U poslednje vreme čujem izjave da DSS neće ići na poništavanje sporazuma, već na njegovu dopunu. Grubog i brutalnog poništavanja SSP neće biti - zaključio je Nikolić.

U pregovorima se do sada, kako kaže, kao uslov SPS, nije pominjao prestanak progona porodice Slobodana Miloševića niti oslobađanje bivšeg direktora RTS Dragoljuba Milanovića. Nikolić tvrdi da su ti uslovi samo medijske spekulacije.

Zanimljivo je kako je objasnio izostanak Velimira Ilića i Dragana Markovića Palme sa sastanka.

- Velja ima puno poverenje u Koštunicu, koji pregovara i u njegovo ime. To nije slučaj sa Krkobabićem i Dačićem, tako da smo Krkobabića pozvali na pregovore jer se on čovek žalio što ga ne zovemo - ispričao je Nikolić.

KRUŽI VIC O TADIĆU

Reagujući na najave DS da će oni imati parlamentarnu većinu, kao i da dogovor SRS-DSS-SPS za Beograd ne znači ništa, Nikolić je ispričao, kako kaže, vic o Tadiću.
- U poslednje vreme gradom kruži jedna dobra šala: Kakva je razlika između Tadića i Boga? Bog nikad nije rekao da je Tadić - ispričao je Nikolić.
 
Tomi skupstina, a Voji drzava. Ja sam mislio da su ovi oz DS-a pickice, ali radikali su me demantovali. Sada kada Mloha vise ne sedi na dve stolice oni mu daju da bude premijer, a ima toliko manje poslanika. To je dobar vic :lol: :thumbdown:
 
Cim vas to toliko boli mora da je dobro :D Ali neka i treba da boli
Sto se mene tice ne moraju Radikali da imaju niti jednu funkciju samo da u ovom mandatu bude zabranjen LDP i pohapseni zuti mafijasi, a to je i poenta sastavljanja ove Vlade.
 
...jao super....voja je opet dao tomi da bude malo predsednik skupstine :rotf:

Ali najjaci je u celoj prici grobar, kojeg su onako prosli put isutirali sa mesta predsednika skupstine , kao zadnju dzukelu .....i lik se ponovo kida za istu fotelju,,,

Yeben ti i coveka, i karakter....slina grobarska :dash:

Pustite djecu nek´ se malo igraju politicara.

Koliko je bio pre$ednik skupstine? Sjecam se da su ga izabrali u 4 izjutra, (gledao sam prenos, na onakvom humoru bi im i kursadzije pozavidjele) ali se ne sjecam koliko dugo je bio na toj funkciji. Dan, dva...?
 
Pustite djecu nek´ se malo igraju politicara.

Koliko je bio pre$ednik skupstine? Sjecam se da su ga izabrali u 4 izjutra, (gledao sam prenos, na onakvom humoru bi im i kursadzije pozavidjele) ali se ne sjecam koliko dugo je bio na toj funkciji. Dan, dva...?

Meni ga je tada bilo iskreno zao,,,,,,,,secam se, kada mu je kostunica uterao patku preko Aligrudica ( posto ovaj to voli da radi ) ,,,,,,,Toma samo sto nije zaplakao, nekako se skupio, grobar, zasuzio okicama, utanjio glasicem........stvarno mi ga bilo zao......:sad2:
 
Tomi skupstina! Tako nekako bese i prosle godine, pa Aligrudic u roku od 24 casa ubedi Tomu "da je pojeo sva govna koja su izasrali". Toma ko Toma!
Ne tako davno Seselj je ubedljivo u predsednickim izborima tukao Lilica i Milutinovica pa su predali SPS-u vlast na tacni, zadovoljvisi se mrvicama! Kako stvari stoje, ne mogu da se dogovore gde ce ko da se udene. Bara mala, a puno krokodila. Vazno je da nam onaj sto krka babe vodi drzavu! Ej Srbijo pod sljivama!
 

Back
Top