Razmena - da li nekoga zanima Srednji Vek?

Ognjen A

Obećava
Poruka
53
Pozdrav svima,

Nedavno mi je u ruke dosao nalaz nekoliko desetina srednjovekovnih novcica. Nalaz je poreklom iz istocne Engleske (East Anglia), tako da je i novac uglavnom Engleski. Nisam jos sve detaljno svrstao, ali vec i po onome sto jesam, mogu reci da tu ima dosta vrednih i retkih komada. Ima primeraka od 12. do 17. veka, od Henrija I i Edvarda I (Edward the Longshanks - setice ga se ko je gledao Braveheart), preko Edvarda II, Henrija VIII, i njegovih cerki Krvave Marije (Bloody Mary) i Elizabete I, pa do Dzejmsa I. Osim toga, ima tu jos i srednjovekovnih Madjarskih novcica, kao i novca sa podrucja Baltika (srednjovekovna Svedska i Letonija i sl.).

Iako bih i ovo sve rado zadrzao, ne moze se ipak sve zadrzati, pa rekoh da vidim da li nekoga zanima razmena. Ono sto mene interesuje su Grcka i Rim (narocito rani), a potom i srpski Srednji Vek, Vizantija i Kelti.
 
Od zlatnog novca vrlo malo ima u ponudi, ali trenutno je dosta srebrnog izlozeno. Novac iz Austrije oko 1810,Turska para 16 vek,Leopold II 1791,Holandski talir,1890 razlicitog kvaliteta. Interesuje me dali neko moze da mi kaze koliko vredi ona TETRA DRAHMA (336-323 PNE), koja je njena realna cena ? a i ostali denari? Mislim da ima vrlo lepih stvari,kojima je po meni prihvatljiva cena.
 
Evo ja da se prikljucim. Trenutno se na http://www.limundo.com/aukcije-ivcha nalaze jako lepi komadi iz raznih razdoblja.Ima brdo srebrnog novca, a video sam i neke koji su oko 300 g.pne. stari. Ima turskog,zapadnoevropskog,rimskog,vizantijskog... novca kojima ja pocetna cena 10 dinara.Vrlo primamljiva ponuda koju vredi pogledati.Pozdrav svima.

Treba biti oprezan, ima tu i falša bugarske proizvodnje
 

Back
Top