EU pod pritiskom za dozvolu Genetski mod hrane

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Da bi se obezbedilo dovoljno zita za pretvaranje u naftu, hrane za goveda, GB forsira EU da dozvoli globalno gajenje i uvoz genetski modifikovane hrane...

To je do sada bila globalno zabrana, ali su neke clanice dozvoljavale uvoz , iskljucivo za ishranu stoke i uglavnom GM soje iz USA....

Od kada su pocele da se gaje GM koze sa izmenjenim mlekom, ovce i svinje, one su bile pod posebnim statusom , ne poljoprivrednog vec industrijskog pogona....kao hemijski pogon....

Medjutim ovim zakonom i predlogom bi se ovakvi pogoni izjednacili sa farmama....

Neki domisljati mladi britanci su vec najavili gajenje ovaca sa posebnim alkaloidima u mleku , nalik morfijumu.....
 
Zamisli kad holanđani krenu s "obogaćenim" mlekom...:lol:

Me sve otišlo u q.rac... Ajde amere da i razumem...veliki, pa se busaju, imaju zašto...al kad ovi bolesnici preko La Manša krenu...
conf (9).gif
 
ma kome puca k. šta eu radi, vidiš da predstavnici eu sve jače kokodaču u glas kako srbija treba da uspostavi dobre odnose sa susedima (aludirajući na "državu" kosovo)...
dakle, sasvim je izvesno, mi nikad nećemo biti član eu, i što pre to shvatimo bolje po nas....
ovaj trenutak u vremenu naše nacije je analogan onom kad je deo srba iz bosne prešao na islam, odnosno odrekao se svog porekla i identiteta, kako bi izbegao kaznu.
sada se od nas traži isto, da se odreknemo identiteta i pljunemo na grobove svojih predaka, a kako bi dobili nagradu, tako da je još bednije ako pristanemo, jer nije kazna u pitanju.
i naravno, kao i tada u prošlosti i danas deo srba (tu mislim na ldp) je spreman na tako nešto. i time je počeo proces nastajanja nove nacije od srba, jer odreći se kosova ne samo što time obesmišljavaš sve naše žrtve, već to znači da više i nisi srbin, postaješ nešto drugo, nečiji satelit, i vreme će to pokazati....

definitivno sam prelomio, i delim stav dss-a, ako eu jasno ne kaže da je kosovo deo srbije, onda što se mene tiče - bejah bio nekad za eu.
 
ma kome puca k. šta eu radi, vidiš da predstavnici eu sve jače kokodaču u glas kako srbija treba da uspostavi dobre odnose sa susedima (aludirajući na "državu" kosovo)...
dakle, sasvim je izvesno, mi nikad nećemo biti član eu, i što pre to shvatimo bolje po nas....
ovaj trenutak u vremenu naše nacije je analogan onom kad je deo srba iz bosne prešao na islam, odnosno odrekao se svog porekla i identiteta, kako bi izbegao kaznu.
sada se od nas traži isto, da se odreknemo identiteta i pljunemo na grobove svojih predaka, a kako bi dobili nagradu, tako da je još bednije ako pristanemo, jer nije kazna u pitanju.
i naravno, kao i tada u prošlosti i danas deo srba (tu mislim na ldp) je spreman na tako nešto. i time je počeo proces nastajanja nove nacije od srba, jer odreći se kosova ne samo što time obesmišljavaš sve naše žrtve, već to znači da više i nisi srbin, postaješ nešto drugo, nečiji satelit, i vreme će to pokazati....

definitivno sam prelomio, i delim stav dss-a, ako eu jasno ne kaže da je kosovo deo srbije, onda što se mene tiče - bejah bio nekad za eu.
Mislim stvarno...
Patak je otvorio temu o genetski modifikovanoj hrani, a ti nam isprica pricu o poturicama u Bosni i Hercegovini, o Kosovu i Metohiji kao srcu Srbije, o nacionalnom identitetu i grobovima predaka, o Brankovicima spremnim na izdaju, o politickim partijama i, na kraju, o svom politickom opredelenju.

