pomoc

likvidator(raul)

Zainteresovan član
Poruka
140
cao! imam pitanje.

instalirao sam Age Of Empires III i kada je pokrenem prikaže mi se onaj mali prozor (da se igrica pokreće) i monitor se ugasi., a zvuk i dalje radi.
monitor se uključi čim spustim igricu (alt+tab) i ugasi ako je podignem.

kompjuter mi je nov, ali je monitor prastar.

da li mi treba novi monitor ili se ovaj može podesiti?


hvala
 
hm. nije uspelo...
probao sam i ''run in 256 colors'' i da isključim antivirus

ne kapiram zašto neće- rade mi i call of duty 4 i pro evolution i nfs prostreet...

hvala u svakom slučaju
 
Poslednja izmena:
jb g menjaj monitor, to ce sigurno da pomogne. I ja sam imao problema sa 15" belinea kod nekih igrica.
Kupi LCD monitor ima da "progledas":D
 
sta fali 60 hz? Meni je na toj frekvenciji stalno....
I bivsi crt-ovi i ovaj novi tanki, koji ni ne moze preko 75....
Nego sta mislite o tome da monitor krace traje ako radi na vecoj refresh rate? Zvuci mozda glupo ali uvijek sam se pitao da li je tako....
 
Pa ako si ucio iz fizike tu negde u 6-7 razredu oscilacije trebas znati n= T/s gde je T broj oscilacija a "s" vreme...Stoga 75Hz znaci 75 puta osvezavanje slike u sekundi i samim tim sigruno skracuje zivotni vek monitora,ali je ipak sve nekako "preglednije"... :lol:

P.S. Pardonirajte me ako sam pogresio u nekoj oznaci,davno je to bilo...;)
 
Pa ako si ucio iz fizike tu negde u 6-7 razredu oscilacije trebas znati n= T/s gde je T broj oscilacija a "s" vreme...Stoga 75Hz znaci 75 puta osvezavanje slike u sekundi i samim tim sigruno skracuje zivotni vek monitora,ali je ipak sve nekako "preglednije"... :lol:

P.S. Pardonirajte me ako sam pogresio u nekoj oznaci,davno je to bilo...;)

nisi pogrijesio. Zbog toga sam se i pitao da li je tako....
Evo sad sam probao 75 hz na tankom i sto je najgore uopste nije preglednije. :)
slika je mutnija isto kao kad odem u neku nizu rezoluciju od 1280x1024
 
Likvidatore care mozda ti je u pitanju to ako ti je monitor prastar neke igre nece da rade>>>mom drugu se to desilo ima opaku masinu ali ima(imao) neki usrani monitor od ko zna kad pa kad ga je promenio onda mu je sve OK><mislim da je igra koja mu je zadavala probleme bio neki LOV ili tako nesto
 
Nece vam monitor crci ni na 100 hz nego ce vam oci duze trajati:) :) :)

Moj Sony Trinitron ima 4 opcije (60,75,85 i 100) Hertz-a i od momenta kad sam ga kupio (2003) stoji na 100 tako da nezalim pare koje sam dao za njega jel vredi, a i posle 16-17 sati sedenja za racunarom neboli ni glava a ni oci...
 

Back
Top