Ko hoće da malo filozofira?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ms

Aktivan član
Poruka
1.160
:lol: Čudno je kako nema topika posvećenog filozofiji ili psihologiji, ako biste želeli da pustite mašti na volju i zaključujete o nekim stvarima, onda mi se pridružite....

hmmm....evo nekih tema za početak....

1. Koliko verujete u puki slučaj, a koliko u sudbinu?
2. Šta biste radili kad biste ostali sami na ovom svetu?
3. Da možete šta biste promenili u svetu?
4. Šta vas nervira kod ljudi i zašto?
5. Koliko vam znače ljubav, porodica i prijateljstvo?
6. Šta mislite o filozofiji?
7. Koliko sebe analizirate i da li ste iskreni prema sebi?
8. Kako rešavate problem neodlučnosti, ako ga uopšte imate?
9. Koliko verujete ljudima?
10. Koliki uticaj na vas ima društvo i zašto?


hm. :? ..recimo... :roll: da sam ja sama pred nekim dilemama, pa mi je potrebno da malo filozofiram i psihoanaliziram i to sa drugima...

Ćao!!!! :lol:

p.s. - ako nećete da date odgovor na ova pitanja, vi postavite svoja ili pričajte bilo šta o filozofiji ili psihologiji....
 
1.Neverujem niukakve slucajeve.Samo u pazljivo proracunate radje

2.Secao bi se svih ljudi koje sam znao.I probao da se oplodim sam sa sobom.U svakom slucaju.Moja nerazdvojna ljubavnica Desanka Sakic bi bila samnom.

3.Sebe pa sve ostale

4.Laz,maloumnost(sem ako nije uzrokovana bolescu)Gojaznost i samonekriticnost

5.To je jedino sto mi znaci.

6.Mislim da samo oni koji filozofiraju previse svoje delo mogu shvatiti.Zato uvek nidponistavaju tudja dela.Jer ih neshvataju.

7.Sebe uvek analiziram.Preterano sam iskren prema sebi.

8.Tako sto uvek odlucim da uradim one stvari koje me plase.Da dokazem sebi da mogu.

9.Neverujem ljudima uopste.Jer smatram da ni meni vise niko nesme verovati.Naravno sem mojih prijatelja i porodice.

10.Nema uticaja.Zato sto svoj uticaj previse sprovodim na drustvo.Pa nestizu da se iskazu.
 
1. Koliko verujete u puki slučaj, a koliko u sudbinu?

-Sve je puka slucajnost.


2. Šta biste radili kad biste ostali sami na ovom svetu?

Trazio bih vanzemaljce.


3. Da možete šta biste promenili u svetu?


Ljude.


4. Šta vas nervira kod ljudi i zašto?

To zavisi od osobe.


5. Koliko vam znače ljubav, porodica i prijateljstvo?

Mnogo.


6. Šta mislite o filozofiji?

Ne mislim o njoj.


7. Koliko sebe analizirate i da li ste iskreni prema sebi?

Mislim da da.


8. Kako rešavate problem neodlučnosti, ako ga uopšte imate?

Bacim dinar.


9. Koliko verujete ljudima?

Vise nego sto zasluzuju.


10. Koliki uticaj na vas ima društvo i zašto?

Ne veci nego sto ja imam na njega.Zasto?Uzajamno uticemo jedni na druge.
 
baš ste me prijatno iznenadili...super ste...zato ne bih volela da mi i ovu temu zaključaju, zato što osećam da mnogo ljudi interesuje ovako nešto....mislim da se dosta njih javlja da bi rešilo neke svoje probleme...pa korisno je čitati ovaksve stvari, ali...hoćemo li malo dublje....da analiziramo..ono što ste odgovorili....

Evo mojih odgovora....


