Nemačka postaje superpolicijska država!

Titus.

Ističe se
Banovan
Poruka
2.276
DEMOKRATSKI MRAK!

Pod parolom da borba protiv terorizma podrazumeva i nepopularne metode, Nemci zakonom hoće da dozvole policiji provaljivanje u privatne stanove i uvođenje video-nadzora u domove običnih ljudi!



19.04.2008 , BERLIN
Izvor: PRESS
DEMOKRATSKI MRAK!

Promene koje je predložila federalna kriminalistička policija u Nemačkoj sablaznile su javnost u toj zemlji!


Naime, nemačka policija predlaže da se istražiteljima dozvoli da koriste prislušne telefone i kamere za nadzor u stanovima nedužnih građana kako bi se na vreme otklonile potencijalne terorističke pretnje!

Nemačka vlada želi da policija bude u stanju da instalira tajne kamere u sumnjivim apartmanima, piše dnevnik „Zudojče cajtung", pozivajući se na izvor iz policije.

- Prisluškivanje i snimanje mora da bude fokusirano na sumnjivce i njihove stanove.

Međutim, ove „obaveštajne metode" primenjivaće se i na stanove drugih ljudi, ako dokazi upućuju na to da je osumnjičena osoba tamo boravila ili ako nadzor osumnjičenog ne da rezultate - stoji u paragrafu 20 nacrta dokumenta.

U prošlosti su takve mere bile ilegalne, budući da se kažnjavalo narušavanje nepovredivosti doma i poverljivosti privatnih razgovora.

Prema postojećoj regulaciji, policija bi čak trebalo da isključi prislušne uređaje kada osumnjičeni počne privatni razgovor.

Ova skandalozna vladina odluka, poznatija kao Zakon o BKA, trebalo bi da bude doneta ovog leta.

Najveći protivnici narušavanja privatnosti domova su berlinski ministar unutrašnjih poslova Erhart Kerting (SPD) i njegov stranački kolega Sebastijan Edati, predsednik Odbora za unutrašnje odnose u Bundestagu.

Ko mari za ustav?

Shvativši da su malo preterali, zakonodavci su ponudili da malo modifikuju ovaj gebelsovski zakon. Tako je iz zakona izbačen deo koji bi dozvoljavao policiji da provaljuje u domove i instalira spajver na privatne kompjutere. Diter Vifelspuc, nemački stručnjak za bezbednost, tvrdi da je ovaj zakon neustavan.

- Provaljivanje u stanove kako bi se na računare instalirao softver za špijuniranje biće moguće jedino ako se promeni ustav. U suprotnom, svi treba da znaju da je to kršenje ustava - kaže on.

http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=34632&sectionId=40


Pred ovim bi i Orvel zanemeo...jezivo u sta se pretvaraju nekadasnje demokratske drzave...a ko moze da garantuje da ti snimci nece biti zloupotrebljeni i da se njime nece ucenjivati gradjanstvo? Ko uopste moze da predvidi dalji razvoj situacije u ovom kafkijansko-orvelovskom koktelu supersofisticirane tehnologije i borbe protiv nevidljivog i strasnog nepostojeceg neprijatelja koji je potreban svakom totalitarnom drustvu da bi lako manipulisao narodom i nalazio opravdanje za represivne mere.
 
Naime, nemačka policija predlaže da se istražiteljima dozvoli da koriste prislušne telefone i kamere za nadzor u stanovima nedužnih građana kako bi se na vreme otklonile potencijalne terorističke pretnje!

Nemačka vlada želi da policija bude u stanju da instalira tajne kamere u sumnjivim apartmanima, piše dnevnik „Zudojče cajtung", pozivajući se na izvor iz policije.

- Prisluškivanje i snimanje mora da bude fokusirano na sumnjivce i njihove stanove.

Međutim, ove „obaveštajne metode" primenjivaće se i na stanove drugih ljudi, ako dokazi upućuju na to da je osumnjičena osoba tamo boravila ili ako nadzor osumnjičenog ne da rezultate - stoji u paragrafu 20 nacrta dokumenta.

Meni je ovo ok. Zašto se odmah gleda negativna strana priče? Zar stvarno mislite da će pored gomile sumnjivih, osumnjičenih tipova, policija hteti da prisluškuje mene ili nekog od vas?
Možda da se pogleda sa druge strane cela priča o pravima ljudi - koliko se kriminalci u stvari kriju iza tih silnih prava i koliko njih ostane na slobodi i napravi ne-znam-koliku-štetu jer policija nije smela da prisluškuje njihove stanove?
 
Meni je ovo ok. Zašto se odmah gleda negativna strana priče? Zar stvarno mislite da će pored gomile sumnjivih, osumnjičenih tipova, policija hteti da prisluškuje mene ili nekog od vas?
Možda da se pogleda sa druge strane cela priča o pravima ljudi - koliko se kriminalci u stvari kriju iza tih silnih prava i koliko njih ostane na slobodi i napravi ne-znam-koliku-štetu jer policija nije smela da prisluškuje njihove stanove?

