Alat u zeninim rukama

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
336.380
Eeeee,sada..Ne znam na koji ste vi alat pomislili;) :D ali ja sam nedavno pokusala da sastavim jednu malu policicu za cvece..Bila sam sama pa rekoh ..hajde da to uradim.Znam,sada cete da pitate: Sta zena radi kada je sama.Paaa,kako kad.;).desi se i da sastavlja policice..Namucila sam se bas..Nije to za mene.
Nego,dragi moji muskarci.Kako vi sa tim stvarima izlazite na kraj.Umete li ista da sastavite,popravite,okacite, izbusite,zavrnete.Koliko ste snalazljivi.Umete li i da li radite po kuci ili kucama,hi hi.:mrgreen: i šta.Koliko ste sam svoj majstor..ili vam uvek bude visak delova..modrica i posekotina po rukama i..bacenih neuspeha u kantu za otpatke uz poljuljano samopouzdanje..
 
pljooc...pa i sada dok koocam imam stolarsku olovku zakačenu za uvo..i gedoru o pojasu..........naravno da umem.......fora je u tiplama.........moraš da ih montiraš bez obzira koliko je ta poličica mala...teška je...isto kao kada kačiš ogledalo sa nekim težim ramom bez obzira na veličinu...bitna je težina i stabilnost...................alat u ženskim rookama...a, kao...ša vi mooškarci umete da zavrnete....priheftate...misim, nadam se da nisi pod heftanjem pomislila na nešo na šta ja nisam pomislio........ e...ne znam sa stroojom da radim i vodovod i tako to.........više sam za preciznu mehaniku...najviše volim filips šrafcigere...to su oni krstasti.....i električni pištolj.......
 
Obožavam da pravim i popravljam stvari, da mi je ćale upućen u to, naučio bi me da popravljam i kola (naravno, neke osnovne stvari), biciklo mogu da rastavim i sastavim do detalja :D
Imam i neobičan "tač" za kvarove, iz nekog razloga i kad sam imala 12 godina mogla sam da popravljam elektronske uređaje "na osećaj".....
Moj brat, sa druge strane, nije baš neki umetnik u tome i ironija je što je on više za teoretisanje a ja za praksu, ima impresivnu memoriju kad su u pitanju stvari koje ga interesuju.....

Nije pravilo. Nekome ide, nekome ne..... neko voli, neko manje.....
 
Potpuni sam antitalenat za popravke i manuelne radove.
Jos u osnovnoj skoli moji radovi iz OTO-a delovali su tuzno i raspadali su se sami od sebe.
Dok bi sva deca sastavila nesto od odredjenih elemenata, moje "sastavine" bile su ruzne i rogobatne.

Otac mi je pravi majstor, nema sta ne ume da uradi, napravi ili popravi, a ja....totalna suprotnost.
Nekad se zbog toga nervirao, posle je digao ruke, a i ja sam sebe prihvatio kao prilicno smotanog kada su popravke u pitanju.
Jednom sam rastavio i ocistio kraburator od auta, a kad sam ga ponovo sastavio, video sam da mi se nesto ne uklapa. Tri noci sam proveo pokusavajuci da provalim sta je u pitanju. Na kraju sam sastavio to kako tako i auto je radio.
Posle neka dva meseca, odem ja kod automehanicara i kazem, pogledajte i karburator.
Covek rastavi i pita: Ko vam je petljao oko ovog karburatora.
Rekoh: Ja
Kaze on: Ovako pogresno sastavljen karburator u zivotu nisam video. Nije mi jasno kako uopste radi
I ja tad shvatim, da sam ja ustvari neotkriveni genije :)
 
Potpuni sam antitalenat za popravke i manuelne radove.
Jos u osnovnoj skoli moji radovi iz OTO-a delovali su tuzno i raspadali su se sami od sebe.
Dok bi sva deca sastavila nesto od odredjenih elemenata, moje "sastavine" bile su ruzne i rogobatne.

Otac mi je pravi majstor, nema sta ne ume da uradi, napravi ili popravi, a ja....totalna suprotnost.
Nekad se zbog toga nervirao, posle je digao ruke, a i ja sam sebe prihvatio kao prilicno smotanog kada su popravke u pitanju.
Jednom sam rastavio i ocistio kraburator od auta, a kad sam ga ponovo sastavio, video sam da mi se nesto ne uklapa. Tri noci sam proveo pokusavajuci da provalim sta je u pitanju. Na kraju sam sastavio to kako tako i auto je radio.
Posle neka dva meseca, odem ja kod automehanicara i kazem, pogledajte i karburator.
Covek rastavi i pita: Ko vam je petljao oko ovog karburatora.
Rekoh: Ja
Kaze on: Ovako pogresno sastavljen karburator u zivotu nisam video. Nije mi jasno kako uopste radi
I ja tad shvatim, da sam ja ustvari neotkriveni genije :)

Pa, ti onda nađeš lepo, kad se budeš ženio, neku "sa alatom u rukama", i eto divnog para!
 
