Muskarac pored muskarca ili Z pored Z

Koegzistiranje u miru i slozi- moguce ili utopija?

  • Moguce je ziveti u slozi sa svima, svi smo mi u principu normalni i razumni

  • Nema teorije priroda nam je takva i to je normalno treba navici

  • Neam pojma, nisam razmisljao o tome, a i bas me briga za to


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

ZORO-

Iskusan
Poruka
5.176
Tema je stara koliko i ljudski rod ali da se podsetimo.

Kao posledica licnog Ega javlja se i ideja "ko je bolji, lepsi, jaci, pametniji, kuratiji, sisatiji itd.". I onda uzrokovano takvim idejama nastaju razni kompleksi. U glavama pojedinih osoba to postaje fobija i oni uopste ne vide mogucnost koegzistiranja pored drugih, osecaju se ugrozenim, manjim nego sto misle da zasluzuju, misle da njima nije posvecena dovoljna paznja i dr. Sve je naravno vezano za sex i borbu za teritoriju. Pocinje sve da ih nervira u vezi druge osobe, cak bi najradije za glavu da skrate nekog pored sebe, iako za to nemaju ni najmanji razlog osim licne sujete, zavisti i ljubomore.

Koegzistiranje u miru i slozi? Da li je to moguce ili je to utopija kojom se plitkoumni i slabi zanose? :think:
 
Poslednja izmena:
Ја гласала за опцију 2...:roll: Некако ми се чини да је то тачан одговор...:D

Мада..

Често срећем изјаве типа.. ''Највише се грозим људске глупости''
Дакле.. то је у супротности са теоријом да желимо да будемо бољи, лепши, паметнији...
или..
Можда нам људска глупост смета, само зато што ''глупи'' људи не виде наше квалитете..:mrgreen:
 
Ja bih glasala za kec, ali drugi deo recenice bi trebalo da glasi "iako nismo svi normalni i razumni". Mislim da nije tesko ziveti u slozi kada ukapiras ovo sto si ti gore napisala - zasto se ljudi ponasaju kao kreteni... Jedino sto je tesko je to ne zaboraviti... u principu, za taj mir i slogu moras da budes ili budista ili desperado (to je u stvari ista stvar) i da te boli uvo za sve...
 
Ja bih glasala za kec, ali drugi deo recenice bi trebalo da glasi "iako nismo svi normalni i razumni". Mislim da nije tesko ziveti u slozi kada ukapiras ovo sto si ti gore napisala - zasto se ljudi ponasaju kao kreteni... Jedino sto je tesko je to ne zaboraviti... u principu, za taj mir i slogu moras da budes ili budista ili desperado (to je u stvari ista stvar) i da te boli uvo za sve...

Cekaj kako mozes ziveti u slozi sa nekim iako je nenormalnan i nerazuman. Za slogu bi morao da postoji neki dogovor, neko uvazavanje, a sa nenormalnim i nerazumnim to nema sanse. Jedno drugo iskljucuje. Bar ja tako mislim.
 
Ја гласала за опцију 2...:roll: Некако ми се чини да је то тачан одговор...:D

Мада..

Често срећем изјаве типа.. ''Највише се грозим људске глупости''
Дакле.. то је у супротности са теоријом да желимо да будемо бољи, лепши, паметнији...
или..
Можда нам људска глупост смета, само зато што ''глупи'' људи не виде наше квалитете..:mrgreen:

Ili ne vide svoju glupost. Sve Ego problem. Inace ne vidim zasto bi se gledali tudji kvaliteti uopste ako je u pitanju MM ili ZZ odnos, to se gleda samo kod MZ odnosa. (mislim ne pricamo o homo varijantama ovde to nas ne zanima).
 
Poslednja izmena:
ili im se možda zavidi, jer se nosimo mišlju da je nima i pored sve "gluposti" daleko bolje u svakidašnjem životu
Их... и паметнијима и глупљима лакше у животу...:roll:
Нама је увек најтеже...:mrgreen:

:dontunderstand:

Или желимо да будемо паметнији или не желимо...

Ili ne vide svoju glupost. Sve Ego problem.
Зашто би мени сметало што неко не види своју глупост?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Их... и паметнијима и глупљима лакше у животу...:roll:
Нама је увек најтеже...:mrgreen:

:dontunderstand:

Или желимо да будемо паметнији или не желимо...


Зашто би мени сметало што неко не види своју глупост?

Naravno da svako treba da tezi da bude sto pametniji i sto korektniji, da sto bolje moze i UME da se ponasa prema svima. Sa te strane pamet i mudrost imaju veze sa temom.

