Gmail nepozeljne poruke

дрињача

Domaćin
Banovan
Poruka
3.235
У задње време добијам више непожељних порука - спама него обичних пријатељских порука. Шта да радим:evil: Да их филтрирам мислим да не вреди, долазе са разних адреса. Срећом Gmail их аутоматски смешта у посебну фасциклу скоро 100% успешно.
 
Zavisi zašta ti služi ta adresa.
Ja koristim 5 naloga na gmailu, od kojih mi dva služe za registrovanje na forume, i na njih mi stiže dosta spama.
Ostala tri mi služe za dopisivanje sa nekoliko "kategorija" drugara i poznanika, i na jedan mi stiže nešto malo, a na druga dva - nimalo spama.
 
Ako je tvoj mail vidljiv u tvom profilu na bilo kojem forumu,mozes ocekivati spam.Pa cak i ako nije vidljiv,recimo na warez forumima jer i sami modovi i admini salju kojekakve reklame,pozive...To ti je jednostavno tako....skuplaju se mail-ovi na sve moguce nacine. ;)
 
Некада сам имао и користио више и-мејл налога: један за форуме, други за употребу најгоре врсте којекаквих њесра, трећи за пријатеље и породицу. Данас сам све то претопио и користим један налог преко Гугла. Тако ми и треба и није чудно што добијам спам.:(
Ништа...отворићу још један налог за најужи круг људи.;):D
 
Otvorila sam nalog na hotmail-u pre vise od 6 meseci. Taj nalog koristim za dopisivanje sa prijateljima i (do sada) nisam dobila ni jedan spam na tu adresu a da je zavrsio u inbox-u...
И сама си све рекла "користим за дописивање са пријатељима", исто би се дешавало да користиш Gmail, Yahoo, итд... значи комуникација уског круга људи, у таквим случајевима шансе за спам порукама су минималне. Хотмаил, Гмаил, без обзира...
 
Шта је ново у Gmail-у?

*

Ознаке у боји
Организујте е-пошту на бољи начин помоћу ознака у боји. Само кликните на палету боја поред сваке ознаке да бисте јој доделили боју.
*

Групно ћаскање
Ћаскајте са више особа у истом прозору. Позовите пријатеље у групну дискусију. Да бисте започели групно ћаскање, током ћаскања у менију „Опције“ изаберите ставку „Групно ћаскање“.
*

Нови емотикони
Пређите са :) на и шаљите пријатељима разноврсније изразе.
*

Бесплатни IMAP
Синхронизујте своје пријемно сандуче на више уређаја одмах и аутоматски. Било да читате или пишете е-поруке на телефону или рачунару, промене у Gmail-у ћете видети са сваке локације са које му приступите.

На m.gmail.com добићете комплетно Gmail искуство, укључујући приказ преписке, претрагу и још много тога. Сазнајте више
*

Прикажи као пројекцију слајдова
Сада можете да отворите PowerPoint прилоге као пројекције слајдова, без чекања на преузимање. Само кликните на дугме „Прикажи као пројекцију слајдова“ поред .ppt прилога који желите да погледате. Пошто можете да отварате .doc и .xls прилоге и у Google документима, нема потребе да напуштате веб прегледач да бисте погледали Gmail прилоге.
*

Обавештење о новој поруци које смањује могућност да упаднете у неприлике
Да ли сте икада одговорили на поруку и открили да је неко управо послао бољи и бржи одговор? Сада ако неко одговори док ви читате преписку (или одговарате на њу), добићете обавештење да је стигла нова порука. Кликните на дугме „ажурирај преписку“ да бисте видели шта сте пропустили.
*

Проследи све
Приликом приказивања преписке, користите нову везу „Проследи све“ са десне стране ако желите да проследите читаву преписку уместо једне поруке.
*

Преузмите пошту са других налога
Gmail сада може да провери пошту коју добијате на другим налозима. Поруке (нове и старе) можете да преузмете са највише пет других налога е-поште и да их све имате у Gmail-у. Можете чак и да креирате прилагођену „Од:“ адресу, што вам омогућава да шаљете поруке из Gmail-а, али да оне изгледају као да су послате са другог налога е-поште. Имајте на уму да можете да преузмете само пошту са налога са омогућеним POP3 приступом. Сазнајте више
*

На Gmail забаву су сви позвани!
И даље можете да позовете пријатеље да уживају у Gmail заштити од непожељних порука, пуно бесплатног складишног простора и другим сјајним функцијама, али сада можете и само да им кажете да посете www.gmail.com и пријаве се без позивнице.
*

Gmail за мобилне уређаје
Путем веб прегледача на телефону посетите http://googlemail.com да бисте приступили Gmail-у са мобилног телефона или уређаја. Лако се користи и бесплатан је (али да, мобилни оператер може да вам наплати услугу).

Такође има следеће сјајне функције:
o Аутоматски оптимизује интерфејс телефона који користите
o Отвара прилоге које добијете у порукама, укључујући фотографије, Microsoft Word документе, као и .pdf датотеке
o Омогућава вам да позивате особе чији се телефонски бројеви налазе на Gmail листи контаката

Сазнајте више
*

Ћаскање је права ствар
Тренутно успоставите везу са пријатељима, директно из Gmail-а! То је највећа новина која се десила Gmail-у још од, па... Gmail-а. Сазнајте више
*

Ту је и скенирање вируса!
Аутоматска провера сваки пут када отварате или шаљете поруку са прилогом. Дајемо све од себе да уклонимо вирусе да бисмо вас заштитили од свих које пронађемо. Међутим, не можемо да вам помогнемо са обичном прехладом (пробајте пилећу супу).
*

Аутоматски одговор на одмору
Пошаљите аутоматски одговор тако да, ако лежите на плажи или путујете возом по Сибиру, ваши пријатељи знају да нећете проверавати своју е-пошту.
*

Групе контаката
Најзад је стигла једна од најтраженијих функција! Сада можете да шаљете поруке групи уместо да сваки пут бирате појединачне адресе.
*

Прикажи као HTML
Сада можете да прикажете Мicrosoft Office, OpenOffice или .pdf прилоге као веб странице кликнувши на везу „Прикажи као HTML“ уместо преузимања. Ово је корисно када желите брже да видите садржај, када користите мобилни уређај или не желите да инсталирате софтвер само да бисте приказали документ.
*

Аутоматско чување
Провели смо 20 минута пишући ову ставку, а онда је прегледач отказао.
Добро је што постоји функција аутоматског чувања. Она чува. Аутоматски.
*

Будите своји
@googlemail.com, @yourschool.edu или @yourcustomdomain.com. Сада можете да прилагодите „Од:“ адресу у одлазним порукама тако да приказује другу адресу. Користите било који псеудоним или адресу коју имате, али шаљите све поруке из Gmail-а.
*

Поведите пријатеље било куда
Сада можете да извезете Gmail контакте. Сачувајте их у датотеци и користите на другом налогу или услузи – што је одлично ако користите бесплатан POP приступ Gmail-а. Можете и само да направите резервну копију да никада више не бисте изгубили ниједан контакт.

©2008. Google - Услови
 

Back
Top