Pad "vrednosti" dialoga.

crna_neba

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
344
POSTAVKA
ako se pod odgovor broji i "ne zelim na to da ti odgovorim + RAZLOG" a pod ne-odgovor "samo ignorisanje", ako je izuzetak slucaj kad ignorises ponovno postavljanje istog pitanja na koje si vec odgovorio, i ako se ignorisanje tad ne broji pod ne-odgovaranje. Ako se postavljanje pitanja "zasto me to pitas" pre odgovora na sagovornikovo pitanje i kao uslov da mu odgovoris traznje tog odgovora ne racuna kao "ne-odgovaranje". Ako se u postavci i pitanju misli na razgovor izmedju 2 osobe, u kojem jedna te ista jednom te istom sagovorniku cas odgovara cas ne/uvek odgovara. Ako se na osobu koja "ne odgovara uvek" ne misli na osobu koja prekida komunikaciju sa tim i tim sagornikom, nego onu koja bi i dalje da prica sa njim, al da mu na to i to pitanje ne odgovori (vidi postavku sta mislim pod "odgovor" sta pod "ne odgovor")

PITANJE
Dal vrednost neke osobe kao "sagovornika" pada ako ta osoba na neka pitanja odgovara, a na neka ne? Ili mozda raste?


RAZLOG
Zato sto ne znam tacno kako da se postavim u filozofiskim diskusijama i dal da ih vodim sa osobama koje "odgovaraju na nesto a na nesto drugo ne". Izabracu "ne".

I zato sto vidim da skoro svi koji ucestvuju tolerisu te stvari, i nastavljaju i dalje da pricaju sa osobama koje im cas odgovore cas ne.
Na to "nastavljanje uprokos neodgovaranju" gledam kao na vid nepostovanja prema onima koji "odgovaraju na sve".
I mislim se dali vredi da komuniciram sa osobama koje moju komunikacijsku vrednost postuju jednako kao komunikacijsku vrednost nekoga ko cas odgovara cas ne.

nus - pitanje:
Dal je veca "sagovornicka" vrednost osobe koja je inteligentna ali nedosledna u smislu da cas ne odgovara cas odgovara (vidi postavku na sta se odnosi pitanje i sta je odgovaranje a sta ne u ovoj temi) ili osobe koja je manje inteligenta (misli se "povodom te teme") ali odgovara na sve.

nus pitanaj dozvoljenja na temi, ne smatraju se offtopicom, ukoliko su nus proizvod topica.
 
Da li si ti zaljubljen u neku osobu na forumu, pa ti ignorisanje tesko pada.....

A ako pitas zbog kulture dijaloga, onda mi nije jasno nerazumevanje koje imas prema sveprisutnoj borbi za autoritet....
Moze da se resi gradjenjem autoriteta na drugi nacin (to je bio moj pristup)
A moze i totalnim ignorisanjem autoriteta i znacaja autoriteta...

To ne pali kod filozofa, ali je ideja....
 
Pa koji ti je onda djavo, ovo nije sistem , mada bi mozda bilo bolje takvo tumacenje, stvarao bi se autoritet kroz konfirmaciju....

Dakle ovde ljudi daju komentar samo ako misle da mogu da uguse nesto, ili da kazu nesto sto daje novi momenat, tako da ostajes uskracen za ode, pohvale, podrsku....

Zeznuto je kad se kacis sa nekim, jer onda nema sudije koji ce reci, stanite , jedan sve vise lupa, a drugi se blamira...

Sad ce maraviloso da te napadne, to je uvreda za njega...
Ristob misli da sam neko drugi, ti da sam maraviloso, verovatno i jos po neko misli da sam neko drugi....

Vec sam starima izjavio da osim TP (rezervisana skracenica) nemam nijedan drugi nick, i ako te .aram, to cinim sa patkom....

Kod tebe se vidi ta potreba da imas drustvo, saborca, da osamis protivnika....i ako ne uspes da to razdvojis od svog kreativnog , onda ti ovde nema prostora...
 
Знаш ону пословицу: Што један луд може да пита, десет паметних не може да одговори."

Ја се трудим да одговорим на све позиве и прозивке, јер то сматрам културом дијалога, али не могу да се обавежем, збиља не могу.

А понекад би одговор довео до свађе (тако сам проценила саговорника) па онда радије оћутим. Баш да се свађам на форуму -- мрзи ме!8-)
 
@TP
Sam si izjavio da često izvodiš metod provociranja sagovornika radi iznuđivanja odgovora. Pričinilo mi se da bi se to najlakše izvodilo sa drugim nick-ovima, čime bi ugled TP-a bio zagarantovan. Ako to nije tačno - javno se izvinjavam. No, moram da priznam da su tvoji postovi u zadnje vreme (mesec-dva dana) za najvišu ocenu. Prosto ne ličiš na starog Patka, koji je mnogo bio sličan Tihom ili crnim nebima.
 
Zavisi kako procenim okolinu....znaci ako mislim da imam sa kim i o cemu ozbiljnom da pricam onda pricam, ako nemam takav utisak onda spustim kriterijum, i cekam da provokacija odradi sazrevanje koje moze da traje ....

Prednost je sto je mlado meso najbolji provokator svojim pitanjima....tako da se podmladjivanje sa entuzijastima koji slobodno izrazavaju pitanja meni dovoljan plus za cekanje .....
 
Mnogo puta su mi ljudi "prisili" (a i dalje mi "prisivaju") da cesto imam skroz pogresne pretpostavke i pogresnu intuiciju ("...ma kako si to sad povezao...." ili "....odakle ti ta ideja majke ti.......") sto ce reci da sam tome sklon, medjutim, ja koji sam tome sklon nikada za patka nisam pretpostavio da se javlja pod drugim nikom. Moja je pretpostavka da, ako se on zaista javlja pod drugim nikom onda toga definitivno nije svestan (sto bas i ne bi bilo veselo, jel?).

Kvalitet komunikacije je srazmeran objektivnosti, tj "normalnosti" onih koji komuniciraju. Bilo koji vid subjektivnog (u smislu postizanja nekog licnog cilja) narusava kvalitet komunikacije.
 

Back
Top