Moj momak prosle nedelje pola sata montirao dasku za wc solju, ja pocela da se smejem, a on popizdeo i kaze:"e sad cu da je bacim i vratim staru!":rotf::rotf::rotf:... ja sam plakala od smeha...:rotf: inace mu idu popravke od ruke i voli da ceprka i popravlja... uporan je, ako treba 5 dana ce nesto raditi dok ga ne sastavi...:lol::lol:

P.S. Ipak je uspeo da je namontira... :-)
 
Eeeee,sada..Ne znam na koji ste vi alat pomislili;) :D ali ja sam nedavno pokusala da sastavim jednu malu policicu za cvece..Bila sam sama pa rekoh ..hajde da to uradim.Znam,sada cete da pitate: Sta zena radi kada je sama.Paaa,kako kad.;).desi se i da sastavlja policice..Namucila sam se bas..Nije to za mene.
Nego,dragi moji muskarci.Kako vi sa tim stvarima izlazite na kraj.Umete li ista da sastavite,popravite,okacite, izbusite,zavrnete.Koliko ste snalazljivi.Umete li i da li radite po kuci ili kucama,hi hi.:mrgreen: i šta.Koliko ste sam svoj majstor..ili vam uvek bude visak delova..modrica i posekotina po rukama i..bacenih neuspeha u kantu za otpatke uz poljuljano samopouzdanje..

To sto si zena, ne znaci da si invalid. Potrudi se malo, zabavno je :D
Ja volim da popravljam kompjuter i volela sam da se petljam oko mog starog PC-ja. Sad sam presla na Mac i nista se ne kvari :-|.
Popravljala sam i one stare osigurace sto se zameni zica unutra.
Ne znam, malo mi je glupo to "ja zena - nesposobna". Muskarcima ne uzimam za zlo kad ne umeju nesto da porave, ne smatram to macho osobinom ali mislim da svako treba da je osposobljen za sitne popravke. Prakticno je znati.
 
Eeeee,sada..Ne znam na koji ste vi alat pomislili;) :D ali ja sam nedavno pokusala da sastavim jednu malu policicu za cvece..Bila sam sama pa rekoh ..hajde da to uradim.Znam,sada cete da pitate: Sta zena radi kada je sama.Paaa,kako kad.;).desi se i da sastavlja policice..Namucila sam se bas..Nije to za mene.
Nego,dragi moji muskarci.Kako vi sa tim stvarima izlazite na kraj.Umete li ista da sastavite,popravite,okacite, izbusite,zavrnete.Koliko ste snalazljivi.Umete li i da li radite po kuci ili kucama,hi hi.:mrgreen: i šta.Koliko ste sam svoj majstor..ili vam uvek bude visak delova..modrica i posekotina po rukama i..bacenih neuspeha u kantu za otpatke uz poljuljano samopouzdanje..
Хм... Зашто жена мора да буде сама да би користила алат...

Као.. То није женствено? :roll: Ја сам неспособна?...:roll:

Страшно. :evil:

Умем свашта да саставим, поправим, покварим :mrgreen:, окачим...
И не памтим када сам била сама. Просто ми је интересантно да нешто урадим.

И после кукају да су у подређеном положају...:roll:
 
Objasnite to novim generacijama cybermuškaraca, spremnih da se bez okolišanja uhvate u koštac i sa najdestruktivnijim virusima, kao i da sa lakoćom odstrane bagove (bube) i ostalu gamad. Zar želite da im oduzmete i poslednju potvrdu nano muškosti? Ne, nemojte biti toliko zle i bezobzirne, već im spremno pružite ono što najviše žele, potvrdu da su još uvek muškarci, spremni i sposobni da odgovore na vaš poziv: "Pao mi je sistem, možeš li doći?"
 
Dismisal i Georgejune su među najvećim ženomrzcima na forumu. Baš mi stvore mučninu kada se zeznem, pa pročitam njihov post, bilo koji.
Постоји игнор листа. :wink:

Мада... мислим да грешиш... ти си бре много нервозна...:roll:
Само привлаче пажњу. ;-)

И колико видим успевају у томе...:mrgreen:
 
Objasnite to novim generacijama cybermuškaraca, spremnih da se bez okolišanja uhvate u koštac i sa najdestruktivnijim virusima, kao i da sa lakoćom odstrane bagove (bube) i ostalu gamad. Zar želite da im oduzmete i poslednju potvrdu nano muškosti? Ne, nemojte biti toliko zle i bezobzirne, već im spremno pružite ono što najviše žele, potvrdu da su još uvek muškarci, spremni i sposobni da odgovore na vaš poziv: "Pao mi je sistem, možeš li doći?"

a kad on zavristi: "sta mi je jopet ovo plavo s bijelim hijeroglifima po monitoru..." ?
sta onda da radimo? :mrgreen:
 
Ja još ne mogu da zaboravim kako nam je jedna profesorka govorila da, ako hoćemo da se pokažemo pred ženom (misli se na suprugu, ne tamo neke devojčice), treba da znamo i da nameštamo mašinu za veš i čistimo bojler. Sem da to treba da radimo objašnjavala je i kako, da se razumemo. Ali koliko vidim, prisutne sve to mogu bolje i same.
 

Back
Top