Smeta ti zato sto te ta glupost kaci direktno ili indirektno.
 
Cekaj kako mozes ziveti u slozi sa nekim iako je nenormalnan i nerazuman. Za slogu bi morao da postoji neki dogovor, neko uvazavanje, a sa nenormalnim i nerazumnim to nema sanse. Jedno drugo iskljucuje. Bar ja tako mislim.

Jeste, verovatno si u pravu... ja sam zamisljala situaciju u kojoj pitas mene (tj. pojedinca) o zivotu sa ostalima, i mislila sam kako je dovoljno ako si ti, pojedinac, svestan ovih faktora, onda znas kako da iskuliras ove "nerazumne"... ali tebe, pretpostavljam, interesuje globalno resenje problema...
 
Naravno da svako treba da tezi da bude sto pametniji i sto korektniji, da sto bolje moze i UME da se ponasa prema svima. Sa te strane pamet i mudrost imaju veze sa temom.
Smeta ti zato sto te ta glupost kaci direktno ili indirektno.
Памет, односно мудрост имају везе са темом, јер гласамо за то да ли желимо да будемо бољи од других или не...
Да ли нам сметају туђи квалитети...
Успевамо ли да се боримо са сопственим недостацима на миран начин...
Тако барем ја схватила тему...

Е сада.. Јесте тачно да желимо да будемо бољи од других..
али...
Од љубоморних/завидних, како год, особа..
Много чешђе чујемо ''види је како је ружна''... ''пуна је целулита''.. ''слушај какве глупости прича''..
Није ли то мало чудно...:think:
Логично би било да их то радује.. а не нервира...
 
Jeste, verovatno si u pravu... ja sam zamisljala situaciju u kojoj pitas mene (tj. pojedinca) o zivotu sa ostalima, i mislila sam kako je dovoljno ako si ti, pojedinac, svestan ovih faktora, onda znas kako da iskuliras ove "nerazumne"... ali tebe, pretpostavljam, interesuje globalno resenje problema...

Ali kako mozes da ih iskuliras, kad su tu non stop prisutni oko tebe. Naravno da bi bilo 5 puta lepse da smo okruzeni samo razumnim ljudima, ali ipak u zivotu to nije tako. No lepo je videti da ima i ljudi sa optimisticnim pogledom na svet. Uvek mislim i globalno i lokalno.
 
Памет, односно мудрост имају везе са темом, јер гласамо за то да ли желимо да будемо бољи од других или не...
Да ли нам сметају туђи квалитети...
Успевамо ли да се боримо са сопственим недостацима на миран начин...
Тако барем ја схватила тему...

Е сада.. Јесте тачно да желимо да будемо бољи од других..
али...
Од љубоморних/завидних, како год, особа..
Много чешђе чујемо ''види је како је ружна''... ''пуна је целулита''.. ''слушај какве глупости прича''..
Није ли то мало чудно...:think:
Логично би било да их то радује.. а не нервира...

Glasamo da li mislimo da je moguce ziveti u miru i slozi ili je prirodno da se prepucavamo.
Ne vidim zasto bi se neko ko je siguran u svoje kvalitete zamajavao sa tudjim vrlinama i manama.
Druga je prica ovde sto lepo uzrokuje lepo, a ruzno ruzno. Pa samim tim kako se ti postavis u startu i kako se ti ponasas onda shodno ocekuj i takav kontra odnos. Logicno je da ti lepe reci prijaju a ruzne ne.
 
Памет, односно мудрост имају везе са темом, јер гласамо за то да ли желимо да будемо бољи од других или не...
Да ли нам сметају туђи квалитети...
Успевамо ли да се боримо са сопственим недостацима на миран начин...
Тако барем ја схватила тему...

Е сада.. Јесте тачно да желимо да будемо бољи од других..
али...
Од љубоморних/завидних, како год, особа..
Много чешђе чујемо ''види је како је ружна''... ''пуна је целулита''.. ''слушај какве глупости прича''..
Није ли то мало чудно...:think:
Логично би било да их то радује.. а не нервира...
pa raduje ih,kako su srecni kad dzenifer lopez vide narandzinu koru na guzi,pa stave na naslovne strane-da se svi raduju
i ovi koji to citaju se hrane,al su licemerni pa kao kritikuju(ne smeju da pokazu srecu)
 
