Brestovacko jezero....

Brestovačko jezero

Izgradnja brane na Pustoj reci kod sela Gornjeg Brestovca, od Bojnika udaljenog 10, a od Leskovca 30 km, nastalo je veliko jezero za potrebe vodosnabdevanja. Jezero još zovu i Radansko, zato što je smešteno na obroncima planine Radan koja je posebno bogata retkom pernatom divljači, prepelicama i jarebicama. Samo jezero bogato je ribom i omiljeno je mesto ribolovaca iz svih krajeva Srbije.
 
Evo i mišljenje nekog pecaroša sa pecaroškog sajta musicarenje.org, ima i par slicica na forumu
-------------
Priroda je fenomenalna, vazduh rezak i cist jezero ogromno, dubina kod brane kako kazu je oko 28m, daleko je 60km od Nisa; voda je bila mutnjikava i hladna(belicaste boje) i to je sto ja znam o njemu. ono sto me interesuje je dali je neko ranije musicario na njemu i dali je uopste pogodno za musicarenje? Inace mi se priroda veoma dopada pogotovo sto do jezera vodi asfaltni put pa prilaz kolima nije otezan. Obale su ciste i relativno prohodne nema suvisnog drveca da smeta pri zabacivanju, a i ulazak u vodu je moguc posto se ne spusta u dubinu previse naglo.
 

Back
Top