Koliko nas se od DS-a pomerilo ka DSS-u?

Za koga ćete glasati?

  • pre sam glasao za DS, a sada ću za DSS

  • pre sam glasao za DSS, a sada ću za DS

  • ostajem privržen DS-u

  • ostajem privržen DSS-u

  • glasaću za nekog trećeg

  • neću glasati


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

dragojIo

Aktivan član
Poruka
1.612
Često čujem priču kako će DSS izgubiti silne glasače jer će sa radikalima u eventualnu koaliciju.
Kao i priču da je onih 2 miliona i 300 hiljada glasova Tadiću bilo jasno zeleno svetlo - u EU svim silama...

No mene interesuje koliko nas, kao, do skoro redovnih glasača DS-a se okrenulo ka DSS-u zbog mlake politike DS-a u vezi sa Kosovom.
Nije bilo tužbi, nije bilo upućivanja zvaničnog pitanja EU da se izjasni kakvu Srbiju priznaje i tome slično, već se, što kaže Koštunica, zatvaraju oči o tako krupnom pitanju, dok imamo slučaj da se pregovara o beznačajnim tehnikalijama do najsitnijih detalja.

Kao i odgovor na pitanje koliko DSS fanova se zbog moguće koalicije sa radikalima okrenulo DS-u.

I meni je čudno, ali glasaću za DSS ovog puta, jer što reče Siniša Kovačević, džabe dobra kola, lep nameštaj, tehnički uređaji itd, ako u zamenu za sve to treba da ćutke dozvoliš komšiji da ti kara ženu.

Takođe, anketa se odnosi na parlamentarne izbore, a ne na lokalne.
 
Uvek su mi u opciji bili DS, DSS i SRS, dok sam preka LDPu i SPSu bio iskljuciv. Tako je i danas, sa tim sto me je u odnosu na prosle parlemantarne kada sam glasao za DS, sam DS odgurnuo od sebe propagandom, teskim izjavama, demagogijom kojom su nadmasili i radikale iz najboljih dana. Na predsednickim sam ubacio prazan listic, a sada vidim sebe kako zaokruzujem SRS da i oni dobiju sansu. DS se po mom misljenju pogubio u teznji Evropi i nepravednom odnosu te iste Evrope prema nama.
 
Shto se teme tiche,za Koshtunicu sam glasao samo 5.Oktobra,posle toga do 2004. uvek za neku verziju DS-a.Ali posle 2004. nemam nameru nikada vishe da glasam za te likove.U nashoj zemlji sa ovakvim opcijama mene bi bilo sramota da glasam za bilo koga,sramota me je shto sam i do 2004.glasao za taj shljam.
I ja sam mislio da su Radikali neshto najgore shto moze da se pojavi,ali drugovi "demokrate" nas polako sve vishe i vishe ubedjuju da ako nisu bar isti da su mozda i gori od crveno-crne koalicijie iz njenih najsretnijih dana.Apsolutno sve metode koje je Sloba koristio da popljuje politichke protivnike danas koriste nashe drage bajne"demokrate"a moguce da su u mnogome i prevazishli svoje uchitelje.
Koshtunica je kreten i nesposoban ni za njega ne bi glasao.
Radikali nisu nishta bolja opcija,nesposobne seljachine.
Ali ipak od svih najgorii su mi likovi koji sem "evropske perspektive tamo daleko iza 7 gora i sedam mora" i "mraka 90-tih"kao neke babaroge kojom ljudi treba da se uplashe da ne bi glasali za druge,znachi sem te dve lazi nemaju apsolutno nishta da ponude.Na valsti su vec 8 godina i za sve svoje neuspehe krive druge(Koshtunica,atentat na novovekovnog srpskog mesiju bla bla)-znachi totalno prepisana nesposobna politika Sloobe samo sa"demokratskim" prizvukom.Umesto da ukrupnjuju politichku scenu zaludjuju narod lazima i za pishljivih par promila koji im apsolutno nece pomoci da formiraju vladu uvklache ponovo u politichki sistem koji je i onako truo najveci shljam i olosh koji se pojavio od vishestranachja,vece djubre i od Chede-Vuka Drashkovica.Chanka i da ne spominjem....missim dno.
Pored takvih i crni radikali izgledaju upola manje loshe.
 