1. Nisam sigurna da li treba verovati u slučaj ili u sudbinu, a u stvari nikad mi to nije bilo jasno...jer filozofski..i sudbina i slučaj su isto....razno definisanje istoga...šta mislite o tome....
2. Jednom sam osetila užasan osećaj samoće, ili usamljenosti...kao kad vas više ništa neokružuje...ni porodica...ni ljubav...ni život...ni misli...čudno je kako u nekim situacijama sami sebe dovedemo do granice ekstremnog sagledavanja sebe i drugih, jer to je usamljenost odbacivanje izlaska u svet, zar ne.....šta mislite o tome...
3. U svetu bih promenila....pa svet...ukinula bih rat...i uvela mir....bilo bi više para..i to za sve...to vam dodje kao utopija...šta mislite o ljudima koji su velike sanjalice...u smislu preteranog optimizma, jer idu u ekstrem ...
4. Kod ljudi me najviše nervira ljudska glupost, oholost i nemenjanje....
5. Ljubav, porodica i prijateljstvo su najvažniji na svetu, pa s druge strane ako nešto od toga nemate, onda vam svet izgleda kao pustinja..šta mislite o tome....
6. O filozofiji...pa od nje nema leba, ali je u suštini ona jedna od najpametnijih stvari koje je čovek promislio...koji je vaš stav naovo...
7. Majko mila..ovo mi najteže pada...sebe teško ponekad mogu da shvatim, ali valjda sam sad u dobu kad više neće biti kardinalnih ...krupnih grešaka...
8. Neodlučnost mi je drugo ime....pojma nemam kako ću to savladati...
9. Ljudima verujem i suviše, a naročito u MŽ odnosima, pa se posle ispostavi da je pogrešno, kao uvek, ali šta ćete...takođe...čudno je kako se u MŽ odnosima malo ceni iskrenost i dobrota, a naročito dobrota...strašno...
10. Slušajte...ovo društvo itekako utiče...svakodnevno ga gledate..ljude bez osmeha....sa strahom..brigama i pitate se šta će vama osmeh...


Pričajte o vašim životnim stavovima...filozofiranju...o čemu god hoćete....


i hvala na pažnji...

Pozdrav :lol:
 
pa bas ti i nije neka filozofija ... :?

1. Koliko verujete u puki slučaj, a koliko u sudbinu?

every man's gotta right to decide his own destiny
sudbina ne postoji.

2. Šta biste radili kad biste ostali sami na ovom
svetu?

smorila bih se

3. Da možete šta biste promenili u svetu?

ovo je mnogo glupo pitanje.
sve.skoro.

4. Šta vas nervira kod ljudi i zašto?

nista me ne nervira.ja sam opustena osoba...

5. Koliko vam znače ljubav, porodica i prijateljstvo?

prijateljstvo je ljubav,porodica prijateljstvo;ljubav je i jedno i drugo...
znace mi.

6. Šta mislite o filozofiji?

to je sirok pojam.imas proseravanja svakakva,a filozofija kao nauka bljak.ma sve je filozofija neka.


7. Koliko sebe analizirate i da li ste iskreni prema sebi?

ja sam najbolja!:wink:

8. Kako rešavate problem neodlučnosti, ako ga uopšte imate?

zazmurim.

9. Koliko verujete ljudima?

vise nego sto bi trebalo.uvek me skenja to.

10. Koliki uticaj na vas ima društvo i zašto?

nikakav.ja uticem na njih,glupaci.
 
1. Koliko verujete u puki slučaj, a koliko u sudbinu?
Puki slučaj šta je to? Čovek sam stvara svoju sudbinu!
2. Šta biste radili kad biste ostali sami na ovom svetu?
Šaljivo.. pa pokušao bi da vas sve kloniram! O.K. NE BAŠ SVE!
3. Da možete šta biste promenili u svetu?
Uveo bi filozofiju u obavezno-neobavezan nastavni predmet i i izmenio bi par kodova u ljudskom genomu.
4. Šta vas nervira kod ljudi i zašto?
Rasprave i filozofiranje o temama o kojima ništa neznaju.
5. Koliko vam znače ljubav, porodica i prijateljstvo?
Ljubav pa ona je samo za siromahe :lol: ,a porodica-klasika i prijateljstvo mi je.. Znate kako kažu "bogat je onaj ko ima prijatelje".
6. Šta mislite o filozofiji?
Mislim da ipak ima još o mnogo čemu da se filozofira iako je topla voda odavno otkrivena. Finese finese..
7. Koliko sebe analizirate i da li ste iskreni prema sebi?
U suštini njbolja analiza samoga sebe je ona koja dolazi iz usta vaših prijatelja. Zapamtite da prijatelj koji Vas nekritikuje i nije Vam prijatelj.
8. Kako rešavate problem neodlučnosti, ako ga uopšte imate?
Brza podrobna analiza situacije u vezi sa kojom je neodlučnost rešava isti problem!
9. Koliko verujete ljudima?
Ako moram da ocenim onda ću ipak napraviti skalu od 1-10 i moja je zdrava osmica.
10. Koliki uticaj na vas ima društvo i zašto?
a) Društvo kao(sredina u kojoj živim-zemlja planeta) b) kao krug prijatelja?
Odgovoriću na oba:
a) Čovek je društveno biće i odraz je manje-više sredine u kojoj se nalazi(nadam se 'ja' manje a voleo bi da mi je sredina kvalitetnija)
b)Svako od nas ima neki svoj krug prijatelja u kojima manje i više ima deo sebe! "pogledaj mu/joj prijatelje/ice i znaćeš kakav/kakva je"
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top