Meni nije OK, izmedju ostalog zbog ovoga:

Međutim, ove „obaveštajne metode" primenjivaće se i na stanove drugih ljudi, ako dokazi upućuju na to da je osumnjičena osoba tamo boravila ili ako nadzor osumnjičenog ne da rezultate - stoji u paragrafu 20 nacrta dokumenta.

Ko ce u tom galimatijasu "sumnjivih" vise uopste biti siguran? I ko garantuje da se stvar nece zloupotrebljavati? Ne zaboravi da se radi i o video nadzoru, ne samo o prisluskivacima. To je totalno zadiranje u privatnost.
 
Pa niko ne garantuje, ali i u ovom delu koji navodiš kao razlog protiv, su navedene sumnjive osobe (bili u kontaktu sa osumnjičenim, pa što ne ispratiti ako će to možda dovesti do bržeg hvatanja nekog npr pedofila). I to uz dokaze da je neko sumnjiv. A verujem da će uz ovu novinu ići i nešto u korist naroda, čisto da država ne može da se bahato ponaša. Npr, ako neko dokaže da je neopravdano i neosnovano praćen, da dobije ogromnu odštetu. Samo primer....
A i ako mene neko bude pratio, nema baš nekog spektakla... Još jedan Big brother. Mislim da je veća korist nego šteta od svega ovoga.
Zapamtite, ljudska prava su precenjena i veoma zloupotrebljena. Previše je labavo.
 
Pa niko ne garantuje, ali i u ovom delu koji navodiš kao razlog protiv, su nevedene sumnjive osobe. I to uz dokaze da je neko sumnjiv. A verujem da će uz ovu novinu ići i nešto u korist naroda, čisto da država ne može da se bahato ponaša. Npr, ako neko dokaže da je neopravdano i neosnovano praćen, da dobije ogromnu odštetu. Samo primer....
A i ako mene neko bude pratio, nema baš nekog spektakla... Još jedan Big brother. Mislim da je veća korist nego šteta od svega ovoga.
Zapamtite, ljudska prava su precenjena i veoma zloupotrebljena. Previše je labavo.

Potpuno se slažem. Cela ova priča me neodoljivo podseća na "Sablju". Ne sećam se da sam od detinjstva, pa do tog perioda, osećala toliku sigurnost. Jednostavno mi je bilo normalno da se progone kriminalci, a da pošten svet niko ne proganja. Niti nas je neko maltretirao po ulicama, niti upadao u stanove, niti je bilo ičega od onoga zbog čega se bune ovi "čuvari ljudskih prava".

Nemci su potpuno u pravu i trebalo bi da sve države na taj način štite svoje građane. A ne da svako malo eksplodira bomba u podzemnoj, u tržnom centru, izgine na desetine ljudi u jednom takvom događaju, ali zato nisu bila ugrožena ljudska prava terorista. Svašta.
 
Čisto sumnjam da će zakon da prođe. Jedna slobodarska zemlja kao Nemačka, u kojoj građani cene svoje slobode možda i najviše u Evropi, ne verujem da će dozvoliti tek tako da joj se te slobode ograniče.

Ovim zakonom bi se narušila ravnoteža između javne i privatne sfere na kojoj počiva svaka demokratska država, a ova ravnoteža u poslednje vreme i onako stoji na klimavim nogama. Možda je Jomini u pravu kada kaže da su ljudske slobode precenjene, ali to ne znači da treba da se skrešu na ovakav način.
Svejedno ne smatram da bi zakon imao nekog spektakularnog efekta, jer sumnjam da bi ko u tom slučaju bio lud (glup, bolje rečeno) da o poslu priča u kući ili preko privatnog telefona.
 
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=6423924&postcount=10

Pa i to... Ne znam da li se sećate kada je ubijen vlasnik jedne lokalne NS televizije. Moj prijatelj bio s njim u kolima i obilazili nekog Juga, a pri tom zakačili prednji levi deo branika na Jugiću. I ovi moji izašli da se izvinu, da plate šta treba (a štete nema, Jugić jedva ide), kad iz Juga izađoše dvojica manijaka i jedan udari mog prijatelja i sruši ga (sreća da se malo izmaknuo, pa nije bilo strašno), ali ovaj drugi udari pokojnog Nemanju tako jako da je ovaj puko glavom o asfalt i pao u komu. Posle par nedelja čovek umro. Lik osuđen na pet (5) godina zatvora, a pre mesec dana kazna smanjena na 4 godine!!!! Razlog - lepo ponašanje, a i umro mu otac! Zvanično objašnjenje...
 
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=6423924&postcount=10

Pa i to... Ne znam da li se sećate kada je ubijen vlasnik jedne lokalne NS televizije. Moj prijatelj bio s njim u kolima i obilazili nekog Juga, a pri tom zakačili prednji levi deo branika na Jugiću. I ovi moji izašli da se izvinu, da plate šta treba (a štete nema, Jugić jedva ide), kad iz Juga izađoše dvojica manijaka i jedan udari mog prijatelja i sruši ga (sreća da se malo izmaknuo, pa nije bilo strašno), ali ovaj drugi udari pokojnog Nemanju tako jako da je ovaj puko glavom o asfalt i pao u komu. Posle par nedelja čovek umro. Lik osuđen na pet (5) godina zatvora, a pre mesec dana kazna smanjena na 4 godine!!!! Razlog - lepo ponašanje, a i umro mu otac! Zvanično objašnjenje...

