I dalje vize za Rusiju!

Zato sto ljudi gledaju svoja posla i svoj interes i sto tako svaka ozbiljna drzava radi. Muka mi je od onih koji im se uvlace u dupe i veci su Rusi od Rusa. Meni je tako svejedno ko je Rus, ko je Amer, trebaju nam i jedni i drugi, ali pod uslovom da nikom nista ne poklanjamo samo iz tog razloga.
 
Zato sto ljudi gledaju svoja posla i svoj interes i sto tako svaka ozbiljna drzava radi. Muka mi je od onih koji im se uvlace u dupe i veci su Rusi od Rusa. Meni je tako svejedno ko je Rus, ko je Amer, trebaju nam i jedni i drugi, ali pod uslovom da nikom nista ne poklanjamo samo iz tog razloga.

srbi imaju vize za rusiju ali najblazi moguci vizni rezim.

potpuno ukidanje viza nije moguce zato sto jedno milion siptara ima drzavljanstvo/pasos srbije a rusi nece da vide takve ljude da ulaze bez viza u rusiju.

zato su zadrzali vizni rezim da mogu ako dodje siptar - da ga odbiju, a ako dodje srbin - da ga puste.

jer to je skroz legitimno, zamisli ti da se u tvojoj zemlji seta milion siptarskih narko dilera, trgovaca robljem , oruzjem a ti im ne mozes nista?

resenje problema je da srbija oduzme svim siptarima drzavljanstvo i onda nece biti problema sa vizama.

mislim da nam i EU najvise zbog siptara i dalje drzi vizni rezim takodje.
 
da da
vako nesto me podseca na predratnu nemacku.....

e pa onda nemoj da kukas sto imam o vize. jednostavno vlast u svakoj drzavi se PRESTRAVI kad pomisli da ce hiljade siptarskih narko dilera, trgovaca belim robljem i oruzjem moci u njihovu zemlju da ulaze/izlaze bez ikakve kontrole.

znam da nijedno resenje nije savrseno al mozemo da biramo izmedju VIZA i oduzimanja drzavljanstava siptarima.

as simple as that.

zato ja predlazem da se siptarima uzmu drzavljanstva jer su ih onako dobili kao emigranti u SFRJ i da Srbija ponisti sva drzavljanstva stecena IMIGRACIJOM nakon 1941 godine i da ne priznaje odluke komunisticke jugoslavije ni po cemu.

eto ti mi reci kakve mi koristi kao drzava imamo od tih siptara?

ne placaju porez, ubijau nase lojalne drzavljane i gradjane, a koriste privilegije naseg drzavljanstva da putuju po svetu i cine razna kriminalna dela.

pogledaj na sajtu interpola u prvih 20 najtrazenijih likova 7-8 su siptari
koje je po tebi resenje?
 
u rusiji vec ima dovoljno narko dilera tako da je konkurencija jaka i nikom ne pada na pamet da ide tamo....pogotovo ne te hiljade i hiljade siptarskih narko dilera :):)

resenje?

ne znam, pitaj one koji su pobedili nato i uck i sa kosova povukli vojsku u policiju
 
u rusiji vec ima dovoljno narko dilera tako da je konkurencija jaka i nikom ne pada na pamet da ide tamo....pogotovo ne te hiljade i hiljade siptarskih narko dilera :):)

resenje?

ne znam, pitaj one koji su pobedili nato i uck i sa kosova povukli vojsku u policiju

pa tacno ima narko dilera ali drzava se bori protiv toga a ako se bori sigurno nece da se bori tako sto ce da pusti jos siptarsku narko mafiju u zemlju.

siptari su najjaca evropska narko mafija i svaka zemlja se trudi sto vise u skladu sa svojim mogucnostima da ih se sto vise resi. uglavnom bezuspesno , slazem se, al opet oni moraju da se bore.

vidis na kraju ti si rekao da nemas resenje.

klasican si hipokrita . samo znas da kritikujes , pricas da nesto ne valja a istovremeno kad te covek upita "pa sta jer esenje" ti resenja nemas.

za problem sa siptarima nije kriva ni ova vlast a ni SPS tj prethodna. To je nasledjen problem jos iz vremena komunizma i niko od nas nije kriv sto su komunjarcine pustale siptare u nasu zemlju i davale im nase papire al mi mora taj problem da resimo.

A po meni jedino se to moze resiti oduzimanjem drzavljanstava. Drugacije ne moze na zalost.