Shto se teme tiche,za Koshtunicu sam glasao samo 5.Oktobra,posle toga do 2004. uvek za neku verziju DS-a.Ali posle 2004. nemam nameru nikada vishe da glasam za te likove.U nashoj zemlji sa ovakvim opcijama mene bi bilo sramota da glasam za bilo koga,sramota me je shto sam i do 2004.glasao za taj shljam.
I ja sam mislio da su Radikali neshto najgore shto moze da se pojavi,ali drugovi "demokrate" nas polako sve vishe i vishe ubedjuju da ako nisu bar isti da su mozda i gori od crveno-crne koalicijie iz njenih najsretnijih dana.Apsolutno sve metode koje je Sloba koristio da popljuje politichke protivnike danas koriste nashe drage bajne"demokrate"a moguce da su u mnogome i prevazishli svoje uchitelje.
Koshtunica je kreten i nesposoban ni za njega ne bi glasao.
Radikali nisu nishta bolja opcija,nesposobne seljachine.
Ali ipak od svih najgorii su mi likovi koji sem "evropske perspektive tamo daleko iza 7 gora i sedam mora" i "mraka 90-tih"kao neke babaroge kojom ljudi treba da se uplashe da ne bi glasali za druge,znachi sem te dve lazi nemaju apsolutno nishta da ponude.Na valsti su vec 8 godina i za sve svoje neuspehe krive druge(Koshtunica,atentat na novovekovnog srpskog mesiju bla bla)-znachi totalno prepisana nesposobna politika Sloobe samo sa"demokratskim" prizvukom.Umesto da ukrupnjuju politichku scenu zaludjuju narod lazima i za pishljivih par promila koji im apsolutno nece pomoci da formiraju vladu uvklache ponovo u politichki sistem koji je i onako truo najveci shljam i olosh koji se pojavio od vishestranachja,vece djubre i od Chede-Vuka Drashkovica.Chanka i da ne spominjem....missim dno.
Pored takvih i crni radikali izgledaju upola manje loshe.


Potpisujem svaku rec!
 
Shto se teme tiche,za Koshtunicu sam glasao samo 5.Oktobra,posle toga do 2004. uvek za neku verziju DS-a.Ali posle 2004. nemam nameru nikada vishe da glasam za te likove.U nashoj zemlji sa ovakvim opcijama mene bi bilo sramota da glasam za bilo koga,sramota me je shto sam i do 2004.glasao za taj shljam.
I ja sam mislio da su Radikali neshto najgore shto moze da se pojavi,ali drugovi "demokrate" nas polako sve vishe i vishe ubedjuju da ako nisu bar isti da su mozda i gori od crveno-crne koalicijie iz njenih najsretnijih dana.Apsolutno sve metode koje je Sloba koristio da popljuje politichke protivnike danas koriste nashe drage bajne"demokrate"a moguce da su u mnogome i prevazishli svoje uchitelje.
Koshtunica je kreten i nesposoban ni za njega ne bi glasao.
Radikali nisu nishta bolja opcija,nesposobne seljachine.
Ali ipak od svih najgorii su mi likovi koji sem "evropske perspektive tamo daleko iza 7 gora i sedam mora" i "mraka 90-tih"kao neke babaroge kojom ljudi treba da se uplashe da ne bi glasali za druge,znachi sem te dve lazi nemaju apsolutno nishta da ponude.Na valsti su vec 8 godina i za sve svoje neuspehe krive druge(Koshtunica,atentat na novovekovnog srpskog mesiju bla bla)-znachi totalno prepisana nesposobna politika Sloobe samo sa"demokratskim" prizvukom.Umesto da ukrupnjuju politichku scenu zaludjuju narod lazima i za pishljivih par promila koji im apsolutno nece pomoci da formiraju vladu uvklache ponovo u politichki sistem koji je i onako truo najveci shljam i olosh koji se pojavio od vishestranachja,vece djubre i od Chede-Vuka Drashkovica.Chanka i da ne spominjem....missim dno.
Pored takvih i crni radikali izgledaju upola manje loshe.

Isto to i ja govorim.
Isti likovi vec 18 godina!
Oni sve bogatiji mi sve siromasniji.
 
To političko ukrupnjavanje, koje spominje Derer, bi moglo da krene baš od nestanka DSS (uz Novu Srbiju - obavezno) sa političke scene.
DSS samo unosi zbrku i pometnju sa svojim pro-evropsko-nacionalno-legalističkim stavovima koji nas ne vode nikuda. Od 2000. Koštunica samo oteže i smišlja kojem će se (od dva velika) jatu prikloniti.
Da ostanu samo SRS i DS bilo bi nam svima lakše. Moj je izbor ostaje DS, nezavisno od svih slabosti.
 
Ih grofe, u slučaju da ostanu samo DS i SRS od tebe bi ispao prvoklasni radikal. Izvrćeš napisano vrlo uspešno....
Ja sam protiv zabrane bilo koje stranke, ali jesam za nestanak minornih stranaka (tipa DSS-a :) ) sa političke scene u cilju njenog ukrupnjavanja i efikasnijeg rada bilo koje vlade.

Zar LDP ,G17 ,SPS .SPO nisu KOMBI stranke od 5 %
 

Back
Top