A na lokalu za komuniste...

Da li komunisti zaslužuju poverenje makar i na lokalnom nivou?

  • Da

  • Ne

  • Neka se kandiduju,pa ćemo videti...


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

SSSR_

Ističe se
Poruka
2.056
Bliže nam se i izbori 11. maja na svim nivoima.Manje više svi su odlučili za koga će da glasaju,a onaj deo građana Srbije koji je ostao neopredeljen,vaga izbor između aktuelnih parlamentarnih stranaka.E to je već greška u startu i upravo njima je namenjena ova započeta tema.Kako verovati onima koji su nas toliko puta izneverili?Zašto glasati za iste one koji su nam otvoreno pokazali da ne zastupaju naše interese?Zbog čega jedan stanovnik Srbije sa pravom glasa, iz apstinencije ponovo ide ka tome da poveri svoj glas onome koji ga je prevario?

Sasvim logična pitanja,na koja mnogi nemaju odgovor ili imaju jako loš razlog.Neki smatraju da nema prave stranke za koju bi glasali i koja sledi njihovo političko opredeljenje,pa stoga igraju na jedinu kartu koja im preostaje i glasaju po principu - glas bilo kome.Drugi se opet pravdaju time da biraju između dva zla.Treći beže u apstinenciju,jer su podlegli defetizmu.

Ništa od ovoga pobrojanog ne opravdava pasivnost,jer pored parlamentarnih postoje i lokalni izbori.Ako su ljudi već razočarani parlamentarnim buržoaskim strankama,trebalo bi na lokalnom nivou da izaberu nekoga u koga imaju poverenja.Svi znamo da je izborni zakon za parlament kriminalan,da u njemu danas ima mesta samo za one sa dubokim džepom koji imaju novca da plate sudske troškove i overe 15 000 potpisa.Na sreću vlastodršci su ostavili i za nas obične građane malo demokratije i omogućili nam da imamo svoje liste na lokalu, bez nekih preteranih uslova za kandidaturu.Pa već ako ne možemo u parlament,možemo da pokažemo šta znamo na lokalu i u svojoj sredini.

Zbog svega toga moj predlog su komunisti na lokalnom nivou.Zašto baš komunisti?Pa možda zbog toga što danas u Srbiji imamo preko milion nezaposlenih,zato što srpska politička scena među elitističkim strankama nema autentičnu levicu,zbog toga što ne postoji stranka koja je zalaže za socijalnu pravdu i jednakost,zbog toga što kapitalisti žele da osiguraju svoj položaj a nas levičare marginalizuju,zato što smatraju da će do kraja života živeti srećno bez straha od ''zlih komunista'' koji će im oteti ''legalno'' stečenu imovinu.Naravno da mi komnusti o svemu ovome ne možemo da odlučujemo sa mesta koja nisu predviđena za odlučivanje o takvim stvarima,ali bar imamo šansu da odlučujemo o lokalnim problemima.

Danas se stvaraju mnoge stranke i pokreti koji bi da zbune radnika,seljaka i intelektualca u Srbiji predstavljajući se levicom.Dok se levičarski pokret cepa na bezbroj komunističkih i socijalističkih stranaka,prosečan birač u Srbiji ne zna koji su to autentični i pravi komunisti/socijalisti.Odgovor na to pitanje je veoma lak :

1)Komunisti žele da se čuje i njihov glas u buržoaskim institucijama,pa zbog toga ni u kom slučaju ne pozivaju na bojkot izbora,sem u slučajevima kada se zbog finasijskih i političkih razloga onemogučava njihovo delovanje i kampanja.

2)Komunsti slede principe marksizma-lenjinizma i ne truju ih frakcionaškim elementima trockizma,anarho-sindikalizma i revizionizma.

3)Komunisti se ne odriču svoje ideje o slobodi,jednakosti i solidarnosti.