A gde je tu soja?
 
ma kome puca k. šta eu radi, vidiš da predstavnici eu sve jače kokodaču u glas kako srbija treba da uspostavi dobre odnose sa susedima (aludirajući na "državu" kosovo)...
dakle, sasvim je izvesno, mi nikad nećemo biti član eu, i što pre to shvatimo bolje po nas....
ovaj trenutak u vremenu naše nacije je analogan onom kad je deo srba iz bosne prešao na islam, odnosno odrekao se svog porekla i identiteta, kako bi izbegao kaznu.
sada se od nas traži isto, da se odreknemo identiteta i pljunemo na grobove svojih predaka, a kako bi dobili nagradu, tako da je još bednije ako pristanemo, jer nije kazna u pitanju.
i naravno, kao i tada u prošlosti i danas deo srba (tu mislim na ldp) je spreman na tako nešto. i time je počeo proces nastajanja nove nacije od srba, jer odreći se kosova ne samo što time obesmišljavaš sve naše žrtve, već to znači da više i nisi srbin, postaješ nešto drugo, nečiji satelit, i vreme će to pokazati....

definitivno sam prelomio, i delim stav dss-a, ako eu jasno ne kaže da je kosovo deo srbije, onda što se mene tiče - bejah bio nekad za eu.


klekni !

beng!
 
Mislim stvarno...
Patak je otvorio temu o genetski modifikovanoj hrani, a ti nam isprica pricu o poturicama u Bosni i Hercegovini, o Kosovu i Metohiji kao srcu Srbije, o nacionalnom identitetu i grobovima predaka, o Brankovicima spremnim na izdaju, o politickim partijama i, na kraju, o svom politickom opredelenju.

A gde je tu soja?

kako ne vidiš gde je tu soja?
pa zapad pokušava da nas genetski modifikuje, njihov zahtev da se odreknemo kosova to ti je genetski inžinjering, posle kog više nisi srbin, već od tebe nastaje neki mutant...
 
sta fali paradajzu od 5-6 kila i lubenicama od pola tone..:/

Fali to što ako na primer tvoj sin počne da jede gen.modif. hranu, za jedno 100 godina će tvoji potomci početi da se rađaju na primer sa rukama do kolena...ili će da imaju dlake po čelu... ili će da imaju tri jajca...ili će da im budu slepljeni prsti...ili će ... U svakom slučaju, biće zanimljivi likovi...
lgh (4).gif
 
Fali to što ako na primer tvoj sin počne da jede gen.modif. hranu, za jedno 100 godina će tvoji potomci početi da se rađaju na primer sa rukama do kolena...ili će da imaju dlake po čelu... ili će da imaju tri jajca...ili će da im budu slepljeni prsti...ili će ... U svakom slučaju, biće zanimljivi likovi...
lgh (4).gif

zasto bi bilo tako..?
zar genetski modifikovana biljka nije nista drugo no seme u kome se promenjeno da umesto 5 kila granja daje 5 kila paradajza..i time si samo dobio manje zelenila a vise paradajza...
zasto bi od toga imao tri jajca? :/
sastav paradajza ostaje isti...
 
zasto bi bilo tako..?
zar genetski modifikovana biljka nije nista drugo no seme u kome se promenjeno da umesto 5 kila granja daje 5 kila paradajza..i time si samo dobio manje zelenila a vise paradajza...
zasto bi od toga imao tri jajca? :/
sastav paradajza ostaje isti...

Ovo je super..:p a narocito momenat da se najvise isstresirao zbog 3 jajca, tup :rotf:
 
zasto bi bilo tako..?
zar genetski modifikovana biljka nije nista drugo no seme u kome se promenjeno da umesto 5 kila granja daje 5 kila paradajza..i time si samo dobio manje zelenila a vise paradajza...
zasto bi od toga imao tri jajca? :/
sastav paradajza ostaje isti...