Eto. Ubistvo kažnjeno sa 4 godine. Silovanje 2 godine. I koja je svrha kažnjavanja. Kao da lupate packe. To su dva najgora zločina a tako se kažnjavaju.
 
pa kad te neko udari a ti padnes glavom i udaris u asfalt to je ubistvo bez predumisljaja tj nesrecan slucaj i kazna od 5 godina zatvora je krajnje primerena. za ubistvo sa predumisljajem se dobija od 10 do 20 godina zatvora.

Da navodimo primere gde nisi u pravu?

Drugo, jednog života nema... 5 godina je u redu? Tamo sam zaboravio da spomenem da je ubica od ranije poznat policiji za sve i svašta, i to ne sitne stvari... Dosije od 5 kila.
 
iz kojeg ugla? poenta je da se kod ljudske vrste sva prava uvek zloupotrebe pre ili kasnije , tako da ce i ovo . sve to neumitno vodi u totalitarizam pa u nacizam.

Iz ugla koji sam naveo u prvim odgovorima. Hoćeš da kažeš da je u redu da neki ubica ili pedofil prođe nekažnjeno jer dokazi nisu pronađeni uz pol. nalog npr ili zbog neke slične pravne začkoljice?
Zašto bi kriminalac imao neka prava, a on je žrtvi uskratio za pravo na život?
 
pa kad te neko udari a ti padnes glavom i udaris u asfalt to je ubistvo bez predumisljaja tj nesrecan slucaj i kazna od 5 godina zatvora je krajnje primerena. za ubistvo sa predumisljajem se dobija od 10 do 20 godina zatvora.

Izvini, a kako to udariš nekoga da on padne i tako jako tresne? To je neartikulisani bes koji, kada razmisliš, ima samo onaj koji baš želi da povredi. On u sebi pomisli sad ću da te ubijem. Drugo je što on možda to ne želi, ali njegova podsvest je dala rezultat.
Dobro, da ne preterujemo, svaki slučaj je različit i ima raznih ubistava, ali ovo je tipična priča nasilja koja se završila ubistvom. I pušten je polse 4 godine. A taj čovek je mrtav. Shvataš li ironiju? Nije ubijen slučajno, već brutalno. I nije mala razlika između 10 i 20 godina. Puno rupa ima.
 
Izvini, a kako to udariš nekoga da on padne i tako jako tresne? To je neartikulisani bes koji, kada razmisliš, ima samo onaj koji baš želi da povredi. On u sebi pomisli sad ću da te ubijem. Drugo je što on možda to ne želi, ali njegova podsvest je dala rezultat.
Dobro, da ne preterujemo, svaki slučaj je različit i ima raznih ubistava, ali ovo je tipična priča nasilja koja se završila ubistvom. I pušten je polse 4 godine. A taj čovek je mrtav. Shvataš li ironiju? Nije ubijen slučajno, već brutalno. I nije mala razlika između 10 i 20 godina. Puno rupa ima.

to je zakonski gledano ubistvo bez predumisljaja isto kao kad vozis auto pa udaris nekog kolima i taj umre.

znaci nisi imao nameru da ga ubijes ali si ipak to uradio. u tom slucaju se u praksi dobija 3-5 godina za tako nesto.

ja znam da bi vi da uvedete serijatske zakone ono odrubljivanje glave na trgu i slicno al ipak mi smo u demokratiji i takve stvari nisu primerene demokratski uredjenim drustvima.
 
Iz ugla koji sam naveo u prvim odgovorima. Hoćeš da kažeš da je u redu da neki ubica ili pedofil prođe nekažnjeno jer dokazi nisu pronađeni uz pol. nalog npr ili zbog neke slične pravne začkoljice?
Zašto bi kriminalac imao neka prava, a on je žrtvi uskratio za pravo na život?

ako je neko ubica i pedofil ima sasvim dovoljno mogucnosti da se to dokaze na sudu i uz sadasnje metode, pogotovo metoda analize DNK . stavljanje kamere u svaki dom tome nece nista doprineti.

poenta je da se ovako na mala vrata uvodi veliki brat nacizam i totalitarizam u zapadna drustva i da oni zele da sve ljude smeste u sistem velikog brata sa b92 .

znaci ugradnja cipova u ljude kao u onom filmu sa tom kruzom, kamere u svaki dom i tako dalje . totalna kontrola i fasizacija drustva u cilju "nase licne zastite" . vec vidjeno.

i hitler je sve sto je radio radio u cilju bolje uredjenog drustva i resavanja njegovih problema. i imao je odobrenje naroda da radi to sto radi sve dok nije prevrsio svaku meru.


ja cu se protiv toga boriti da do toga ne dodje u mojoj zemlji. a oni kako hoce.

nemcima je nacizam prirodna ideologija. mogu oni da se foliraju koliko hoce to je ideologija koja odlicno lezi njihovom mentalitetu i nacinu vaspitanja.
 

Back
Top