Sta raditi sa ovog USB-a?

karabaja17

Početnik
Poruka
3
Imam usb flash, nekih desetak dana, samo na jednom nece. Na sebi ima viruse i Dr.WEB pronadje te viruse, ali kad hoce da obrise pokaze se slicica i na kojoj ima samo dugme OK. Pise - remove the write-protection!

Sta raditi? Ima neko neku ideju ili da bacim?
USB je transcend jf v30 1GB.
 
Dali neko zna kako da povratim tj. da ubacim port USB na instalaciji za stampac, kad krenem instalaciju stampaca dodjem do porta ali mi ne daje USB a sve ostale nudi. A USB mi funkcionise tj. prijavljen u biosi i radi mi fles.. Unapred hvala...
 
Dobro, da se sada malo uozbiljim.Imao sam isti problem.Naime radi se o tome da ti je USB otisao u vecna lovista ( 99% ) najverovatnije usled neregularnog gasenja/odjavljivanja istog sa sistema, opet ( 99% ) zbog toga sto si ga najverovatnije samo iscupao iz kompa bez "Safely Remove Hardware".Nazalost ako je to situacija, mozes samo da ga bacis.Cene su otprilike: 1Gb-500-600 din.,2Gb do 1000 din.Zao mi je ali takva ti je trenutna situacija.Pozz. Neledr.
 
Safely Remove nije neophodno....Ja moj,pojma nemam koliko imam (hehe imam nemam....ma imam ga...)...sto je dobor kad spontano ispadne nesto sto ne bi trebalo....LM nisam skoro nikada koristio Safely Remove i flesh sljaka jos uvek...da ne preterujem eto imam ga 7-8 meseci...sigurno vise al ajde.
Ta opcija je jako bitna recimo za externi hard-disk jer on ima pokretnih delova (motor,igle) koji bi trebali fino polako da se zaustave,a ne odjednom naglo...mada par puta nije strasno jer isto se desava kad nestane struje,a svakom se to desilo bar 3-4 puta i komp jos radi.
Dakle USB Flash je pozeljno 'oprezno' vaditi ali nije i neophodno....jer unutra je sve integrisano i iznenadni prekid napajanja nema sta tu mnogo da osteti ;)
 
desni na MyComputer\manage\device manager\pa izaberes u Disk drives tvoj USB(koji mora da je uboden i prepoznat) pa properties, pa tab policies pa izaberes "optimaze for quick removal"

I kad ne pise\cita sa njega mozes da ga cupas...;)
 
Opcija quick removal je korisna ako se jedan isti usb-flash koristi često na jednom istom računaru ... čisto da uštedi onih par sekundi za safely remove ... hehe, i tih par sekundi baš ume da smara neki put :lol:

Inače, moram da primetim da se onaj ko je pokrenuo ovaj topic, nije udostojio za sve ovo vreme ni da zahvali ljudima na mišljenjima u vezi sa postavljenim pitanjem :thumbdown:
 

Back
Top