Izokretanje vrednosti

Gonich

Početnik
Banovan
Poruka
22
Nisam mogo da verujem da su ljudi sposobni da "naopacke" izokrenu vrednosti!

Osoba mi je "konacno" (mada ne do kraja) objasnila zasto mi je uradila nesto lose u proslosti, i sad me naziva egoistom sto ja zbog toga objasnjenja ne pokazem zahvalnost tako sto bi za nju ucinio nesto sto joj treba, al od cega ja nemam nikakve koristi.

Kako to da je za osobu neku "objasnjenje neke greske koju je ucinila tome nekome, tome nekome" nesto "za sta taj neko treba da se oduzi", nesto "vise od korektnosti", a to sto taj neko ko je pretrpijo tu gresku ne zeli da da njoj nesto sto nije nicim zasluzila znak egoizma? LOl.

Mislim da takve osobe to rade zato sto zele da ubace disocijaciju u duse sagovornika.

Ali cemu takvo okretanje vrednosti?

1.
Koliko je daleko takva osoba koju svoju korektnost dozivljava kao "vise od korektnosti, suprotno od egoizma" a tudju korektnost kao "suprotno od korektnosti, egoizam" od filozofije?

Sta je trebalo? Da odma dajem ogromnu milku od 30000 grama za to sto mi je objasnila gresku:rotf:

Pitanje 2:
Sto vi mislite, kako se osvetiti za takav pokusaj unosenja disocijacije u vasu dusu? Dal je najbolje folirati se kako je "to stvarno tako" tj. dozvoliti da osoba misli da si vec disociran?

Onda je (na kraju krajeva) za tu osobu "agresivnost" isto sto i korektnost, a korektnost isto sto i "agresivnost", a "vise nego korektnost/altruizam/suprotno od egoizam" apstraktni pojam za najvecu mogucu agresivnost?
 
Ta osoba vidi korektnost ovako:

Ako ona meni ucini nesto lose onda sam duzan da ako ocu objasnjenje za to nesto lose "platim" necim to objasnjenje, inace sam nekorektan sto sam dobijo objasnjenje za zlodelo a nisam nista dao za objasnjenje?

Po tome bi "uciniti nesto nekome zlo a ne objasniti mu zasto" bila korektnost?
 
Dakle, dali za takve ljude mozemo reci da su "anti-filozofski" nastrojeni? Posto i za "izokretanje vrednosti" treba izvesna energija u smislu "destruktivnog rada na sebi (samodestrukciji) a onda na drugima"?

Mene to podseca na ono iz medicine kako oko vidi sliku ustvari "naopacke", a mozak je okrece na lice, pa bi s pravom narodna izreka "taj nema mozga" mogla da posluzi za ljude koji vrednosti vide naopacke... kao odlicno poredjenje.
 

Back
Top