Bio sam u hrvatskoj u supermarketu

Pre par nedelja bio sam u hrvatskoj. Otisao sam u supermarket. Malo je veci od prosecnog maxija. Kod njih je cak jeftinije dugotrajno mleko, nego kod nas kratkotrajno.
Druge cene nisam gledao. Iznenadio sam se da skoro nemaju proizvoda iz srbije. NI JEDNA cokolada, ni jedna MINERALNA VODA, ni jedna marka nasih zacina...
Krenuo sam za proizvodima iz srbije. pronasao sam nekoliko marbo proizvoda. imaju nase cipsove, i neke druge marbo proizvode, i to je to.
Sta to treba da znaci?

jos jedan mozak.... :lol:
a zasto bi bilo koja drzava uvozila tudje kada ima svoje ?
ili uvozila nesto lose kada neko drugi ima bolje?
kakve to veze ima sa politikom? :dontunderstand:
 
ajde diabolo reci ti meni kako ti znaš za taj tajni generalni bojkot tamo u šumskoj a ja iz hrvatske za njega ne znam pa sam ga danas prekršio kupivši lav pivo koje btw košta 3.70kn = 0.50eura :mrgreen:

ili samo rešse onako :bye:

ne govorim za javni, generalni bojkot srpskih proizvoda!
govorim o tome da su se Hrvati osvijestili i neće da kupuju srpske proizvode...(gledaju porijeklo, kupuju domaće, a strano samo u određenim situacijama......-dok u Srbiji, pa i ovdje u BiH to nije slučaj!)
u tome vide i jedan oblik borbe protiv Srbije!:dash::whistling:
 
ne govorim za javni, generalni bojkot srpskih proizvoda!
govorim o tome da su se Hrvati osvijestili i neće da kupuju srpske proizvode...(gledaju porijeklo, kupuju domaće, a strano samo u određenim situacijama......-dok u Srbiji, pa i ovdje u BiH to nije slučaj!)
u tome vide i jedan oblik borbe protiv Srbije!:dash::whistling:


Imamo proizvode iz cijelog svijeta.Kupujemo samo ono što valja bilo to srpsko ili francusko...

Zastava lovačko oružje je na cijeni....
 
govorim o tome kako vi "u glavi" imate bojkot srpskih proizvoda...:whistling:

Nemaju Hrvati u glavi bojkot Srpskih proizvoda,vec imaju bolju spolno trgovinsku politiku.
Evo ti samo jedan primer:Srbija i Rusija vec nekoliko godina imaju sporazum o bescarinskom uvozu robe izmedju sebe,a nasih proizvoda gotovo i da nema,ponekad mozes da natrcis na Voda Voda, vodu,ali i to je retkost.A Hrvatskih proizvoda ima na svakom koraku,na tv se cesto reklamiraju.Ti sad razmisli sta je u pitanju.
 
ako se ne slazes sa mnom, zasto vredjas?

znas kako, i ameri uvoze hranu. i imaju svoju, i imaju najkvalitetniju....

Uvoze iz Afrike banane zato sto ih u SAD ne mogu uzgajati, zatim kafu iz Brazila, zbog kvaliteta i td.

U spoljnj trgovini svaka zemlja uvozi one proizvode koji prvo nedostaju, zatim one koji se proizvode u nedovjnoj kolicini, kao i proizvode koji imaju veci kvalitet od domacih proizvoda iste vrste.

A izvoze se oni proizvodi od kojih imamo visak u proizvodnji.

Dako tvoj mozak vise to shvati:rtfm:
 
Uvoze iz Afrike banane zato sto ih u SAD ne mogu uzgajati, zatim kafu iz Brazila, zbog kvaliteta i td.

U spoljnj trgovini svaka zemlja uvozi one proizvode koji prvo nedostaju, zatim one koji se proizvode u nedovjnoj kolicini, kao i proizvode koji imaju veci kvalitet od domacih proizvoda iste vrste.

A izvoze se oni proizvodi od kojih imamo visak u proizvodnji.

Dako tvoj mozak vise to shvati:rtfm:

hahahahaha.
ti MISLIS da znas kako stvari funkcionisu. a nije tako. sve je STVAR ukusa.
ameri proizvode dovoljno vina, oruzja, sireva, cokolada, automobila, i sve stvari mogu da proizvedu JAKO jeftino. cak ili su najveci izvoznici, ili su medju najvecim izvoznicima. ali oni i UVOZE sve te stvari. u americi mozes da nadjes srpsko oruzje, vina, slatkise,... sigurno ne u velikim kolicinama i svugde, zato sto smo mi mali proizvodjaci. cak smo ranije i automobile izvozili. ne zbog kvaliteta ili zato sto ameri nemaju dovoljno automobila.

kad sam vec kod automobila, evo ti primer. sada, zbog nekih razloga, kao sto je recesija i niska cena dolara, u americi mozes da pronadjes najjeftinije automobile na svetu. mercedes se prodaje ispod proizvodne cene!!! mercedes na svakom prodatom vozilu gubi novac!!! ali ne prestaju prodaju!
mozda ti to ne razumes, iako mislis da si najpametniji. VRLO JE VAZNO biti na trzistu. prodavati.
a to na bas, izgleda, ne dopustaju u hrvatskoj. nasi privrednici se zale. cuo sam da cak ne pustaju nase spotove na tv. kod nas si mogao da vidis hrvatske spotove na tv cak i za vreme rata.
 
hahahahaha.
ti MISLIS da znas kako stvari funkcionisu. a nije tako. sve je STVAR ukusa.
ameri proizvode dovoljno vina, oruzja, sireva, cokolada, automobila, i sve stvari mogu da proizvedu JAKO jeftino. cak ili su najveci izvoznici, ili su medju najvecim izvoznicima. ali oni i UVOZE sve te stvari. u americi mozes da nadjes srpsko oruzje, vina, slatkise,... sigurno ne u velikim kolicinama i svugde, zato sto smo mi mali proizvodjaci. cak smo ranije i automobile izvozili. ne zbog kvaliteta ili zato sto ameri nemaju dovoljno automobila.

kad sam vec kod automobila, evo ti primer. sada, zbog nekih razloga, kao sto je recesija i niska cena dolara, u americi mozes da pronadjes najjeftinije automobile na svetu. mercedes se prodaje ispod proizvodne cene!!! mercedes na svakom prodatom vozilu gubi novac!!! ali ne prestaju prodaju!
mozda ti to ne razumes, iako mislis da si najpametniji. VRLO JE VAZNO biti na trzistu. prodavati.
a to na bas, izgleda, ne dopustaju u hrvatskoj. nasi privrednici se zale. cuo sam da cak ne pustaju nase spotove na tv. kod nas si mogao da vidis hrvatske spotove na tv cak i za vreme rata.

Sve sto si napisao sam prije objasnio u tri-cetiri recenice.
Tacno stvar je ukusa. Koliko sam primijetio Sinalco je jedan od najvecih brendova u Srbiji. Izvozi se on i u Hrvatsoj, zato se ne sekiraj. Nisu vas hrvati zapostavili iz politickih razloga kad je spoljna trgovina u pitanju. Ali se izvozi u vrlo malim kolicinama. Zbog cega, stvarno nemam namjeru da ti objasnjavam. Automobili se ne izvoze upravo zbog ukusa. Dako saradnja sa FIAT-om nesto promijeni da mi se ti manje sjekiras, posto Yuga vise ni najveca bijeda nece da vozi, no vidim oni voze Renault 4 i one stare Lade i Fiate i td.
 

Back
Top