Glasala sam za prvu opciju. Jer, kad je neko nerazuman, pakostan, svadjalacki nastrojen, zavidan...idt ja se uvek zapitam sta se mozda tom coveku desava u zivotu pre nego sto ga napenalim. Treba stati i razmisliti malo o tudjim motivima.
Sto se tice tudjih kvaliteta, ponekad me bocne necije savrseno dupe ili noge, odlicna karijera :D ali onda idem cesce u teretanu i radim 3x vise i to mi sluzi kao motiv da se poboljsam.
I ovo naravno ne znaci da nemam svoje momente pakosti, nerazumnosti i ljubomore ali se trudim da to obuzdam i posmatram stvari iz sire perspektive gde centar sveta nije moj ego.
 
kako je moguce da su oko nas sve pogresni a jedino mi ispravni?
meni uspeva da funkcionisem s ostalim zenama jer nisam fanatik,ima oblasti gde sam superiornija i ima onih gde su one superiornije-vazno je to prihvatiti
То је отуда што универзално исправно не постоји.
Сви смо мали мерни инструменти..
И морамо веровати да смо исправни, како би уопште функционисали..
али..
Такође можемо бити и свесни да се наше мере не поклапају са мерама осталих...

Да. Важно је наћи своје место у друштву.
Лепо је и приметити колико је неко уложио рада/труда/себе, да би постигао неки квалитет/успех/шта било...

Druga je prica ovde sto lepo uzrokuje lepo, a ruzno ruzno. Pa samim tim kako se ti postavis u startu i kako se ti ponasas onda shodno ocekuj i takav kontra odnos. Logicno je da ti lepe reci prijaju a ruzne ne.
У ову причу ама баш ни мало не верујем. :mrgreen:

Неким људима и те како треба показати зубе. :wink:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ali kako mozes da ih iskuliras, kad su tu non stop prisutni oko tebe. Naravno da bi bilo 5 puta lepse da smo okruzeni samo razumnim ljudima, ali ipak u zivotu to nije tako. No lepo je videti da ima i ljudi sa optimisticnim pogledom na svet. Uvek mislim i globalno i lokalno.
pa evo ovde,polazis od toga da bi bilo lepo biti okruzen razumnim ljudima
al nemoj sad da idemo u raspravu o tome ko je rekao ja sam rekao ja pls:(
 
Glasala sam za prvu opciju. Jer, kad je neko nerazuman, pakostan, svadjalacki nastrojen, zavidan...idt ja se uvek zapitam sta se mozda tom coveku desava u zivotu pre nego sto ga napenalim. Treba stati i razmisliti malo o tudjim motivima.
Sto se tice tudjih kvaliteta, ponekad me bocne necije savrseno dupe ili noge, odlicna karijera :D ali onda idem cesce u teretanu i radim 3x vise i to mi sluzi kao motiv da se poboljsam.
I ovo naravno ne znaci da nemam svoje momente pakosti, nerazumnosti i ljubomore ali se trudim da to obuzdam i posmatram stvari iz sire perspektive gde centar sveta nije moj ego.
Lepo napisano. I sta moze da bude neciji motiv za zlobu i pakost? I zasto bih se ja morao zamajavati sa svacijim uzrokom, mene u principu malo ko zanima, gubljenje vremena na negativne ljude. Lepo je ako je neko toliko zreo i svestan pa da je kapira da je ima u sebi u manjoj ili vecoj meri, prouzrokovano tudjim delima ili prouzrokovano svojim bolesnim mozgom. A najlepse je kad se vidi da ima ljudi koji znaju da kontrolisu i kanalisu svoje negativne emocije, kako bi u principu i svi ljudi trebalo da se ponasaju. Na zalost to nije tako i ja sam glasao za opciju 2 jer mislim da neki ljudi nikad nece doseci taj nivo svesti i razumevanja svoje okoline, uslovljeno razumevanjem sebe za pocetak.
 
То је отуда што универзално исправно не постоји.
Сви смо мали мерни инструменти..
И морамо веровати да смо исправни, како би уопште функционисали..
али..
Такође можемо бити и свесни да се наше мере не поклапају са мерама осталих...

Да. Важно је наћи своје место у друштву.
Лепо је и приметити колико је неко уложио рада/труда/себе, да би постигао неки квалитет/успех/шта било...


