Povraćanje kod dece!!!!!

V

vukika

Gost
Moj sin koji ima 28 meseci,čim počne da plače povraća.To se dešava ako ga ne smirim odmah. Činimi se da on to radi namerno,ali nisam sigurna da tako malo dete to tako može da kontroliše,jer on to koristi i uvek dobije šta želi. Ili je možda nešto sa zdravstvene strane.Do sada nisam obraćala pažnju,ali sada sam se zabrinula.Inače je napredno i zdravo dete.Da li je neko bio u sličnoj situaciji i ako jeste kako ste to rešili?
 
Pa ako urla kad place onda nije ni cudo sto povrati jer izazove iritaciju zeluca.E sad znate kako, deca umeju da budu odlicni foliranti pa ma kako mali bili,ako drugih smetnji nema onda posetite decijeg psihologa,bez obzira koliko je mali sad je vreme kada vi postavljate zabrane,granice sta se sme a sta ne,i ako on krene tako svaki put...shvatate?
 
dr:
Pa ako urla kad place onda nije ni cudo sto povrati jer izazove iritaciju zeluca.E sad znate kako, deca umeju da budu odlicni foliranti pa ma kako mali bili,ako drugih smetnji nema onda posetite decijeg psihologa,bez obzira koliko je mali sad je vreme kada vi postavljate zabrane,granice sta se sme a sta ne,i ako on krene tako svaki put...shvatate?
Ma uopšte ne "urla" u tome je stvar,ja ga tačno vidim kako se sprema da povraća (tačno se napinje), i to mahom radi kod mene,babe,dok kod supruga ne. Pitala sam našeg pedijatra o tome a on je rekao da je to kod dece tog uzrasta normalno,pogotovu kod muške dece,nešto je spominjao gde se nalazi dijafragma,pluća i tako i onda kada počne da plače to izaziva reakciju,ali aman i druga deca plaču pa ne povraćaju. Ali napominjem i da je velika maza pa ipak verujem da je to namerno,a inače to mi je drugo dete,sa starijim to nisam doživela,a i vaspitani su da se zna šta se sme a šta ne.
 

Back
Top