A zašto onda lepo ne bi napravili čoveka koji bi imao još po dva oka od pozadi - na potiljku...? Mislim...video bi k'o niko...:lol: Ili zašto mu ne bi ubacili gen da mu izraste još jedno plućno klilo...? Bio bi to neki vrhunski sportista...:think:
lgh (4).gif
 
Genetski modifikovana hrana u sebi sadrzi izmenjene gene, Ovi geni kada se nadu u organizmu reaguju sa domacim genima i stvaraju ostecenja na DNK. Dugorocnom primenom moze doci do ne bash lepih posledica, zashta postoje dokazi na zivotinjama. Probao sam jedanput genetski mod. jagode koje su velike kao saka, i imaju ukus kao plastika i nemaju miris. A o paradajzu da ne govorim.

Mislim da je Grinpis pre oko mesec dana napravio apel da se ovo zaustavi, ali nisam upoznat da li su uspeli.
 
ma kome puca k. šta eu radi, vidiš da predstavnici eu sve jače kokodaču u glas kako srbija treba da uspostavi dobre odnose sa susedima (aludirajući na "državu" kosovo)...
dakle, sasvim je izvesno, mi nikad nećemo biti član eu, i što pre to shvatimo bolje po nas....
ovaj trenutak u vremenu naše nacije je analogan onom kad je deo srba iz bosne prešao na islam, odnosno odrekao se svog porekla i identiteta, kako bi izbegao kaznu.
sada se od nas traži isto, da se odreknemo identiteta i pljunemo na grobove svojih predaka, a kako bi dobili nagradu, tako da je još bednije ako pristanemo, jer nije kazna u pitanju.
i naravno, kao i tada u prošlosti i danas deo srba (tu mislim na ldp) je spreman na tako nešto. i time je počeo proces nastajanja nove nacije od srba, jer odreći se kosova ne samo što time obesmišljavaš sve naše žrtve, već to znači da više i nisi srbin, postaješ nešto drugo, nečiji satelit, i vreme će to pokazati....

definitivno sam prelomio, i delim stav dss-a, ako eu jasno ne kaže da je kosovo deo srbije, onda što se mene tiče - bejah bio nekad za eu.

Sve je to na mestu ali totalno offtoppic!

TEMA: Koliko mi je poznato, zasad nema dokaza da su gm biljke štetne ali ih nema ni da nisu. Kod mene važi pravilo obrnuto od onog "nevin dok se ne dokaže suprotno". Soju već odavno ne jedem, mada je volim. Zamislite kad jednog dana počnu da lete ti avioni sa gm gorivom pa sva ta gm zagađenja... Znate onu epizodu Simpsonovih kad upecaju u Springfield River trooku ribu? Nekako me sve to podseća na tu situaciju. Genetski modifikovana hrana je samo jedan aspekt globalnog zagađenja. Ja dajem svoj doprinos time što recikliram PET ambalažu, nosim svoju platnenu torbu u kupovinu... A vi? Jel se tako brinete o tome kakvu ćemo planetu da ostavimo budućim generacijama samo na Forumu ili i u RL pravite neku razliku?

Kad rekoh avioni, šta mislite o gorivu od planktona? Po mom mišljenju, tako se narušava ekosistem jer su planktoni na samom početku lanca ishrane, da ne pričamo da tropske pračume ne proizvedu ni izbliza toliko kiseonika kao morska mikroflora!

Onda, tu postoji još jedan aspekt: više jeftinog goriva automatski znači i više automobila, više asfalta... a oni su ipak derivati nafte tako da se sve to vrti u krug.
 
Nema dokaza da je modifikovana hrana štetna iz razloga što još uvek nije omasovljena, a takođe što još uvek nije prošlo dovoljno vremena da bi se pokazali rezultati...jer greška na dnk se - u ovom i u slučaju radioaktivne kontaminacije - ne manifestuje odmah, nego preko potomstva... Srećom pa postoje te organizacije koje vrše permanentan pritisak na naučnike perverznjake...koji bi da se igraju Bogova... Ali sva je prilika da je njihov lobi i iščašenost američke administracije toliko jaka, da će gen.mod. hrana postati svakodnevica, a mi pokusni kunići...
 

Back
Top