У ову причу ама баш ни мало не верујем. :mrgreen:

Неким људима и те како треба показати зубе. :wink:

Mozda si ti u tvojoj glavi merni instument, ja nisam instrument, ja sam covek.
Ko razmislja da li se njegove mere poklapaju sa drugima taj je sigurno u nekim kompleksima, jer ima poslovica "i od najjaceg ima jaci" a to prevedi na bilo koju meru i shvatices da je suludo o tome na takav nacin razmisljati.
Samo je problem ako pokazujes zube ljudima koji su neutralni prema tebi i onda si i ti deo problema tj kreiras ruzniju sliku sveta. Da se razumemo nisam ni ja pacifista, ne verujem u svetosavlje tipa okreni drugi obraz, vec sam pristalica ako tebi neko pokaze zube onda i ti pokazi njemu, a ako ti neko pokaze smesak onda i ti njemu. Nikad necu prvi pokazati zube, ali cu itekako da ujedem folirante koji misle da ce da lece svoje komplekse na meni.
 
Ali kako mozes da ih iskuliras, kad su tu non stop prisutni oko tebe. Naravno da bi bilo 5 puta lepse da smo okruzeni samo razumnim ljudima, ali ipak u zivotu to nije tako. No lepo je videti da ima i ljudi sa optimisticnim pogledom na svet. Uvek mislim i globalno i lokalno.

Mozes da ih ignorises... da se skoncentrises na svoj zivot (obaveze, ciljeve, zadovoljstva) i da resis da ne ulazis u svadju ili konflikt sa ljudima za koje ti je jasno da imaju neki "problem" koji bi da iskale u konfliktu sa obliznjim svetom... to u principu znaci da budes "pichka" i da se u 80% konflikata odmah predas i kazes onom drugom "dobro, ako ti tako mislis, to je tvoj pogled na stvar" a u 15% se samo nasmesis (ili sklopis oci) i produzis dalje, a u 5% slucajeva, ako mislis da ima vajde, objasnis svoje vidjenje stvari... Ja tako zivim :) , u stvari. Jer sam se umorila od isterivanja (svoje) pravde... Ionako je sve to bezveze, sve stvari prodju, cak ih vecinu i zaboravimo... dzaba trositi energiju na sporove koji su u vecini slucajeva nebitni ili unapred izgubljeni... to sto ja propovedam je u stvari neka vrsta sebicnosti (gledati samo svoj zivot), ali fer sebicnosti - ne treba nauditi drugim ljudima, treba imati u vidu njihove potrebe, cak i ako su nama nesimpaticne itd...
 
Mozda si ti u tvojoj glavi merni instument, ja nisam instrument, ja sam covek.
Ko razmislja da li se njegove mere poklapaju sa drugima taj je sigurno u nekim kompleksima, jer ima poslovica "i od najjaceg ima jaci" a to prevedi na bilo koju meru i shvatices da je suludo o tome na takav nacin razmisljati.
Samo je problem ako pokazujes zube ljudima koji su neutralni prema tebi i onda si i ti deo problema tj kreiras ruzniju sliku sveta. Da se razumemo nisam ni ja pacifista, ne verujem u svetosavlje tipa okreni drugi obraz, vec sam pristalica ako tebi neko pokaze zube onda i ti pokazi njemu, a ako ti neko pokaze smesak onda i ti njemu. Nikad necu prvi pokazati zube, ali cu itekako da ujedem folirante koji misle da ce da lece svoje komplekse na meni.
Ja тебе разумем. Не знам због чега ти не разумеш мене.
Јесам ли те нечим увредила? :roll:

Добро.. ја сам машина, ти си човек.. ето разлике...:D
Да си ми другарица, била бих љубоморна што си бољи од мене...:mrgreen:
Овако..
Ником ништа...:lol:
 
kako je moguce da su oko nas sve pogresni a jedino mi ispravni?
meni uspeva da funkcionisem s ostalim zenama jer nisam fanatik,ima oblasti gde sam superiornija i ima onih gde su one superiornije-vazno je to prihvatiti

Tacno...prvu recenicu uvijek potenciram...;)
Koliko puta se skupi drustvo,i pocnu komentari,npr poznatih zena...vidi ovoj noge,vidi dupe,ni na sta ne lici....paaa ona je pjevacica...zasto mora imati savrsen izgled....zene posebno vole da blate druge zene....cemu ta potreba?...da li je to opravdanje kao ono eto ja nisam takva,bolje izgledam i tome slicno....e to mi je malo brnj....svi imamo kvalitete i mane...znam curu daleko je od savrsenosti...ali svakoj drugoj nalazi samo mane...jos ne cuh nesto lijepo da je izrekla....:roll:
Ne znam...ja stvarno prihvatam ljude takve kakvi jesu...nesto ekstremno mogu prokomentarisati...ono kao nisam za to,ne slazem se ili ne svidja mi se...i to je to....:)
 

Back
Top