Mozda to izgleda nedemokratski al sta da se radi. Sve je bolje od gomile siptara koji setaju po svetu i bave se kriminalnom stiteci se srpskim pasosima.
 
sto bi ja morao da znam kako ce rusija, nemacka ili zanzibar da resi svoj vizni rezim?
to njihova stvar, a ja MOGU da kritikujem ono sto mi se svidja ili ne svidja....

ja ti kazem da smo mi drzava koja ima 1 milion siptara sa srpskim pasosima. u tih 1 milion siptara sa nasim pasosima 90% koji sa njima putuju po svetu ejsu siptarski kriminalci.

zato kao takvi nigde nismo dobrodosli. jer zbog siptara te drzave nam uvode vize da bi se stitile od njihovog kriminala.

to je njihovo diskreciono pravo i mi tu nista ne mozemo. jedino resenje jeste ako hocemo da resimo problem da ubedimo siptare da se okanu kriminala ili da im uzmemo drzavljanstva.

sta drugo mozemo?
 
hm, kad bolje razmislim mislim da si u pravu kada je u pitanje resavanje siptarskog problema....

ali nisi u pravu kada kazes da zbog takvih nigde nismo dobrodosli, jer to je ipak mizeran broj ljudi u odnosu na obicne putnike....
 
hm, kad bolje razmislim mislim da si u pravu kada je u pitanje resavanje siptarskog problema....

ali nisi u pravu kada kazes da zbog takvih nigde nismo dobrodosli, jer to je ipak mizeran broj ljudi u odnosu na obicne putnike....

da li si ikad putovao u neku od zemalja EU?

ja jesam vise puta. i svaki put sam bio tretiran kao najsumnjivija moguca osoba u najblazem slucaju.

znaci dok drugi prolaze kao na traci nama srbima pandur na carini studira vizu 40 minuta pod raznorazne lupe skenere i sta ti ja znam . znaci sem sto ti ne uzmu bris bulje sve druge procedure prodjes.

da li je to za tebe ponizavanjuce? mozda nije al za mene jeste izuzetno ponizavajuce.

zato sam resio da u te zemlje vise ne idem sem ako me neka teska muka natera pa budem morao. jednostavno necu da me tretiraju kao najgori sljam , jer prvo niti sam najgori niti sam sljam.

eto prvi put sam pomislio mozda je slucajno, al kad sam svaki put naisao na identican prijem posle 5 puta onda sam video da je to pravilo sto se nas tice.

time su meni gospoda europejci stavili do znanja da nisam dobrodosao u njihovu zemlju i da nemam tu sta da trazim.

zato tamo i ne idem vise.
 
da li si ikad putovao u neku od zemalja EU?

ja jesam vise puta. i svaki put sam bio tretiran kao najsumnjivija moguca osoba u najblazem slucaju.

znaci dok drugi prolaze kao na traci nama srbima pandur na carini studira vizu 40 minuta pod raznorazne lupe skenere i sta ti ja znam . znaci sem sto ti ne uzmu bris bulje sve druge procedure prodjes.

znam, ali to je logicna posledica uslova u kojima smo ziveli.....
 
veze to nema sa ratovanjem vec je donesena direktiva u okviru EU da se tako postupa sa nama srbima.

recimo jednom kad sam putovao prodje pregled 500 ljudi a ostanemo samo ja jos 2 srbina jedan tunizanin i nigerijac.

znaci srbi i crnci . to ti pokazuje gde ti je mesto sto se tice direktive iz EU .

e vidis ja ne pristajem da me neko tretira kao crncugu ili ciganina . zato tamo i ne idem vise.
 
Zanimljiv naslov...

Verovatno polazi od pretpostavke da smo mi ukinuli vize za Ruse, a oni obećali nama da će učiniti isto...

Međutim... zaboravlja se sledeće:

Mi smo odavno ukinuli vize za sve zemlje EU i SAD, a i oni su nam obećavali svašta nešto... kao npr. liberalizacija viznog režima za zemlje EU... dakle ne ukidanje nego liberalizaciju tj. pojednostavljivanje komplikovanih procedura za dobijanje viza... pa nisu ni to ispoštovali.

Kada bi mi imali mogućnost dobijanja viza za EU po istom principu kao i za Rusiju, niko se ovde više ne bi ni žalio na EU, već bi na sav glas govorio kako su nam u EU "širom otvorili vrata..."

Toliko o objektivnosti nekih forumaša...
 
pa vec 7 godina je srbija ukinula vize za zemlje EU a oni nas maltretiraju sa vizama kao najgoru stoku a na granici nas trkeljisu kod nam je svima redom bin laden brat od rodjene tetke....

i svake godine nas voze kao majmune sa nekim navodnim ublazavanjem viznog rezima a ono svako ko je presao granicu i cekao za vizu vidi da je sve isto.
 
najsmesnije i najlicimernije u celoj prici jeste sto nama EU stoka porucuje istovremeno dok nas tretira gore od kerova lutalica - da su nam prijatelji.

meni je najveci brat i prijatelj sto se tice drzava onaj ko me postuje kao coveka ko mi ne trazi vizu i ne trkeljise me na granici kao najgoru bagru.

zato turisticki idem iskljucivo u zemlje gde mi ne treba viza.

**** ti odmor taj da ja mora da vozim 2 puta po 500 kilometara da bi otisao na odmor.
 

Back
Top