Kada je o Socijalističkoj Partiji Srbije reč,nju treba posebno analizirati jer to zahteva aktuelna situacija.Mnogi mogu da upadnu u zamku i slepo poveruju kako je SPS nastavljač ''pravog'' puta kojim su komunisti išli.To naravno nije tačno,jer da je tako ne bi se ni bivši komunisti transformisali početkom 90-ih u socijaliste,niti bi se odrekli nekih vrednosti kojima se komunisti ponose,niti bi govorili o privatnoj svojini sa toliko ushićenja,niti bi se zalagali za ulazak Srbije u kapitalističku tvorevinu Evropsku Uniju.To je odlika socijal-demokratije,a socijal-demokratija je reakcionarna ideologija.

Kako da znate da li govorim istinu?

Jednostavno komunisti su više puta bili sputavani od tih takozvanih ''levičara'' kako ne bi izašli na izbore sa svojom listom i odvukli glasove partiji, koja se isključivo vodi za svojim interesom i potencijlnim kapitalom.Ja ovde ne tvrdim da 100% biračkog tela SPS-a čine korumpirani ljudi koji su karijeristi.To znaju i sami funkcioneri pomenute partije,pa zato i oprezno nadgledaju svaki potez komunista.Ja ovde govorim o socijal-demokratama koji ne prezaju da se odreknu idela i političkog programa na platformi levice, samo zbog par hiljada glasova više na koje računaju.

I na kraju ja se ovde ne bavim sektašenjem.Moj izbor jeste Nova Komunistička Partija Jugoslavije na svakoj listi,ali nemam loše mišljenje ni o ljudima koji će poveriti svoj glas drugim komunističkim partijama.Važno je da svi jednog dana budemo jedinstveni i da kritički,odnosno argumentovano, sagledamo naše unutrašnje podele.Od komunista nije bilo boljih ni u ekonomskom ni u političkom smislu.Vratimo se na pravi put i unapredimo našu borbu za bolje,progresivnije i naprednije društvo.


Fabrike radnicima,zemlja seljacima!
 
Kakvi komunisti? Šta to beše?...

Koliko znam nisu se ni kandidovali.

Ti očigledno misliš da si veoma kul,što bi rekli anglodsaksonci,ako pripadaš ideološki popularnim liberalno kapitalističkim strankama.Ako je za tebe kao mladog čoveka komunizam relikt prošlosti,u Grčkoj to nije slučaj, jer je najveći broj mladih tamo upravo glasao za komuniste.
Inače komunisti u svakom slučaju izlaze na lokalne izbore.

kaai79:
Ne zasluzuju .Sve to sa komunjarama nas i dovelo dovde.
Ja ipak mislim da nas je dovelo do ovde,to što smo se odrekli komunizma.Jel su komunisti krivi za bratoubilačke ratove ili nacionalisti???:roll:
 
Ajd SSSR ako tako kažeš da izlaze, pa da vidimo kako će i proći. Inače, komunisti su mogli da dođu na vlast jedino revolucijama - i to dok su imali finansijsku podršku braće (masona i iluminata); na neki drugi način ni slučajno.
 
suflag1zf9.gif


Crvena je krvca, što kipi u nama,
Crvena je munja, što oblak prolama,
Crveno je nebo, kad se zorom smije,
Crven nam je barjak, što se gordo vije;
Crvena je mržnja u našim grudima,
Pa i gnev je crven, što nas obuzima;
O, tirani, čujte – ne treba vam kriti –
I osveta naša – crvena će biti!


Kosta Abrašević

[quote="Победносцев'']Arnolde, care.

Znas sta je rekao nas drug Berluskoni?


Citat:
Italy is now a great country to invest in... today we have fewer communists and those who are still there deny having been one. Another reason to invest in Italy is that we have beautiful secretaries... superb girls. [/quote]

Ako se ti pozivaš na Berluskonija i tvoj kolega Arnold,onda treba razmotriti mogućnost da vi želite loše Srbiji.Dokazani kriminalac Berluskoni koji ne preza da trguje sa Sicilijanskom mafijom i uvećava kapital,poznat je kao običan klovn čije su izreke na nivou humora.Zbog takvih budala kao što je on,politika se pretvorila u estradu.
 

Back
Top